Modern Tekniklerle Kaçak ve Tıkanıklık Tespiti

özeniştesisat
0

Günümüzde binaların su temini ile ilgili olarak yaşanan çeşitli sorunlar vardır. Bu sorunların arasında listenin ilk sıralarında yer alan ikili ise; su kaçağı ve gider tıkanıklığı olarak sıralanabilir. Her ikisi de yapılarda fiziksel hasara ve faturalarda şiddetli artışa neden olabilecek bir sorun olduğundan en kısa sürede çözülmesi gereken sorunlar olup, aksi bir durumda ciddi yapısal sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Sorununuz ikiliden hangisi olursa olsun, alacağınız hizmet sonucunda su tesisatınızın ve borularınızın incelenmesi gereklidir. Bu inceleme ile ilgili olarak aklınıza gelen duvar ve döşeme kırma çalışmaları gözünüzü muhtemelen korkutuyordur ancak artık bu teknikler tarihe karıştı. İster su kaçağı olsun ister gider tıkanıklığı, sorununuzun tespit edilmesi için modern teknikler kullanıldığında hiçbir kırma, dökme çalışması olmadan sorununuza müdahale mümkün.

Gider tıkanıklığı açmada termal kamera tekniği

İş yerinizin ve evinizin özellikle mutfak ve tuvaletlerinde meydana gelen tıkanıklıklar, büyük bir rahatsızlığın oluşmasına neden olabilir.

Herhangi bir nedenle giderlerin tıkanması durumunda, kullanılan her su daha fazla birikmeye neden olarak zamanla yükselme gösterir ve hiç ummadık bir anda evin içine taşarak özellikle hijyen açısından uygun olmayan durumlara sebep olabilir.

Gider tıkanıklığının daha tehlikeli olabileceği hallerde ise basınca bağlı olarak boruların patlaması ve bina/daire içerisinde daha büyük sorunlar dikkate alınmalıdır.

Eğer evinizin giderlerinde bir tıkanıklık söz konusu var ise ve bu tıkanıklığı gidermede kullandığınız kimyasallar işe yaramıyorsa profesyonel destek almanız gerekir.

Gider tıkanıklığının tespiti için kullanılan termal kamera aracılığı ile yapılan görüntülemeler ile sorununuzun hangi noktada ve ne şekilde gerçekleştiği duvarlar üzerinden görüntülenebilir. Böylelikle herhangi bir kırma ve dökme olmadan, sorununuzun kaynağı bulunduğu için yapılacak olan açma uygulamasına da kolaylıkla karar verilir.

Günümüzde gider tıkanıklığı için kullanılan kimyasalların büyük bir kısmı gideri açmak için yetersiz kalırken, içeriklerindeki aşırı asit formül nedeniyle tesisat borularında çürümeye ve hatta buna bağlı kaçak oluşumuna neden olabilmekte. Bu nedenle size tavsiyemiz profesyonel bir destek almadan kimyasal uygulamamanızdır.

Akustik dinleme cihazı ile modern kaçak tespiti

Su kaçağı tespiti gider tıkanıklığının tespitine göre daha zorlu olabilen ve arama sürecinde geçmişte yaygın olarak yapısal kırmalara ve dökmeler sebebiyet verebilen bir süreçti. Ancak artık gelişen modern teknikler ile kaçak tespiti de oldukça kolay bir hale geldi ve sorunlarınızın tarihe karışması mümkün oldu.

Profesyonel tesisat hizmeti aldığınızda, su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazı kullanılır ve bu cihaz sayesinde kaçak bulunana kadar beton kırmaya gerek kalmaz. Dinleme cihazı aracılığıyla boruların hangi noktasında kaçak meydana geldiği dakikalar içerisinde tespit edilebilir.

Kaçağın noktasal olarak tespit edilmesini sağlayan akustik dinleme cihazı sayesinde uygulama noktası belirli bir alana sıkıştırılır. Böylelikle su tesisatı tamirciniz sizin için yalnızca bir karo kadar fayans sökmek suretiyle tamirinizi anında gerçekleştirebilir. Pek tabii ki tamir sürecinde eğer bir boru değişimi gerekliyse, orijinal ve kaliteli bir yedek parçanın kullanıldığından emin olmanız gerekir. Aksi halde ilerleyen süreçte benzer sorunlarla tekrar karşılaşmanız söz konusu olabilir.

İstanbul’un her bölgesine su kaçağı tespiti ve gider açma hizmeti

Ersoylar Tesisat, bugün kapsamlı ekip ve ekipmanları ile İstanbul’un tüm ilçelerine günün 24 saati su kaçağı tespiti ve gider açma hizmeti vermektedir. Dilediğiniz her an Ersoylar Tesisat ile iletişime geçerek sorununuzun ortadan kaldırılması için profesyonel destek talep edebilir ve sadece birkaç dakika içerisinde sorununuzun giderilmesi ile rahat bir nefes alabilirsiniz.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA