Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir?

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir?

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir? Kombine filtre tıkanırsa arızaya neden olabilir. Kombine filtre tıkandığında. Çekirdeğin radyan ısısı çok düşük veya hiç ısıtılmıyor. Doğal gaz tüketimi yüksektir, ancak ısıtma verimliliği artırılamaz. Çok sık görülmese de kombi arızalıdır ve tam olarak temizlenmeyen sistemlerde her zaman sorun çıkarmaktadır. Tıkanmış kombi filtreler olası arızalardan biridir.

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir?

Zamanla ısıtma sisteminde dolaşan su daha sonra kirlenerek bulanıklaşmaya, kireç ve paslanmaya başlar ve oluşan tortu kombiden geçerken her yerde tıkanır. Normalde kazanı korumak için bir filtre kullanılır ve bu filtre bazen tıkanır. Su ısıtıcısının altındaki bu filtre, delikli bir ekrana benziyor. Suyun geçmesine izin verir, ancak yabancı maddeleri tutar. Filtre veya çok geniş bir delik olmadan, kazanı tıkayacak kadar büyük kireç parçacıkları pompaya girecek ve çarkın tıkanmasına neden olacaktır. Bununla birlikte, bu tür kombinasyon pompalarının tıkanması son derece nadirdir.

Kazan filtresinin tıkanması, artan pompa tıkanmasına neden olur. Kombinin
filtresindeki delikleri tamamen tıkayan çamur kalıntısının suyu tekrar dışarı vermemesi için pompa suyu dışarı atamayacak ve bu pislikleri depolama yükümlülüğünü yerine getiremeyecektir. Yani sirkülasyon kesildiğinde bu sefer ısı yok.

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir? Ersoylar Tesisat

Kazanın sirkülasyonu yoksa, ateşleme otomatik olarak kapatılacaktır. Kombinasyonunuzda arızalanmış olmanız çok muhtemeldir. Bunu yapmak için yetkili servise erişmeniz gerekir.
pompa elektronik nedenlerden dolayı çalışmazsa, onarmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, kirli pompa hataları için kombinasyonların bir kombinasyonuna sahip oldukları söylenir. Tüm kurulumlar, petekler ve borular kombinasyonu temizlemek için temizlenir.

Tuvalet Açıcı

Tuvalet Açıcı

Kombine filtre tıkalı ise, çekirdek ve kanal temizlenmeden sorun çözülemez. Kazanın tıkanmasını önlemek için tesisatçının ısıtma sistemini en az iki yılda bir temizlemesi tavsiye edilir. Sistemde oluşan kireci ve tortuları sistemden uzaklaştırmak için tüm sistem ve makine temizlik için kullanılmalıdır. Mekanik petek temizliği, istasyon vagonunun blokajını kaldırır.

Tıkanmış bir kazanı açmak ve sistemin sağlığını korumak için ısıtma sisteminin temizlenmesi yakıt tasarrufu sağlarken kazanın ve sistemin ömrünü uzatacaktır. Kazan filtresi tıkanma sorununu ortadan kaldırmak için sistem bakımını ihmal etmeyin. kombine filtreyi temizlemeye karar verirseniz, temizlemeden önce ısıtma sistemini boşaltmalısınız. Isıtma sistemini boşalttıktan sonra kazan kapatılmalıdır.

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir? 2022

Kazanın hemen altındaki ve filtrenin önündeki vanayı kapatmanız gerekir. Kazan vanalarından biri saf su vanası, diğeri ise çekirdekten su vanasıdır. Isıtma sistemindeki tüm su daha önce serbest bırakıldığından, peteğin su vanasının üzerinde olduğu bir sorun değildir. Ancak, temiz bir su vanasını kapatmadıysanız, kombinasyon filtresini çıkarın ve kombinasyon filtresini temizlerken suyu çıkarın. Filtreyi, kombinasyon suyu paketi olmadan da yıkayabilirsiniz. Valf kombinasyon filtresinin altında kapatılsa bile, filtre tarafındaki su bal peteğindeki su, valfın kapalı olduğu yandan gelemez. Kombiner filtrelerinin bir sonucu olarak bir kombinasyon filtresinin temizlenmesi etkili bir sonuçtur. Görmeniz gereken adımlar;

Mutfak Lavabosu Tıkandı

Alt konektörün kir tutucusunun kombi alt bağlantısı bölümü pas ve tortu ile doludur ve petek ısıtılmaz. Kombinasyon alt filtresi tıkanırsa, kombinasyon döngüsü kalıcı olarak sağlıklı değildir, ancak kombinasyon kombinasyonları peteğin içine ulaşamaz. Bağlantının arka tutucu, sıcak suyla temizleyen ve temizleyen bir filtredir. Aslında, herhangi bir hizmetten bunu yapmak zorunda değiliz.

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir? Tesisatçı

İstasyon vagonuna bastığınızda ve kurulumla basıldığında, anahtar anahtardan çıkarılır ve 3032 açık anahtar sisteminden çıkarılır ve filtre filtreden çıkarılır. Sıcak su ve diş fırçası büyüklüğünde bir fırça ile yıkayabilir veya yeni bir filtre satın alıp takabilirsiniz. Kombi filtresinin temizlenmesi kombinin sirkülasyonunu hızlandıracağından ısınmaya yarar. Bu nedenle kombine filtrenin bakımı ihmal edilmemelidir.

Filtre tıkanması nedeniyle kazan sirkülasyonunu önlemek için bazı tarakların altı ve bazı tarakların arkası ısınmayacaktır. Genel olarak ısınma sorunu yaşayan kişiler, kombi yakınında çekirdeğin iyi ısıtıldığından ve 1/2 inçlik çekirdeğin alt ve alt kısmının iyi ısıtılmadığından şikayet eder.

kombine filtre, sistemdeki sirkülasyon suyunun kirden arındırılmasını sağlar. Kombi filtresini nasıl temizleyebilirim diye merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Kombine filtrenin bakımı ve temizliği bir robot tarafından yapılmakta ve filtre temizlenerek kirlilik önleme gerçekleştirilir.

Bu filtrelerden biri kazana gelen soğuk su, diğeri ise kalorifer dönüşüdür. Ve mutlaka her yıl sonbahar başında temizlenmeleri gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara