Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri kombilerinizde yaşanabilen sorunlar hemen çözüme kavuşturulmazsa daha sonra ileride daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Kombi sorunlarına en yakın sürede çözüm bulunmalıdır. Aksi taktirde ısınma sorunlarına kadar problemler yaşayabilirsiniz. Kalorifer tesisatı kombiden farklı bir olaydır ve kombi servisi kalorifer tesisat sorunları ile ilgilenmezler.

Kalorifer sorunları için termal kamera kullanan firmaları tercih etmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Günümüz teknolojisi ile birleşen cihazlar sayesinde kalorifer tesisat kaçakları, tıkanıklıkları, sorunları net bir şekilde bulunabilmektedir. İşini iyi yapan ustalar sayesinde de kalıcı çözümlere ulaşmak basit ve kolay olmaktadır. Bu termal kameralar ısı odaklı çalışmaktadırlar.

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kış başladığında kombi su kaçırıyor diye üzülmeyin, bu probleminin sebebini ve çözümünü ayrıntılı bir halde anlatacağım. Havalar soğuduğunda kombiler kış konumuna ayarlanır. Yüksek ısıda çalışan sistemin kombiye devamlı su takviyesi yapıyorsanız bu yazımızı kesinlikle okuyun. Tesisatçı ustalar kalorifer borularını döşerken icra ettikleri en büyük hata ortam sıcaklığına nazaran kaynak makinesini ayarlamadan ek yerlerini yapıştırıyorlar. Bu halde çekilen tesisatların P’si su kaçırmaya uygun oluyor.

Kombi devreye alınınca sıcak su boru içinden geçerken sağlam yapılmayan kaynakları açmaktadır. Tesisatın içinde bulunan 1,5 bar seviyelerindeki su devamlı eksilmeye adım atar. Kombinin su tazyik göstergesi her gün sıfıra kadar düşer. Herhangi bir yerden damlama yapmadığı için kaçağı bulmak çok zordur. Her tarafı kırdırmak yerine size iki metot bahsetmek istiyorum. Kalorifer suyunun eksilmesi, kombi basıncının devamlı düşmesi ve kombinin devamlı su alması kombide su kaçağı bulunduğunun belirtileridir.

Kombiler suyun anlık ısınmasını elde eden cihazlardır. Görevi ancak suyu ısıtmaktan ibaret olmayıp sıcak suyun tesisatta dolaşmasını da sağlar. Isınma yanında sıcak su ihtiyacını da gideren kombiler, su kaçağı problemi baş gösterdiğinde bu görevlerini yapması imkansız hale gelir ve ömür kalitesi düşer. Özellikle soğuk kış günlerinde kombi su kaçırıyor diye süregelen şikâyetler çok can sıkıcıdır. Kombiler naturel gazla çalışır. Kombide bulunan eşanjör yardımıyla suyun anlık ısınması sağlanır.

Saniyeler arasında su ısınır ve tesisata gönderilir. Bu durumda kombide her vakit ehil su olmalıdır. İstanbul döşem su kaçağı problemi gerek petek ve döşem gerekse kombiler için ciddi bir sorundur. Tesisattaki su kaçaklarında nem, rutubet, parke kabarması, duvarların ıslanması, zeminde su birikmesi görülürken bununla birlikte su faturaları da kabarır. Kombi su kaçağında ise kombi arıza göstergesi yanar. Servis ulaştığında ise kombinin su kaçırılmış olduğu ortaya çıkar. İşinin ehli bir döşem şirketi çağrılmazsa aslolan sıkıntı bundan sonrasında adım atar.

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri İstanbul

Çünkü basit ustalar kırarak kaçağı bulmak için derhal boruların geçmiş olduğu bölgeleri kırmaya adım atar ve evin içi inşaat alanına döner. Oysa artık su borularında istanbul döşem kaçak onarım kimyasalı kullanılmakta, kaçak giderici kimyasallarla kırıp dökmeden sıkıntı ortadan kaldırılmaktadır. Özellikle kış mevsiminin başlamasıyla kombiler tam kapasite çalışmaya adım atar ve uzun vakit evin her odasına sıcak su gönderir. Pek fazlaca insan kombide tazyik düşmesine tanık olur ve çözüm yolları arar.

Bazen geçici çözümler ile sorun giderilse de kalıcı olarak bir çözüm gerekmektedir. Normal şartlarda kombideki tazyik 1.5 bar seviyesinde olmalıdır. Basıncın 1.5 bar dibine düşmesi su eksilmesinden kaynaklanmaktadır. Gözle görülür damlama olmaması ise çözümü daha da zorlaştırmaktadır. Eğer su eksiltme kombi rabıta borularında yada peteklerde değilse ne olursa olsun tesisattan kaynaklanmaktadır. Bu problemin temel nedeni döşem esnasında meydana getirilen eksikliklerdir.

Tesisatın döşenmesi esnasında ek bölgeleri kaynak makinesi ile tam ayarlanmadan ve doğru halde yapılmamaktadır. Kombi çalışmaya başladığı vakit borulardan geçen yüksek düzeydeki ısıya haiz su sıska kaynak noktalarından kaçak meydana getirmeye adım atar. Bu konum kombinin basıncının devamlı olarak düşmesine ve kaçak yerlerdeki duvar yada parkenin şişmesine sebep olur. Kalorifer tesisatında yaşanmış olan problemler bilhassa kış aylarında ev sahiplerini mağdur etmektedir.

Tesisat borularında oluşan su kaçakları zemin üstünde yayılarak ev sahiplerine zor anlamış olur yaşatırken tesisatının kullanımını da engellemektedir. Tesisat borularında yaşanmış olan kaçak sorunlarının çözümü ve kombi borusunu ilaçla onarım eden şirketler olarak sizlere bu mevzuda da ihtiyaç duyulan hizmeti vermekteyiz. Kombilerde olup biten problemleri bilhassa kış aylarında ayrım ederiz. Isınmak için kombi kış ayarına getirilir ve peteklerin ısınması beklenir.

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri Ustası

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri  ısıtma sistemi tesisatı ile alakalı bir sıkıntı var ise etken ve bereketli bir ısıtma sağlayamaz. Bu durumda problemin çözümüne yönelik arayış içine girilir. Evimizin yahut iş yerimizin ısınması ömür konforumuz ve sağlığımız için çok önemlidir. Pandemi periyodu olarak adlandırılan bu sıkıntılı süreçte, kimse soğuk sebebiyle hastalanıp telaş içinde olmayı istemez. Bu nedenle sağlığımız ve konforumuz için ısıtma sisteminde oluşan sorunu acele çözmemiz gerekir. Birincisi oldukça fazla su kaçak olan kombi tesisatları için makine ile tespit edip tamiratını yaptırmak.

Bunun benzer biçimde bölgelere kimyasal deva basılması ilerde açılmalara sebep olur. İkinci metot kimyasal tatbik yöntemidir. Tesisatınız temizlendikten sonrasında kombinin içerisine deva basılarak su kaçağı yok edilir. Fakat her kombi su kaçağına deva yürütmek yanlıştır. Bunu idrak etmek fazlaca oldukça kolay şayet kombinin suyu 1 saatten kısa bir müddette boşalıyorsa buraya deva yürütmek yanlış olur. Bu biçim kaçak olan ısıtma tesisatlarına su kaçak tespiti yaptıktan sonrasında kırıp onarmak en sıhhatli çözüm olacaktır.

Evinize gelen ekiplerimiz ilkin kombi tesisatınızı temizliyorlar; peşinden ise kombiden kimyasalı salarak kalorifer tesisatından geçerek kaçağın olduğu noktada yoğunlaşarak kristalleşerek döşem kaçağını kapatır. Kalorifer döşem borularında en küçük kaçağı bile kapatma özelliğine sahiptir. Kimyasal ilacın döşem ve kombiye herhangi bir ziyanı yoktur. Kombi tesisatında olup biten su kaçakları için firmamızı arayın probleminizi kökünden çözelim.

Kombi borusunu ilaçla onarım eden şirket kaçak noktasını kapatmak için borular içine bir kimyasal deva gönderecek. Gönderilen bu kimyasal deva deliğin olduğu noktada hava ile birleşip burayı kapatacak. Bir gün süresince döşem kullanılmayarak ilacın kuruması beklenecek ve bir gün nihayetinde döşem kullanılmaya başlanacak. Bu halde kombi borusununda ki kaçağı kimyasalla onarım eden şirket kısa müddette cihazlar desteğiyle bulmuş olduğu kaçağı deva ile de kapatarak ısınma sorununu ortadan kaldıracaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara