Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır ?

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır ?
İçeriği Puanla

Lavabo tıkanması şayet mutfak giderinden bahsediyorsak büyük sıklıkla olup biten bu vaka çay çöplerinden, veya yiyecek artıklarından meydana gelir ve zaman içinde masraf borusunda birikerek tıkanıklığa sebep olur. Banyo lavabolarında ise tıkanmanın en büyük nedeni saç kıllarıdır. Özellikle yumak halinde atılan saç kılları masraf yollarına tutunarak gideri tıkar ve sabun, sakal, teressubat şeklinde öteki atıkların da toplanmasına sebep olur. Mutfak lavabosunun kullanması genel anlamda kadınlar tarafınca olduğundan tıkanıklığın başlıca nedeni de dikkatsizce kullanımlarıdır. Bazı durumlarda mutfak borusunun eğimsiz olması tıkanmanın daha fazlaca ve acele oluşmasını sağlar. Mutfak borusu ana boruya ne kadar uzaksa tıkanma riski o denli fazladır.

Mutfak lavabosunda ıspanak yıkamak, çamurlu sebzeleri temizlemek ve evye arasında salata yapmak doğranan domates soğan parçalarını gidere kaçırmak giderin fazlaca acele tıkanmasına sebep olur. Yemek artıkları ve yağlar gidere döküldüğünde yağ tamamen akıp gitmez borunun altına birikerek zaman içinde sertleşmeye başlayıp tıkanır.Akla gelen ilk metod lavabo açıcı kullanımıdır. Halbuki lavabo açıcı doğru kullanılamazsa fazlaca fena yaralanmalara yol açabilir. Eğer lavabo açıcı bir ürün kullanacaksak iyice öğrenip, zarar görmemek için lüzumlu önlemleri aldıktan sonrasında kullanmalıyız. Tıkalı mutfak giderini açmak için kullanılan en süratli ve etken yöntemlerden biri de çamaşır makinesi hortumunu alıp lavabo giderine bağlamaktır. Musluğu açıp, iki elinizle giderin ağzını sıkıca kapadığınızda 30 saniye içinde masraf açılır. Tüm bunlar işe yaramadıysa ustalaşmış bir yardıma ihtiyacınız var demektir. Robot makine kullanarak lavabo tıkanıklığını açan GMG Teknik bütün Ankara ve çevresine hizmet vermektedir. Boru içini görüntüleme kameraları yardımıyla tıkanıklığa sebep olan noktayı gören bu cihazlar ile kırmadan, dökmeden bütün tıkanıklıklar açılmaktadır.

Pimaş Gideri Açma

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır ?

Bayanların bu mevzuda duyarlı olmaları gerekmektedir. Bununla beraber birtakım önlemler alınabilir. Mutfak lavabosunun içine, daha ince delikli süzgeç konulabilir. Kullanım sırasında minik parçaların gidere kaçmasını önlemek için konulmuş olan bu süzgeç yardımıyla, giderinize kaba parçalar giremez. Fakat yağ bu süzgeçten de akıp gideceği için tekrar dikkatli kullanım gerekmektedir. Tüm bu yolları denemenize karşın mutfak gideri tıkanıyorsa boru eğimsiz olabilir. Bu noktada yapacağınız evye giderini açma işlemine yönelik emek harcamalar kifayetsiz olabilir. Böyle bir durumda yapılması ihtiyaç duyulan mutfak lavabosu açan usta çağırmaktır. Günümüz teknolojisi yardımıyla kırmadan mutfak gideri açma işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Mutfak lavabosunu açan tesisatçı şirketler görüntüleme sistemleri kullanarak giderin niçin tıkandığını size kolaylıkla söyleyebilir. Eğer masraf yine tıkanmaya uygun ise yapılacak işlemler planlanabilir.Mutfak lavabosu, en oldukça kadınlar tarafınca kullanılan kısımdır ve bundan dolayı temizliğine ve bakımına extra itina gösterilmelidir. Bazı durumlarda mutfak lavaboları tıkanabilir ve tıkandığı vakit ayrıca mutfak lavabosunu açan maddeler kullanılması gerekebilir. Mutfak lavabosunu açmak için kullanılan bu maddeler bileşenlerinden ötürü açıcı özelliktedir. Mutfak lavabosunu açma şekilleri denildiğinde akla ilk gelen tıkalı mutfak lavabosunu pompa ile açma yöntemi olacaktır. Bu aşamada pompanın yapısı ve maddesinin bileşenleri mühim değildir. Mutfak lavabosunu açan öteki bir madde de karbonat ve sirkedir. Tıkanan lavaboya sirke veya karbonat dökerek de açılma işlemi uygulanır. Sirke yapısındaki asidik özelliğinden ötürü borulardaki kalıntıların yanmasına ve tıkanıklığın açılmasına yarar. Ayrıca karbonata ayrıca mutfak lavabosunu açmada tuz da kullanılmaktadır. Mutfak lavabosunu açmada kullanılan maddelerden bir öteki de kostiktir. Kostik, asit bazlı bir bileşendir. Sodyum-Hidroksit olarak da adlandırılan kostik, insan vücuduna kaşındırıcı bir his verir. Bundan ötürü kullanması esnasında elinize eldiven giymeniz gerekmektedir. Endüstride de birçok maddenin yapımında kullanılmaktadır. İstanbul Tesisat firması, mutfak lavabosunu aletle açan firmadır. Firmamızda ki tesisatçı ustalarımız, yılların birikimini teknolojiyle birleştirerek, makineyle tıkanan mutfak lavabosunu açma işlemi yapmaktadır. Siz de devamlı tıkanan mutfak lavabosu probleminden şikayetçiyseniz bizi arayın. Kamerayla mutfak lavabosu açma hizmetimizden faydalanarak, problemlerinize elveda diyebilirsiniz.Öncelikle cihazla lavabo açma yönteminde kullandığımız makine boru içinde ilerleyerek tıkanıklığın oluştuğu noktayı belirleyip buraya baskı yaparak giderin açılmasını sağlamaktadır. Herhangi bir kırılma ve borularda deformasyona uğramadan oluşturulan giderin yine tıkanıp tıkanmayacağı da kamera ile meydana getirilen görüntüleme işleminde netlik kazanmaktadır.

Tesisatlardaki bir sorun yada aşırı yağlanma niteliğinde borunun yine tıkanabileceği de göz ardı edilmemelidir. Boru içerisi aşırı yağlanmış ise bu durumda tadilata ihtiyaç duymadan daha müsait fiyatlara yıkama yaptıralabilir. Yıkanan döşem borusunun içinde hiçbir pislik kalmayacağı şeklinde daha uzun seneler sorunsuz bir biçimde kullanmanıza imkan sağlamaktadır. Detaylar için Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti tıklayabilir ayrıntıları gözden geçirebilirsiniz.Tesisatlardaki bir sorun yada aşırı yağlanma niteliğinde borunun yine tıkanabileceği de göz ardı edilmemelidir. Boru içerisi aşırı yağlanmış ise bu durumda tadilata ihtiyaç duymadan daha müsait fiyatlara yıkama yaptıralabilir. Yıkanan döşem borusunun içinde hiçbir pislik kalmayacağı şeklinde daha uzun seneler sorunsuz bir biçimde kullanmanıza imkan sağlamaktadır. Detaylar için Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti tıklayabilir ayrıntıları gözden geçirebilirsiniz.Makinesiz tıkanıklık açmanın zararları? Bu metot bundan 20 yıl öncesinde kalan bir uygulamadır. Günümüz şartlarında artan harcamalarla beraber incinen masraf borularının tadilatını yaptırmak oldukça yüklü harcamalara hamile olabilmektedir. Sert cisimlerle açılmaya çalışılan masraf borusu kırılabilir yada masraf açıcı kullanılan borularda delinmeler olabilir. Bu 2 yöntemde alt kata su akmasına niçin olur ve boruların değişiminden başka bir seçenek kalmaz.Mutfak tıkanıklığının sebepleri fazlaca rahat tahmin dilen durumlardan oluşmaktadır. Bu tıkanıklık nedenler aşağıda listelenmiştir. Mutfak lavabosu niçin tıkanır diyenler için aşağıda en kapsamlı tıkanıklık sebepleri bulunmaktadır. sebebi ile tıkanıklık meydana gelebilmektedir. Bu vaziyet bina imal aşamasındayken döşem borularının döşenme esnasında çömez bir tesisatçı tarafınca yanlış döşenen borulardan kaynaklı tıkanıklıktır. Bu nedenle de tıkanıklığın çözümlenmesi ve aynı biçimde giderin açılması için mecburen döşem boru sisteminin değişmesi gerekmektedir. Eğim verilmesi masraf borularının eğimli biçimde kanalizasyona akmasını kolaylaştırmaktadır. Mutfak borusunun ana masraf borusuna uzak olma ihtimali tıkanıklık sebeplerinden bir tanesidir. Bu tıkanıklığın sebebi kullanımdan kaynaklı değil tekrar tesisatçı hatasıdır. Ana boruya uzak olan masraf borusu yolun uzaması ile beraber doğru orantılı biçimde tıkanıklığı da kuvvetli kılmaktadır. işlemleri için muhtelif yollara başvurulabilir evye gideri açma mutfak masraf borusunun temel yeridir. Evye içinde bulunan süzgecin geniş olması buradan boruya alan birçok katı maddenin bulunduğunun göstergesidir. Öncelikli olarak evye içerisindeki süzgeci küçültmek veya ek süzgeç takmak mühim olabilmektedir.

Su Kaçak Bulma Firması

Lavabo Neden Tıkanır ?

Evye gideri açma ve mutfak gideri açma işlemleri bireyin kendi imkanları ile çözümlenemiyorsa firmamız tarafınca erişim saplayabileceğiniz usta tesisatçılarımız tarafınca gerçekleşebilmektedir. Mutfak lavabosu açan usta çağrılarak rahat ve ustalaşmış biçimde mutfak giderlerinin açılmasına ait olarak ustalaşmış imkanlardan yararlanılması olası olabilmektedir. Mutfak lavabosu açan usta desteği ile kırmadan mutfak gideri açma işlemi gerçekleşir bu sayede muhtelif teknolojik ürünlerden ve donanımlı aparatlardan istifade etmek da olası hale gelmektedir. Mutfak lavabosunu açan tesisatçı şirketler içinde yer edinen firmamız desteği ile görüntüleme tekniği kullanılarak oluşan negatif durumun ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Bu sayede de öncelikli olarak kameralı robotlardan akabinde de lavabo açmak amacı ile gerçekleşen ustalaşmış gelişmiş tekniklerden yararlanılmaktadır. Mutfaklarda çoğunlukla kullanılan evye giderlerinin açılması için bazı kimyasal veya kimyasal olmayan madde kullanımları bulunmaktadır. Kimyasal olmayan madde kullanımları, muhtelif makineler ve aparatlardır. Bununla beraber su tazyiki sağlanarak ve masraf içi görüntüleme işlemi sağlanarak alakalı çözüme ulaşılabilmektedir. Tıkalı mutfak lavabosunu pompa ile açma da kimyasal kullanılmadan ergonomik bir metot olarak karşımıza çıkar. Lavabo giderinin açılmasından sonrasında koruyucu kimyasal madde basımı yapılır. Bazı durumlarda masraf hiç bir biçimde açılmaz ise, rahat açılması için doğrudan olarak kimyasal madde basımı gerçekleşmektedir. Mutfak lavabosu açma şekilleri olarak kimyasal madde kullanması yaygın olmasa da kullanım içidir. Mutfak lavabosunu açan maddeler olarak kullanılan bu bileşenlerin muhtelif şekillerde özellikleri bulunmaktadır. Kimyasalların zararları her ne kadar ağır olsa da ara sıra açılması olası olmayan durumlarda kullanılmaktadırlar. Ayrıca koruyucu madde olarak kimyasalların kullanması da mutfak masraf lavabolarının ve masraf borularının korunmasına, çatlakların onarılmasına ve kayganlaşma sağlayarak tıkanıklığın oluşmamasına vesile olmaktadır. Mutfak lavabosunun niçin tıkandığını merak ediyorsanız, tıkanan mutfak lavabolarınızı açtırmak istiyorsanız ve devamlı tıkanma göstermesinden bıktıysanız sizler de işin ehli bir tesisatçı ile çalışabilirsiniz. Bunun için istediğiniz vakit firmamız ile iletişime geçerek tıkanan mutfak lavabolarınızın açılması için çözüm önerisi isteyebilirsiniz.Lavabo niçin tıkanır sorusunun birçok cevabı mevcut. Banyo, mutfak lavaboları şeklinde çoğunlukla kullanılan alanlar daha oldukça tıkanıklığın olduğu alanlardır. Lavabo tıkanıklıklarının tek bir sebebi olmamakla beraber, yanlış döşenmiş pimaş, kalitesiz araç-gereç şeklinde unsurlarda lavabo tıkanıklığına sebep olabilmektedir. Bir öteki yazımızda Lavabo tıkanıklığı iyi mi açılır? sorusuna cevap vermiştik. Dilerseniz lavabo tıkanıklığı iyi mi açılır yazımızı okuyabilirsiniz. Uzun senelerdir döşem sektöründe su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma ve petek temizliği şeklinde sorunlara çözüm üreten firmamız, lavabo tıkanıklığı mevzusunda çoğunlukla karşılaşılan tıkanma nedenlerini bir araya getirdi.Lavabo niçin tıkanır sorusunun birçok cevabı mevcut. Banyo, mutfak lavaboları şeklinde çoğunlukla kullanılan alanlar daha oldukça tıkanıklığın olduğu alanlardır. Lavabo tıkanıklıklarının tek bir sebebi olmamakla beraber, yanlış döşenmiş pimaş, kalitesiz araç-gereç şeklinde unsurlarda lavabo tıkanıklığına sebep olabilmektedir. Bir öteki yazımızda Lavabo tıkanıklığı iyi mi açılır? sorusuna cevap vermiştik. Dilerseniz lavabo tıkanıklığı iyi mi açılır yazımızı okuyabilirsiniz. Uzun senelerdir döşem sektöründe su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma ve petek temizliği şeklinde sorunlara çözüm üreten firmamız, lavabo tıkanıklığı mevzusunda çoğunlukla karşılaşılan tıkanma nedenlerini bir araya getirdi.Bu durumda o tıkanıklığı açmak için matkap tesiri meydana getirecek o sertleşmiş tabakayı parçalayacak bir sistem gerekmektedir. Bu sistemde kanal açma makinesi dediğimiz toplumda robot diye adlandırılan makinelerdir. Bu makinelerin helezon yayları ve ucundaki açma aparatları gidere salınarak makinenin bu yayı ve ucundaki ucu çevirerek ileri doğru itmesi ile oradaki sert tabakayı delip parçalayarak giderinizin açılmasını sağlar. Tüm bu emek harcamalar sırasında müşterilerimizin aklına gelen iki sual olur. Birincisi yine tıkanma olur mu? İkincisi makine boruya zarar verir mi? Birincisine yanıt vererek başlayalım. Tekrar tıkanma olmaması için kamera sistemi ile boru içerisini görüntüleyerek size de gösteriyoruz.

Bu sayede boruda ne var ne yok tam açılmış mı kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Firmamız bütün işlerini garantili olarak yapmış olduğu için herhangi bir kuşkuya yer olmaz. Açılan masraf tıkanıklıklarından sonrasında boruda herhangi bir eğim problemi yoksa, çökme vb. bir durumla karşılaşmazsak şayet yine ücretsiz olarak muamele yapılır. Firmamız robotlu cihazlar ile kısa müddette en zor tıkanıklıkları dahi açar, bizi arayarak servis kaydı oluşturunuz. En kısa müddette ekibimiz kapınızda olsun. İstanbul’un bütün ilçelerine hizmet vermekteyiz. Yaşamın daha kaliteli ve sıhhatli olabilmesi için yapıların muhtelif tesisatlar ile konforlu bir hale gelmesi sağlanmaktadır. Su tesisatı da suyun etken ve kaliteli bir biçimde kullanılmasını sağlamaktadır. Temiz su tesisatı ve atık su tesisatı olarak iki antet altında bu tarz şeyleri incelemek daha doğru olmaktadır. Atık su tesisatı masraf ve lavabo benzer biçimde adlandırılmaktadır. Bu tesisatların beklenilen seviyede hayatı kolaylaştırması için etken bir biçimde işlevini yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak muhtelif nedenlerden ötürü yaşanmış olan tıkanıklıklar tesisatın işlevselliğini negatif yönde etkilemektedir.Öncelikle lavabo niçin tıkanır bu probleminin yanıtını bilmek gerekmektedir. Böylelikle lavabo tıkanmasının önüne geçmek olası olabileceği şeklinde tıkanan lavabonun iyi mi bir metot ile açılabileceğine karar vermek de oldukça rahat olmaktadır. Genellikle yaşanmış olan lavabo tıkanıklığı için etken lavabo açıcı maddeler kullanılarak sıkıntı ortadan kaldırılmaktadır. Aynı zamanda doğru kullanım da bu probleminin yaşanmasını engellemektedir. Yaşanan tıkanıklıklar pis atık suyun etken bir biçimde uzaklaştırılmasını engellemekte ve su kullanımını kısıtlamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara