Klozetin Su Kaçırması

Klozetin Su Kaçırması
İçeriği Puanla

Artık her banyoda bulunan klozetler, kısmen de olsa alaturka tuvaletlerin yerini almış bulunmaktadır. Klozetlerin sorunları alaturka tuvaletlerden daha farklıdır. Klozet problemlerini ve çözümlerini bu yazımızda ele aldık.Klozet dibinden su kaçırıyor olmasının nedeni, klozet taşının yerine tam oturmamasından kaynaklanır. Klozet taşı yerine tam oturmadığı için, klozet taşının altındaki pimaş borusunun bir bölümü boşlukta kalır. Boşluk yüzünden klozet her kullanıldığında, suyun bir bölümü pimaş borusuna girmediği için klozetin altına dökülerek kenarlardan taşar.Sorunun çözümü için yapılması ihtiyaç duyulan klozet taşını sökmektir. Klozet taşı sökülüp dikkatli bir biçimde yerine oturtulması gerekir. Yerine oturtulduktan sonrasında sifon çekilerek, lüzumlu kontroller sağlandıktan sonrasında klozet taşının vidaları sıkılabilir.Klozet taşının vidaları yeteri kadar sıkılmazsa, klozet taşının altında boşluklar kalır. Bu boşluklar su yada koku gelmesine niçin olur. Bunun için vidaları iyice sıkmanız gerekir. Vidaları iyice sıkmanıza karşın hala boşluklar varsa; ya klozet taşının tabanının yamukluğundandır veya fayansın yüzeyinin yamukluğundan kaynaklanır. Klozet taşının altındaki boşlukları tamamen kapatmak için silikon kullanabilirsiniz. Silikon hem kokuyu engeller aynı zamanda suyu engeller.Klozet tıkanıklığının olduğu yerlerde, klozetin zemininden su gelmesinden daha oldukça klozet taşmaları meydana gelir. Bunun için tıkanıklığın açılması şarttır. Tıkanıklık yakın bir noktadaysa kendinizde açabilirsiniz. Bunun için lavabo açma teli kullanabilirsiniz. Nalburda bulabileceğiniz lavabo açma teli yardımıyla tıkanıklıktan kurtulabilirsiniz. Ancak tıkanıklık uzak bir noktada ise telin boyu yetişmeyecektir. Bunun için; hiç bir biçimde kırma, dökme ve tadilat işi çıkarmadan tıkanıklıklarınızı açan firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Ayrıca ne olursa olsun lavabo açıcı kimyasalları önermiyoruz. Lavabo açıcı kimyasalların insan sağlına olan zararları bir yana, pimaş borularını verdiği zararlarla da oldukça sık karşılaştık. Lavabo açıcı kimyasallar yüzünden pimaş boruları büzüşerek daralırlar ve daha sık tıkanıklığa niçin olurlar. Ayrıca pimaş borularının ek yerlerindeki contalara da zarar vererek su kaçaklarına sebep olmaktadır.Klozetin alt kısmında PVC borusu ile bağlantılı olan bölümde eksantrik kada ismi verilen bir parça bulunur. Montaj esnasında montaj yanlışı veya zaman içinde yıpranması sebebiyle yırtılır ve klozet sifonu kullanıldığı vakit, klozetin içerisindeki su buradan klozetin altına sızmaya başlar.Taharat musluğu, spiral hortum ile klozet taşına bağlı olan kısmında, beyaz plastik bir çubuk bulunur. Bu çubuğa taharat çubuğu denir. Somunu gevşediği vakit yada bir çatlak laf mevzusu olduğunda, sifon kullandığı vakit su kaçırır. Bu durumda ya somunu sıkmanız gerekir, veya taharat çubuğunu değiştirmeniz gerekir.

Klozetin Neden Su Kaçırır ?

Artık her banyoda bulunan klozetler, kısmen de olsa alaturka tuvaletlerin yerini almış bulunmaktadır. Klozetlerin sorunları alaturka tuvaletlerden daha farklıdır. Klozet problemlerini ve çözümlerini bu yazımızda ele aldık.Klozet dibinden su kaçırıyor olmasının sebebi, klozet taşının yerine tam oturmamasından doğar. Klozet taşı yerine tam oturmadığı için, klozet taşının altındaki pimaş borusunun bir bölümü boşlukta kalır. Boşluk yüzünden klozet her kullanıldığında, suyun bir bölümü pimaş borusuna girmediği için klozetin altına dökülerek kenarlardan taşar.Sorunun çözümü için yapılması ihtiyaç duyulan klozet taşını sökmektir. Klozet taşı sökülüp dikkatli bir biçimde yerine oturtulması gerekir. Yerine oturtulduktan sonrasında sifon çekilerek, lüzumlu kontroller sağlandıktan sonrasında klozet taşının vidaları sıkılabilir.Klozet taşının vidaları yeteri kadar sıkılmazsa, klozet taşının altında boşluklar kalır. Bu boşluklar su yada koku gelmesine niçin olur. Bunun için vidaları iyice sıkmanız gerekir. Vidaları iyice sıkmanıza karşın hala boşluklar varsa; ya klozet taşının tabanının yamukluğundandır veya fayansın yüzeyinin yamukluğundan doğar. Klozet taşının altındaki boşlukları tamamen kapatmak için silikon kullanabilirsiniz. Silikon hem kokuyu engeller bununla birlikte suyu engeller.Klozet tıkanıklığının olduğu yerlerde, klozetin zemininden su gelmesinden daha oldukça klozet taşmaları meydana gelir. Bunun için tıkanıklığın açılması şarttır. Tıkanıklık yakın bir noktadaysa kendinizde açabilirsiniz. Bunun için lavabo açma teli kullanabilirsiniz. Nalburda bulabileceğiniz lavabo açma teli yardımıyla tıkanıklıktan kurtulabilirsiniz. Ancak tıkanıklık uzak bir noktada ise telin boyu yetişmeyecektir. Bunun için; hiç bir biçimde kırma, dökme ve tadilat işi çıkarmadan tıkanıklıklarınızı açan firmamızdan yardım alabilirsiniz. Ayrıca mutlaka lavabo açıcı kimyasalları önermiyoruz. Lavabo açıcı kimyasalların insan sağlına olan zararları bir yana, pimaş borularını verdiği zararlarla da oldukça sık karşılaştık. Lavabo açıcı kimyasallar yüzünden pimaş boruları büzüşerek daralırlar ve daha sık tıkanıklığa niçin olurlar. Ayrıca pimaş borularının ek yerlerindeki contalara da zarar vererek su kaçaklarına sebep olmaktadır.Klozetin alt kısmında PVC borusu ile bağlantılı olan bölümde eksantrik kada ismi verilen bir parça bulunur. Montaj esnasında montaj yanlışı veya zaman içinde yıpranması sebebiyle yırtılır ve klozet sifonu kullanıldığı vakit, klozetin içerisindeki su buradan klozetin altına sızmaya başlar.Taharat musluğu, spiral hortum ile klozet taşına bağlı olan kısmında, beyaz plastik bir çubuk bulunur. Bu çubuğa taharat çubuğu denir. Somunu gevşediği vakit yada bir çatlak laf mevzusu olduğunda, sifon kullandığı vakit su kaçırır.

Bu durumda ya somunu sıkmanız gerekir, veya taharat çubuğunu değiştirmeniz gerekir.alttan su kaçırır. Bunun nedeni sifonun altındaki dört delikten minimum birinden doğar. Bu dört deliğe monte edilen parçaların, rezervuarın iç kısmında kalan tarafına conta takılır. Klozet su kaçırıyorsa bu contalar takılmamış olabilir. Bunu dışında, contalar suyun arasında durduğu için çürümüşte olabilir. Bu durumda rezervuarı monte edilmiş olduğu yerden söküp yeni conta takmalısınız.Rezervuar öteki bir ismi ile sifon, klozetteki yada tuvaletteki atıkların lağıma gitmesini elde eden su depolarıdır. Birkaç çeşit rezervuar bulunmaktadır. Ancak en sık kullanılan gömme rezervuar şu demek oluyor ki duvarın arasında görülmeyecek biçimde monte edilen ve klozet arkası rezervuardır. Klozet arkası rezervuarlar, klozetin arkasına monte edilmiş olduğu için klozet arkası rezervuar ismini almıştır.Klozet şamandırası suyu kesmiyor olmasının bir kaç sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki, klozet şamandırasının delinmiş yada patlamış olmasıdır. Evinizdeki rezervuar gömme rezervuarsa, basmalı veya çekmeli olan düğmesini saat yönünün bilakis çevirerek kapağı sökebilirsiniz. Eğer klozet arkası rezervuarsa, kapağı kaldırarak klozet şamandırasına ulaşabilirsiniz. Klozet şamandırası delinmiş yada patlamışsa içerisine su dolacaktır. Klozet şamandırasının suyu kesebilmesi için, rezervuar deposunun içerisine su doldukça, klozet şamandırası suyun üzerine kalmış olarak yükselmeye başlar. Klozet şamandırası düz konuma ulaştığında suyun musluk kapanır ve suyun akışı durur. Klozet şamandırasının içerisine su dolduğu vakit, depodaki suyun altında kalacağı için suyun akışı kesilmez. Bu durumda, klozet şamandırasının değiştirilmesi gerekir. Diğer bir sıkıntı ise; klozet şamandırasının bağlı olduğu musluğun arızalanmasıdır. Musluk arızalı olduğunda, şamandıra yukarıda düz konumda olsa bile suyun akışı durmaz. Bu durumda, musluğun değiştirilmesi gerekir. Bir öteki sıkıntı ise; şamandıranın yükseklik ayarında sıkıntı olmasıdır. Klozet şamandırası suyun üzerinde bağlı olduğu boru ile düz konuma geldiği vakit suyu keser. Ancak, klozet içerisindeki suyun seviyesi şamandıranın bağlı olduğu borunun üzerine çıkacak bir seviyeye ayarlanmışsa, klozet şamandırası düz konumda kalmayacaktır ve suyun akışı kesilmeyecektir. Klozet şamandırasının yanında bulunan vidanın gevşetilip sıkılması ile suyun seviyesi ayarlanabilir.Son olarak, klozet şamandırasının bağlı olduğu musluğun contası yıpranmış olabilir.

Su Tesisat Arızalarına Bakan Servis

En İyi  Ve Ucuz Klozet

Musluğun bağlı olduğu conta, devamlı suyun arasında kalmış olduğu için çürüyebilir. Conta çürüdüğü vakit musluğun peşinden rezervuar deposuna su sızmaya sürer ve klozet şamandırası suyu kesmiyor olur. Bunun için, musluğun bağlı olduğu conta değiştirilir ve sıkıntı çözülür.Klozet su kaçırıyor olması rezervuar içerisindeki boşaltma grubunda olup biten bir sorundan doğar veya rezervuar altında bulunan deliklere takılan contalarda olup biten bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Klozet su kaçıyor olması boşaltma grubundaki sorundan kaynaklanıyorsa, boşaltma grubunun topyekün değiştirilmesi en sıhhatli çözüm olacaktır. Klozet su kaçırıyor olmasının nedeni klozet altındaki contalardan kaynaklanıyorsa, (genel anlamda bu contalardan doğar) contaların değiştirilmesi gerekir. Contalar devamlı suyun arasında olduğundan çürüyebilmektedir ve sifon su kaçırıyor sorununa sebep olmaktadır.Sifon tamiri için sifonun emek verme mantığı bilinmelidir. Her sifonun emek verme mantığı aynıdır. Sifon arasında, doldurma ve boşaltma grubu diye adlandırılan iki tane mekanizma bulunmaktadır. İsimlerinden de anlaşıldığı benzer biçimde doldurma grubu sifonun içerisine su dolmasını elde eden gruptur. Boşaltma grubu ise sifondaki suyun klozete akmasını elde eden gruptur. Sifon tamiri için sifonun doldurma grubunda veya boşaltma grubunda bir sıkıntı meydana ulaştığında yada her ikisinde birden sıkıntı meydana geldiğin yapılması ihtiyaç duyulan bir çalışmadır. Sifon tamirinde doldurma grubunun yada boşaltma grubunun parçalarının bir bir değiştirilmesi yerine grubun tamamını değişiklik yapmak daha sıhhatli netice vermektedir. Sifon tamiri için sifonun kapağı açılır. Gömme rezervuarda düğme saat yönünün bilakis çevrilerek kapak çıkarılır. Kapak açıldıktan sonrasında doldurma ve boşaltma grubuna ulaşılır ve bu grupların sifona bağlantılarını elde eden vidaları sökülerek doldurma grubu yada boşaltma grubu sökülüp yenisi ile değiştirilebilir.Klozet zemininde ıslaklık olması niteliğinde en önce sıkıntının nereden kaynaklandığını anlamamız gerekir. Örneğin klozeti kullandığınız vakit klozetin dibinden su akıyorsa silikon malzemesinin yetersizliğinden yada klozetin herhangi bir yerinde kırılma çatlama benzer biçimde durumların su kaçırmasına sebep olması mümkündür.Klozetin zemininde su birikmesine niçin olan birden fazla etkili vardır. Islanan zemini devamlı bezle kurulayarak ıslaklığın devam edip etmediğini anlayabilirsiniz. Fayansların üzerini devamlı kuruladığınız biçimde ıslaklık tekrar oluşmaya devam ediyorsa döşem kaçağı olduğu için şüphelenebiliriz.Klozet montajı ve kurulumu işinin ehli ustalar tarafınca yapılmalıdır. Montaj ondan sonra lüzumlu kontrollerin sağlanması gerekir. Klozetin etrafı kaliteli silikon malzemesiyle kapatılmalı. Aynı zamanda rezervuar deposundaki contanın deformasyona uğramış olması nedeniylede klozetin etrafı suyla dolabilir. Rezervuar kaynaklı sorunlarda, iç takımın ve contaların değiştirilip kurulumunun yeniden yapılması sızıntıyı giderebilmektedir. Bütün işlemleri doğru yaptığınızı düşünüyorsanız sıkıntı tesisattan kaynaklanıyor olabilir. Tesisat kaçakları sebebiyle olup biten klozet su kaçırması problemleriniz için bizlerden yardımcı alabilirsiniz. Kırmadan klozet su kaçağı sorunlarınızı tespit etmekte ve ergonomik çözümler firmamız tarafınca uygulanmaktadır.Klozeti kullandığınız sıralarda alt kata su sızması kaçınılmazdır. Bu konum üstüne fayans aralarında derz dolgunun kifayetsiz olması alt katın tavanına su akmasına niçin olmaktadır. Klozetin su kaçırdığını ayrım ettiğiniz an tesisatların cihazla ölçülmesi ve görüntülenmesi tarihi gelmiş demektir. Firmamız klozet su kaçağı problemlerine en etken çözümleri üretmektedir. Pimaş içerisi kameralı sistemler ile görüntülenir böylelikle arıza olanı bölgenin kaç metre ileride olduğu belirlenir, contaların ve borunun sağlamlığı kontrol edilir. Tespit emek vermesi neticesinde ustalarımız yapılacak tadilat işlemleri hakkındaki sizleri bilgilendirir ve kalıcı çözümler üretir. Yapılan tespit ve tamirat emek harcamaları tarafımızca garantilidir. Akıntının devam etmesi niteliğinde,

firmamızdan kaynaklı problemler için sizden fazladan ücret istek edilmez.İlk test edilmesi ihtiyaç duyulan yer taharet musluğu’ dur. Genel olarak bu musluklar muayyen bir vakit sonrasında contaları yıpranarak işlevini yitirirler. Siz kapattığınızı zannettiğiniz musluk gizliden su sızdırıyor olabilir. Bu muslukları nalbur dükkanlarından temin edebilirsiniz. Taharet musluğunu değiştirmeden ilkin dairenize giden ana su borusunun vanasını kapatmanız gerekir.Klozet rezervuarında bulunan Rezervuar iç ekibi ismi verilen mekanizmanın contasının klozete giden boruyu kapatamaması kararı devamlı su akıtıyor olabilir. Gömülü olmayan klozet rezervuarlarının iç takımını değişiklik yapmak için sifonu çekmek/basmak için kullanılan metal görünümlü düğmeyi saat yönünün bilakis çevirerek açmalısınız. Ardından rezervuarın üst kapağı kaldırılarak bütün iç ekibi sökmelisiniz.Yaşam alanlarımızda kullandığımız klozetler zaman içinde bozulurlar klozet iç ekibi su kaçırıyor, klozet suyu kesmiyor, klozete su dolmuyor diye Ankara klozet tamiri meydana getiren usta ararsınız. Klozetin iç ekip tamiri, klozet iç ekip değişimi, Klozet onarım ve montajı için Ankara klozet onarım servisimizden yardımcı alabilirsiniz.Klozet kaynağı içinde bulunan Rezervuar iç ekibi arızasının, su kesmemesinin nedeni, klozet su dolum şamandırasının bozulmasıdır. Ancak klozet su kaçırıyor ise su kaynağı dolduğunda suyu kesmez. Bu durumda klozet iç ekibi değişimi yapılmalıdır.Klozetin alt kısmından su gelmesinin birden fazla nedeni bulunmaktadır bunlardan bazıları, klozet taharet çubuğundan su kaçırması, klozet depo dolum borularından su kaçırması, klozetin gidere bağlantısından su kaçırması, bu durumların giderilmesi için klozetin sökülerek klozet su kaçağının olduğu yer tespit edilerek tamirinin yapılmasıdır.Klozet deposunun su kaçırmasının başlıca nedenleri içinde klozet depo rezervuar takımıdır. Müşterilerimizden duyduğumuz sorunların başlangıcında yer edinen klozet vidalarından su geliyor, klozetin altından su kaçırıyor, klozet deposunun altından su damlıyor, sifona basınca dışarı su akıyor, klozetin içine su akıyor kaçırıyor, bu tür sorunları klozet iç ekip değişimi yapıldığı taktirde giderilmektedir. Klozet su kaçırıyor ise firmamızı araya hatırlar ustalaşmış yardımcı alabilirsiniz. Klozet su kaçakları iyi mi giderilir sorularınızla iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara