Musluktan Sıcak Su Az Akıyor

Musluktan Sıcak Su Az Akıyor

Musluktan sıcak su az akıyor bu sorunda aslen anlatılmak istenen suyun ısısının azca olması değil, musluktan su tazyiğinin düşük olmasıdır. Musluklardan akan ip benzer biçimde sular, sinirimizi en çokca bozan olaylardan biridir. Kimse musluğunu açmış olduğu vakit kullanması zorlaştıracak halde suyun azca akmasını istemez. Musluklardan oldukça azca su gelmesinin birden fazla sebebi vardır. Su muslukların içerisinden geçmiş olduğu sırada, kum taş vb. benzer biçimde birçok yabancı maddeleri de tesisatınıza taşımış olur.

Bazen kireçlenme yada daha değişik şeyler de suyunuzun azca akmasına sebep olur. Örneğin; duş esnasında yahut mutfakta bulaşık yıkarken musluğu açtığınızda su iğne benzer biçimde ince akıyor ise bu bir sorundur. Musluklardan, mutfaktaki bataryadan ve bilhassa duş alırken, sıcak suyun azca akması oldukça can bunaltan olabilir. Kombiden banyoya sıcak su azca akıyorsa yada musluklardan sıcak su azca akıyorsa, bunun bir oldukça sebebi olabilir.

Musluktan Sıcak Su Az Akıyor

Musluktan Sıcak Su Az Akıyor

Musluktan Sıcak Su Az Akıyor

Sıcak su musluğunun azca akması ancak sıcak su hattıyla hakkındaki olabilir, bütün su şebekesiyle ilgili olabilir yada kombiyle ilgili olabilir. Evde oldukça can bunaltan bir konum olan; musluktan sıcak suyun azca akması ve kombiden gelen sıcak suyun azca akmasının nedenlerini sizin için aşağıda detaylıca açıkladık. Musluk sıcak su kısmında açıldığında mı bu sıkıntı yaşanıyor yoksa hem sıcak su bununla beraber soğuk su kısmında da açıldığında mı probleminin yaşanıyor? Bu probleminin yanıtı önemlidir ve çözümü de duruma bağlı değişmektedir.

Firmamız kanal açma ekibimiz tıkanan kanalları, klozetleri, WC’leri, mutfak giderlerini robot makinelerle etrafa zarar vermeden, tıkanıklık açma makinesi sayeinde açar. En modern, kaliteli ve son sistem teknolojiyle hizmet veren firmamız ustalarımız yılların deneyimi ile kısa sürede tesisat tıkanıklıklarını açmaktadır. Şebeke suyunun basıncının düşük olması yani; genel su hattından gelen suyun tazyiksiz olması, hem soğuk bununla beraber sıcak suyun azca gelmesine niçin olur.

Musluktan Sıcak Su Az Akıyor Firması

Bu tip şikâyetlerde sebep her vakit tesisat arızası da olmayabiliyor. Musluklardan azca su geliyor şikâyetiyle bizi arayan bir müşterinin evine gittik. Her türlü kontrolleri yaptıktan sonrasında tesisatın temizliğini de yaptık. Ancak yeniden de su azca gelmeye devam ediyordu. Müşteri ise daha bigün ilkin musluklardan tazyikli su geldiği mevzusunda iddialıydı. Komşusu imdadımıza yetişmeseydi halimiz haraptı. Meğerse sular kesikmiş. Müşterinin evi de bodrum katta olduğundan, su akmaya devam ediyor ama incecik bir su geliyordu.

Müşterimiz de yaşlı olduğundan problemin nedeninin su kesintisi bulunduğunu bahsetmek bizim için oldukca zor oldu. Bina yada dairenin borularında tıkanıklık olması da gelen suyun azca akmasına niçin olabilir. Bu konum, hem yeni binalarda bununla beraber eski binalarda olabilir ve hem soğuk bununla beraber sıcak suyun azca akmasına niçin olur. Eski binalarda metal borulardaki paslanma sebebiyle su borularında daralma meydana gelir. Böylece suyun basıncını düşer.

Musluktan Sıcak Su Az Akıyor İstanbul

Dolayısıyla, soğuk ve sıcak suyun azca akmasına niçin olur. Eski boruların değiştirilmesi gerekir. Müşterimiz birazcık yaşlı olduğundan mevzuyu anlatana kadar oldukca uğraşmak zorunda kaldık. Lütfen sizinde suyunuz musluklardan azca geliyorsa, tesisatçı çağırmadan ilkin kesinlikle suların kesik olup olmadığını test edin. Bu konum çoğu zaman geçici bir durumdur. Ya şebekede bir Musluktan sıcak su az akıyor kesintisi yapılmak üzeredir, yahut bir tamirat yapılıyordur. Genellikle, kısa vakit sonrasında suyun basıncı eski haline döner.

Musluğu soğuk su tarafına çevirdiğinizde basınç iyi, sıcak su tarafına çevirdiğinizde basınç düşük ise belirtilen durumlar laf mevzusu olabilmektedir. Bu durumların haricinde kombide tribün arızası da olabilir. Bu durumda yardımları ilk önce su tesisatçısından almalısınız. Tespit hemen sonra bir sıkıntı görülmez ise bu durumda Kombi Servisi yardımı alınmalıdır.

Yeni binalarda oluşan su borularındaki tıkanıklık ise, boruların döşenmesi sırasında olur. Bina yapıldığı sırada ve boruların döşenmesi sırasında su borularının içine bir miktar taş yada benzeri bir madde girmiş olabilir. Su borularının içerisindeki taş aşınabilir yada ara sıra yer değiştirebilir. Taş ve benzeri yabancı maddelerin su borularının içine kaçmasından dolayı, borularda tıkanma olur ve su basıncı düşer. Hem soğuk bununla beraber; sıcak suyun azca akmasının sebeplerinden biri de budur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara