Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Usta

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Usta

Su tesisatları günümüzde çok fazla arıza göstermektedir. Gelişen teknoloji ile beraber de cihazlar ile kolay bir şekilde kaçağın yeri tespit edilebilmektedir. Ancak halen kırmadan su kaçağı tespiti yapan usta yerine tamamen tahminle sağlam olan yeri de kıran ustalar tercih edilebilmektedir. Termal kamera ve akustik dinleme cihazları ile su kaçağı bulunan yeri basit bir şekilde tespit edebilmekteyiz. Bu cihazları bulunan ustaları tercih etmeniz hem zamandan tasarruf etmenizi hem de temizlik açısından avantajlı çıkmanızı sağlayacaktır. Söylediğimiz gibi cihazı bulunmayan ustaları tercih etmek yanlış bir noktanın kırılmasına yol açabilmektedir. Bu da ortalığı büyük ölçüde gereksiz yere kirletecek aynı zamanda zamanınızı çalacaktır. Son teknoloji cihazlarımız ile kaçağın bulunduğu yeri nokta tespit edebilmekteyiz. Sadece kaçağın bulunduğu noktayı tamirat yaparak gereksiz fayans kırmanın vs önüne geçmiş bulunmaktayız.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Usta İstanbul

Tek dairede su kaçağı var ise, en evvel bu su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğu belirlenir. Evde su kaçağı var ise birinci emareler duvarların alt kısımlarında boya kabarması gibi meydana menfaat. Su sızıntısı çoğaldığında alt katın tavanlarında sararma ve kabarma gibi şikayetler alırsınız. Parke altında yada fayans altında su kaçağı olması tespit edilmesine engel değildir. Kalorifer borusunda su kaçağı var ise ve yeni baştan parke altından geçiyorsa yeni baştan termal kamera desteğiyle noktasal olarak yeri belirlenebilir. Başkaca parkeleri sökmeye gerek bile kalmaz. Tespit anında teknolojik cihazlarımız desteğiyle kırma, dökme, hatta gürültü yapılmaz, kısa sürede su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur. Günün her saati tespit işlemi yaptırabilirsiniz. Birçok profesyonel daha kapıdan içeri girmeden standardını gösterir. Telefonda anlatım edilen hizmetin kalitesi evinize gönderilmiş olduğu servis çalışanı ile çift değerdir. Kolay su kaçaklarını her profesyonel tespit edebilir.

Mühim olan tespit edilmesi zor olan kaçakların yerini belirlemektir. Tespit aşamasında tadilat çeşidi tek muamele yapılmaz. Su tesisat borularında kameralı cihazlar ile ortama getirilen tüm denetlemelere bilgisayarlı cihazla su kaçağı tespiti denir. Uygun tek banyo üzerinde klozet, duş ve tek lavabodan oluşan donanımlar bulunur. Banyolarda umumi anlamda bu üçlünün masraf boruları sürekli tıkandığı maksadıyla su akması da buralardan kaynaklanır. Tek banyo su kaçağını bulabilmek maksadıyla kamera ve dinleme aleti olması yeterlidir. Su kaçağı bulma işlemlerinde kullanılan ani çok cihaz bulunmaktadır. Bu cihazların her biri farklı su kaçaklarını bulmak maksadıyla kullanılır. Su kaçağı sonrası, tesisat sistemine bağlı olarak farklı tadilat emekleri yapılmaktadır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Usta Firma

Temiz su borusunda su kaçak tespiti yapılırsa, yeri noktasal olarak tespit edilir. Kaçakları incelerken öncelikle hangi tesisat sisteminde sıkıntı yer aldığını buluyoruz. Parke altında veya fayans altında olan çatlakları kameralı cihazlarla görüntülüyoruz. Su kaçak tespit aleti alemet vermeyen ve içe gerçek su sızıntısı ortama getiren arızaları da ulaşır ve ekibimiz size o anki arızanın dışında kısa sürede oluşabilecek tüm tesisat problemleri ile ilgili da malumat verir. Tespit edilen noktada emek harcama yapılacak kadar tek meydan açılır. Tespit aşamasında kırma, dökme veya gürültü şeklinde problemler ortama gelmez. Su kaçağını tespit ettikten sonrasında sıkıntı hangi tesisat sistemindeyse ona uygun tadilat emekleri yapıyoruz. Temiz su borularında veya kalorifer borularında oluşan kaçaklar maksadıyla emek harcama yapılacak kadar tek meydan açılması yeterlidir. Kızılötesi kameralar kullanılarak zemindeki, tavandaki veya duvarlardaki saklı gizli sızıntılar algılanabilir. Bu güçlü ve duyarlı teçhizatlar, düzgüsel gözle görünemeyen veya asla tek pislik bulunmayan lakin su kaçağı olan bölgeleri görüntüleyebilirler. Bazen tek veya iki fayansın sökülmesi ve tadilat yapıldıktan sonrasında oluşturulan bölgenin önceki haline getirilmesi maksadıyla yeterlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara