Mutfak Lavabosu Tıkandı

Mutfak Lavabosu Tıkandı
İçeriği Puanla

Mutfak Lavabosu Tıkandı Lavabo tıkanıklıklarının oldukça büyük bir bölümü kullanıcı hatasından kaynaklı meydana gelir. Mutfak lavabosu ile banyo lavabosunun tıkanma nedenleri birbirinden farklıdır. Banyodaki tıkanıklık çoğu zaman saç, kıl şeklinde atıklardan kaynaklı meydana gelir. Mutfak lavabosunda ise tıkanıklığın temel sebebi yiyecek atıkları ve yağlardır.

Mutfak Lavabosu Tıkandı

Mutfak Lavabosu Tıkandı

Lavabo tıkandı su gitmiyor sorunu sık karşılaşılan sıkıntı alanlarından biridir. Mutfak tıkanıklığı açma işlemini evde uygulayacağınız rahat birkaç yöntemle yapabilirsiniz. Bunun için lavabo açıcı kimyasallardan istifade edebilirsiniz. Söz mevzusu kimyasallar kısa müddette lavabonun açılmasını sağlar. Fakat kimyasalların açmış olduğu lavabo, belli bir müddet sonra daha büyük problemlere niçin olur. Söz mevzusu problemlerin başlangıcında masraf borularındaki contaların erimesi ve boruların çatlamasını sayabiliriz. Bu problemler size oldukça daha büyük harcamalara niçin olacaktır. Sayılan nedenlerden ötürü tıkanıklığın açılması için kimyasal maddeleri kullanmanızı öneri etmiyoruz.

Mutfak tıkanıklığı açma işlemi için kimyasal kullanmadan ilkin rahat pompalardan istifade edebilirsiniz. Pompalama işlemi ile lavabonuz kısa müddette açılabilir. Eğer tıkanıklığa bu halde çözüm bulamıyorsanız lavabonun derhal altındaki masraf borusunu çıkarabilirsiniz. Çıkardığınız boruda tıkanıklığa sebep olan yabancı cisimleri görebilirsiniz. Tıkanıklık borunun gözle görülmeyen uzaklığında ise ustalaşmış yardımcı almanız gerekir. Bu durumda Ersoylar Tesisat’tan yardımcı alarak kısa müddette probleminin çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Firmamızdan mutfak lavabosu açma talebinde bulunduğunuzda kamera ile tıkanıklık nedeni tespit edilir. Gider yolu test edilerek arızanın kaynağına ulaşılır. Kamera ile tespit ondan sonra müşterilerimize malumat verilir. Sonrasında kırmadan mutfak tıkanıklığı açma işlemi gerçekleştirilir. Firmamız tarafınca meydana getirilen muamele sırasını şöyle özetleyebiliriz.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Mutfak Lavabosu Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Lavabo açma işleminde kullanılan çağdaş cihazların başlangıcında kamera gelir. Kameralı mutfak masraf açma yöntemi ile sıkıntı kısa müddette tespit edilir. Kamera kullanmayan şirketler, doğrudan olarak kırma işlemi ile problemi çözmeye çalışır. Bu da satın alan için ayrı bir külfettir. Kamera kullanılarak kırmadan mutfak lavabo tıkanıklığı açma işlemi kısa müddette tamamlanır.

Lavabonun tıkanıklığının mühim sebeplerinden biri de masraf borusunun eğiminin kifayetsiz olmasıdır. Yeni taşındığınız bir evde ilk günden itibaren su yavaş gidiyor olabilir. Bu durumda büyük olasılıkla masraf borusunun eğiminde sıkıntı vardır. Kameralı sistem yardımıyla masraf borusundaki eğim sorunu de kısa müddette tespit edilir.

Lavabo giderinden gönderilen atık yağ yahut yiyecek artıkları borunun etrafına yapışır. Bu da zaman içinde borunun tamamen tıkanmasına niçin olur. Yağ benzeri atıklar kayganlaştırıcı etkiye haiz değildir. Söz mevzusu atıklar masraf borularında kireç benzeri bir yapıya dönüşür. Bu durumda ilk etapta problemi kendiniz gidermeye çalışabilirsiniz. Sorunu kendiniz gideremezseniz ustalaşmış mutfak tıkanıklığı açma işlemine gereksinim duyarsınız.

Mutfak tıkanıklığın giderilmesi sırasında kullanılan robot, borulardaki yağ kalıntılarını gidermez. Bu durumda basınçlı su ile pimaşın yıkanması gerekir. Kanal yıkama cihazları kullanılarak meydana getirilen tatbik yardımıyla borular ilk günkü haline gelir.

Mutfak tıkanıklığı açma işleminde öncü firmalardan olan Ersoylar Tesisat 7/24 hizmetinizdedir. Firmamız meydana getirilen muamele esnasında hiç bir yeri kırmaz. Problemi kısa vakit içinde tespit eder. Mutfak tıkanıklığı açma işlemini kısa müddette gerçekleştirir. Tüm lavabo tıkanıklığı işlerinizde ustalaşmış hizmet almak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Web sitemizde yer edinen bağlantı numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Mutfak Lavabosu Tıkandı Sorunu

Bayanların bu mevzuda kırılgan olmaları gerekmektedir. Bununla beraber birtakım önlemler alınabilir. Mutfak lavabosunun içine, daha ince delikli süzgeç konulabilir. Kullanım sırasında minik parçaların gidere kaçmasını önlemek için konulmuş olan bu süzgeç yardımıyla, giderinize kaba parçalar giremez. Fakat yağ bu süzgeçten de akıp gideceği için tekrar dikkatli kullanım gerekmektedir.

Tüm bu yolları denemenize karşın mutfak gideri tıkanıyorsa boru eğimsiz olabilir. Bu noktada yapacağınız evye giderini açma işlemine yönelik emek harcamalar kifayetsiz olabilir. Böyle bir durumda yapılması ihtiyaç duyulan mutfak lavabosu açan usta çağırmaktır. Günümüz teknolojisi yardımıyla kırmadan mutfak gideri açma işlemleri rahatça yapılabilmektedir. Mutfak lavabosunu açan tesisatçı şirketler görüntüleme sistemleri kullanarak giderin niçin tıkandığını size rahatça söyleyebilir. Eğer masraf yeniden tıkanmaya uygun ise yapılacak işlemler planlanabilir.

Mutfak lavabosu, en oldukça hanımefendiler tarafınca kullanılan kısımdır ve bu nedenle temizliğine ve bakımına extra itina gösterilmelidir. Bazı durumlarda mutfak lavaboları tıkanabilir ve tıkandığı vakit ayrıca mutfak lavabosunu açan maddeler kullanılması gerekebilir. Mutfak lavabosunu açmak için kullanılan bu maddeler bileşenlerinden ötürü açıcı özelliktedir. Mutfak lavabosunu açma şekilleri denildiğinde akla ilk gelen tıkalı mutfak lavabosunu pompa ile açma yöntemi olacaktır.

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

Mutfak Lavabosu Tıkandı, Neden?

Bu aşamada pompanın yapısı ve maddesinin bileşenleri mühim değildir. Mutfak lavabosunu açan öteki bir madde de karbonat ve sirkedir. Tıkanan lavaboya sirke yahut karbonat dökerek de açılma işlemi uygulanır. Sirke yapısındaki asidik özelliğinden ötürü borulardaki kalıntıların yanmasına ve tıkanıklığın açılmasına fayda. Ayrıca karbonata ayrıca mutfak lavabosunu açmada tuz da kullanılmaktadır.

Mutfak lavabosunu açmada kullanılan maddelerden bir öteki de kostiktir. Kostik, asit bazlı bir bileşendir. Sodyum-Hidroksit olarak da adlandırılan kostik, insan vücuduna kaşındırıcı bir his verir. Bundan ötürü kullanması esnasında elinize eldiven giymeniz gerekmektedir. Endüstride de birçok maddenin yapımında kullanılmaktadır.

Öncelikle cihazla lavabo açma yönteminde kullandığımız makine boru içinde ilerleyerek tıkanıklığın oluştuğu noktayı belirleyip buraya baskı yaparak giderin açılmasını sağlamaktadır. Herhangi bir kırılma ve borularda deformasyona uğramadan oluşturulan giderin yeniden tıkanıp tıkanmayacağı da kamera ile meydana getirilen görüntüleme işleminde netlik kazanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara