Kırmadan Robotla Kanal Açma

Kırmadan Robotla Kanal Açma

Kırmadan Robotla Kanal Açma Tıkalı pimaş açmaya çalışırken saydığımız tıkalı boru açma şekillerinin hiçbiri işe yaramadıysa tıkanıklık daha derinlerde demektir. Tıkanıklık için aradığınız ustalar evvela tıkanan bölgeyle alakalı tıkanıklığın nerden kaynaklandığını bulmak için ayrıntılı bir araştırma yaparlar. Robotla kanal açma, kanal borusu tıkanıklığı açma ve kanal görüntüleme. Lavabo açma ve tıkanan lavabo gideri açma. Tıkanan kanalizasyon borularında kanal açma hizmetini ustalaşmış olarak vermekteyiz.

Kamera ve tıkanıklık açma makineleri yardımıyla kırmadan masraf borularında tıkanıklık açıyoruz. Bu yüzden ucunda kamera olan bir aygıt kullanarak tıkanıklığı açmaya çalışırlar. bu teknoloji tıkanıklığın içerisine sokularak bilgisayar yardımıyla tıkanıklık görülür. böylece tesisatın iyi mi ve neyin tıkadığı tespit edilir. hiç bir yeri kırmaya ihtiyaç duymadan tıkanan yer açılmaya başlanır. Bu durumda kendi kendinize yapabileceğiniz bir şey yoktur. Kimyasal maddeleri peşi sıra kullanmak borulara zarar verebilir, delinmelerine yol açabilir ve su sızıntıları benzer biçimde daha ciddi problemlere niçin olabilir.

Kırmadan Robotla Kanal Açma

Kırmadan Robotla Kanal Açma

Kırmadan Robotla Kanal Açma

Bu nedenle kanal açma makinesi kullanan firmalarla iletişime geçerek sorununuzun çözülmesini istek edebilirsiniz. Tıkanan pimaş giderinin içine robot makine gönderilerek hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma yada katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir. Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içindeki yağlanma çözülür. Lavabo tıkanıklığı açma ve wc tıkanıklığı açma kırmadan açılır, kamera ile görüntülenir.

Tıkanan lavabo giderleri robot makineler sayesinde açıldıktan sonrasında geçici bir tıkanma yaşanmamışsa, tıkanmaya sebep olan bölge kamera ile gösterilir. Lavabo açıcılar yada öteki rahat yöntemler hakkındaki aşağıda malumat edinebilirsiniz. Eğer lavabonuzun tıkanıklığı hala açılmadıysa bizi arayabilirsiniz. Lavabo açma şekilleri bizim sistemlerle kalıcıdır. Bu genel anlamda yiyecek firmaları, oteller ve restoranlarda sürekli yaşanmış olan sorunlar arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar masraf borularından ana kanal borularının içine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatta sorun olmayabilir ama lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

Kırmadan Robotla Kanal Açma Tesisat Ustası

Tıkmış olan alan tespit edildikten sonrasında tıkanıklık iyi mi açılır ki diye merak etmeyin! Bu aşamada devreye tıkanıklık açma makinesi devreye girer. Bu aygıt ile boruların boyutuna bakılmamak sızın kolayca her tür boru için kullanılabilir. Tıkanıklığa sebep olan maddeler için cihazın ucuna aparat takılır ve tıkanıklığa sebep olan maddeler ya dışarı atılır veya parçalanır. Kanalizasyon borunuzun içinde ne benzer biçimde yanlışlıklar var görmek talep eder misiniz?

Kameralı kanal açma makinamız yardımıyla kağıt, peçete, beton benzer biçimde taşlaşmış kirli suların taşmasına neden olan maddeleri kırmadan açmak gerekir. Bu atık maddeler belediyenin kanalizasyon borularına gitmeden binanın atık su masraf borularında herhangi bir yerde birikme yaptığında direk en alt katın tuvaletinden yada banyosunda geri taşma yapar. Üst katlar tuvaleti kullandıkça bodrum seviyesindeki dairenin giderlerinden su geri gelmeye başlar.

Kırmadan Robotla Kanal Açma Firması

Tıkanıklığa neden olan cisimler yumuşak cisim ise makinenin ucundaki aparat bu tarz şeyleri kendine çeker ve dışarı atılmasına imkan sağlar. Eğer tıkanıklığa sebep olan madde sert ise başka aparat sayesinde o madde kırılır ve sıkıntı bu halde giderilir. Bu kanalizasyon suyu baskınlarını önlemek için bodrum kat dairelerin kanal borularını ayrı bir hat benzer biçimde çekmek gerekir. Pimaş tıkanıklıklarında zemin yahut bodrum katındaki komşularınız da etkilenir.

Alt kat komşularınızın tuvaletlerinde taşma problemi var ise ana masraf hattı tıkanmış olabilir. Ana masraf hattı ile rögar kuyusu arasındaki künk borularındaki çökmeler oluşabilir. Bu çökmeler sebebiyle masraf hattı ve pimaş boruları da tıkanabilir. Bu tip durumlarda kameralı görüntüleme aleti kullanan şirketler rögar kuyusuna kameralı aygıt göndermekte ve tıkanıklığın yerini tespit etmektedirler. Sonrasında kanal açma makinesi ile tıkalı borular açılır. Söme (radya temel) içine döşenen bu boruları döşedikten sonrasında kamera sistemi ile test etmek gerekir.

Zira bu borular döşendikten sonrasında beton ve demir altında kalmış olduğu için tadilat yapmak katiyen benzer biçimde bir şeydir. Bazı durumlarında tıkanmaların olduğu yerlerde pompa ve lavabo da işe yarayabilir. Ama bunlar minik yağlanma sorunlarında işe fayda büyük tıkanıklıkları açamaz. Ama tekrar de kati çözüm değil bu ancak geçici bir çözümdür. Pompalar ise tıkanıklığa sebep olan maddeleri daha da ileriye iterek tıkanıklığı daha fena bir duruma sokar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara