Klozet Altından Su Sızıyor

Klozet Altından Su Sızıyor

Klozet Altından Su Sızıyor Klozet kullanım kolaylığı nedeni ile uygar yaşamın olmazsa olmaz bir unsuru haline gelmiş, Alaturka tuvaletlerin hızla yerini almış, her ev ve iş yerinin olmazsa olmaz parçası olmuştur. Kullanımı üstünde bulundurduğu aparatlar ile lüks ve rahat olan Klozet zaman içinde bozulma olan iç ve dış takımları nedeni ile problemlerini da bununla beraber getirmektedir. Bu sebeple Klozet İç Takım değişimi yapılmalıdır. Ersoylar Su Tesisatçısı olarak il geneli her ilçe ve semtlere Klozet İçtakım değişimi, Montaj ve onarım hizmeti sunmaktayız.

Klozet Altından Su Sızıyor

Klozet Altından Su Sızıyor

Klozet Su deposu dolduğu biçimde suyu kesmiyor veya kesmesine karşın klozetin içerisine su akıyor olabilir. Bu sıkıntı klozetin şamandırasının veya sifon kapağının bozuk olmasından kaynaklanmaktadır. Belli bir vakit sonrasında ekonomik ömrünü dolduran klozet iç takımının artık değişmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

Klozet muslukları ve lavabo mutfak şeklinde yerlerde kullandığımız musluklar altından bir hortum (Fleks) vasıtası ile ana şebeke suyuna bağlanırlar. Bu hortumlar suyun basıncı ve kaliteye bağlı sebeplerden fazlaca acele bozulma olurlar ve su tesisatının en sıska halkası dırlar. Bu Hortumun patlaması ile ev veya iş sahipleri bilincinde bile olmadan evlerini su basan durumla karşılaşmışımdır. Bunlardan biride maalesef benim. Asıl mevzumuza dönersek klozet musluk ve bahsettiğim bu hortumların ne olursa olsun gözden geçirilerek değiştirilmesi gerekir.

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Bir başka Su damlaması ise klozet deposunun klozete rabıta vidalarından veya klozet deposundan klozetin iç bölümüne tahliyesini elde eden sifon borusundan dışarı su akıtma durumu da klozetlerde sıkça görülen durumlardan biridir.

Klozet Altından Su Sızıyor Ersoylar Tesisat

Su sızıntısından ötürü yaşanmış olan problemler kabarma, ıslanma yada fena koku yayarlar. Bunların içinde en kötüsü tuvaletten alt kata su kaçırmasıdır. Haklı olarak insanoğlu üstüne pis su akmasına tahammül edemezler. Evinizde yada iş yerinizde oluşan su kaçağının, pis su kaçağı bulunduğunu aşağıdaki komşunuzun size tavrından anlarsınız. Barut şeklinde asabi bir biçimde ansızın kapıya dayandıysa, anlayın ki tuvaletteyken kafasına su damlamıştır. Böyle bir su kaçağı niteliğinde kim olsa sinirlenir.

Su kaçağının pis sudan olma ihtimalini algılamak için, birtakım yöntemler vardır. Bu yöntemlerle, büyük ihtimalle pis su sızıntısını anlayabiliriz. Genellikle tavanda kabarma ve renk değişimi ile başlamış olan pis su akıntısı, yayılarak büyür. Kabaran bölge rengi genel anlamda sarımsı olur. Atık su sızdığı için bu renk oluşmaktadır.

Su Tesisat Arızalarına Bakan Servis

Su Tesisat Arızalarına Bakan Servis

Tuvalet taşının kenarları tam doldurulmadığından yada taş tam oturtulmazsa üstüne basa basa ve temizlik sırasında kullanılan kimyasallar nedeniyle yanları açılır. Bunlara derz boşlukları denir. Derz açılınca tuvalet taşının altındaki dolgu kısma su masraf ve burada birikir. Döşeme dibine biriken su, derhal aşağı inmez. Yavaş yavaş ve uzun zaman akıntı olur. Tuvaletten aşağı su sızıyor ise taşın sifon deliğinden de su çıkıyor olabilir. Nasıl sifona basıldığında taşın içerisine su geliyorsa, tuvalet taşına dökülen su da sifon deliğindeki conta bozuksa oradan dışarı çıkar. Böyle bir sızıntıyla daha ilkin karşılaşmadıysanız bulmanız fazlaca zordur.

Klozet Altından Su Sızıyor İstanbul

Bu iş sadece kamera sistemi ve deneyim ile çözülür. Tuvalet esinde kireçlenme olduğu anda da su birden gitmediği için tuvaletin boğazından dışarı taşar. Pis su giderleri tıkalı olduğu vakit da bu etkiyi yapar. Tuvalet akıntısı tıkanıklık açıldıktan sonrasında kesilirse geçici olan bu vaziyet mantıklı olmaz.

Kameralı Su Tesisatçı

Ancak sabredip denenerek anlaşılır. Bazı tuvaletler kullanılmadığı vakit aşağıdan yakınma gelmez sadece kullanılınca su sızıyor denilirse durumu kovuşturmak gerekir. Evde bir tuvalet var ise tecrübe etmek olası olmayacaktır. Ancak bir tatile gidilirse evden bir kaç günlüğüne çıkılırsa o halde giderler kullanılmadan denenebilir. Bu halde bir düşünce sahibi olup, ona nazaran ne yapılacaksa en azından ön malumat sahibi oluruz. Giderde arıza bir noktada bile olsa değişiklik yapmak için büyük bir bölüm kırılmak zorundadır. Plastik borudaki şeklinde kaynak vakası giderde uygulanmaz.

Gider boruları geçmelidir ve arada bir parça değişecekse, geriden sökülerek oraya kadar gelinir. Sökülmeden aradaki arızalı bölümü değiştirilmesi denense de yeniden minimum 1 metre yer kırılır.

Klozet Altından Su Sızıyor Tesisatçı Ara

Su kaçağı zaman zaman tahmin ettiğimiz yerden olmayabilir. Tuvaletin tam dibine muadil gelen bölümde var ise bu mesele büyük olasılıkla giderdendir. Ama bundan güvenli olabilmek için kameralı sistemlerle bakılması şarttır.
Evinizi kırıp döktürmeden ilkin kaçağın giderden olduğuna güvenli olunduktan sonrasında arızalı bölümün değişimi gerekir. Sıkça rastladığımız durumlardan biri de satın alan pis sudan değil temiz suda kaçak var diye bizi çağırabiliyor.

Buharlı Petek Temizliği

Buharlı Petek Temizliği

Bazen sanılanın aksine kaçak bambaşka bir kısımda çıkabiliyor. Bunu algılamak için hem temiz su borularının hemde giderlerin test edilmesi gerekmektedir. Anadolu döşem şirketi ilkin temiz suyu teste doğal olarak tutar. Problem temiz suda değilse giderlerin içine kamera ile bakar. Ve sizden kamera görüntülemesi için extra ücret istek etmez.

Su kaçan tuvaletin tamirini meydana getiren tesisatçı şirket arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ersoylar Tesisat, kamerayla su kaçıran tuvaletteki arızayı onarım ederek çözüme ulaştırıyor. Teknolojinin döşem sektörüne sağlamış olduğu bütün yeniliklerden yararlanan firmamız, tuvaletten kaçan suyu onarım gören makinelerin tümüne sahiptir.

Klozet Altından Su Sızıyor Ne Yapmalıyım?

Bu makineler yardımıyla lüzumsuz kırımdan kaçmak olası olurken, kamerayla tuvalet giderinin içerisine bakılarak, arızanın tam yeri bulunabilir. Tuvaletteki su kaçağına kamerayla bakan ustalarımız, işlerini kendi işleri şeklinde benimseyerek, minimum kırım, minimum maliyet ve minimum tadilatla sizleri üzmeden sorunlarınızı çözüme ulaştırır. Bizi arayarak ayrıntılı malumat alabilirsiniz.

Kalorifer Tesisat Kaçağı

Sifon tamiri yapabilmek için sifonun emek harcama mantığını bilmek gerekir. Yukarıda saydığımız sifon çeşitlerinin hepsinde emek harcama mantığı aynıdır. Sifonlarda sifon iç ekibi olarak iki gruba ayrılır. Bunlar doldurma grubu ve boşaltma grubudur.

Doldurma grubu ve boşaltma grubunda bir sıkıntı meydana vardığında sifonda aksaklıklar oluşur. Dikkatli bir rasat yapılırsa olup biten probleminin hangi grupta olduğu tespit edilebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara