Panel Petek Temizliği ve Bakımı

Panel Petek Temizliği ve Bakımı

Panel Petek Temizliği ve Bakımı bereketli sıcaklık elde etmeniz için yapılması ihtiyaç duyulan mühim bir iştir. Evimizde bulunan kombi sistem petekleri İstanbul Tesisat olarak petek temizleme makinesiyle ve kimyasal deva sayeinde temizlenmektedir. Şirketimiz bu işi ilk yapanlardan olduğundan petek temizleme işinde ne şeklinde sıkıntılar olur, çözümleri nelerdir ve iyi mi uygulanır bütün bu soruların cevabı burada. Radyatörler yardımıyla soğuk havalarda, sıcak ortamlara haiz oluruz. Isınmayan petekler için petek temizliği kaç yılda bir yapılır diye merak edenler oluyor.

Kaç yılda bir petekler temizlenir, petek temizleme kaç yılda bir yapılır, kalorifer petekleri ne kadar müddette bir temizlenir soruları aslen aynı şeyi anlatım eder. Ortam sıcaklığının kesintiye uğramaması için petek temizlemenin belli aralıklarla yapılması gerektiği bir gerçektir. Burada tarihi belirlemek aslen genel bir değerlendirmeden öteye geçmez. Çünkü peteklerde kirlenme petek cinsine ve kalorifer tesisat boru ve araç-gereç türüne nazaran değişkenlik gösterebilmektedir.

Ancak zaman içinde radyatörlerin ısınmasında verim kaybı yaşanmaya adım atar ve yeteri kadar ısınmadığını ayrım ederiz. Kalorifer petek temizliğinin hangi aralıklarda yapılacağı ile alakalı yaklaşık 1-2 sene şeklinde süreler belirlenmiş olsa da aslen bu tarihi en sıhhatli siz belirleyebilirsiniz. Isınma anlamında sıkıntı yaşamıyorum ben 2 yılda bir yaptırsam daha iyi olur diyorsanız doğru olan sizin için budur. Bir başkası ben ısınamıyorum her sene bakım yaptırıp daha iyi ısınıyorum diyorsa bu durumda da doğru vakit 1 yıldır.

Panel Petek Temizliği ve Bakımı

Panel Petek Temizliği ve Bakımı

Panel Petek Temizliği ve Bakımı İstanbul

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır sorusunun birden fazlaca cevabı olduğu aşikardır. Her sene tertipli petek radyatör temizliği yaptırıp tasarruflu ısının. Petek temizliği ile kombi bakımını birbirine karıştırmamak gerekir. Kombi bakımı, kombi yetkili servisleri tarafınca ancak kombinin tertipli olarak çalış çalışmadığının kontrolü ve gerektiği durumlarda kombi parçalarının temizlenmesi işlemidir. Petek temizleme zaman içinde peteklerde oluşan kirlenmenin giderilmesi amacıyla meydana getirilen bir işlemdir.

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır bunun yanıtı kullanıma bağlı olmakla beraber çoğu zaman iki yılda bir yapılması gerektiği şeklindedir. Bu aralıklarla peteklerin temizlenmesi halinde ısınma sorunları yaşanmaz. Kombi daha sıhhatli çalışır ve sizlere daha uzun zaman hizmet eder. Evde petek temizliğini yapmak kısa süreli geçici bir çözüm yoludur. Firmamız petek temizliği mevzusunda, petek temizleme kimyasalı kullanarak kalıcı çözüm üretmektedir. Kendi başınıza yapacağınız petek temizleme işleminde, petek temizleme kimyasalı ve koruyucu kimyasal kullanmanız olası değildir.

Petek temizleme kimyasalı ve petek koruyucu kimyasal kullanabilmeniz için petek temizleme makinesi şarttır. Petek temizleme makinesi yardımıyla kullanılan kimyasal, gerektiği kadar ve eşit oranda peteklere gönderilir. Petek temizliği ise; petek temizliği mevzusunda ustalaşmış şirketler tarafınca ısıtma sisteminin tüm borularını ve peteği de içerisine alan kapsamla bir iştir. Kombinin de bu vakit aralığında servisinin yapılması gerekir. Çünkü kombi ve petekler beraber çalışan sistemlerdir. Kombide arıza olursa petek çalışmaz, petekte bir tıkanma olursa bu sefer kombi arızaya geçer.

Panel Petek Temizliği ve Bakımı Firması

Yani her biçimde sistem çalışmaz. Bunun için kirlenen bütün parçalar temizlenmelidir. Su bütün sistemde devir daim yaptığından suyun eriştiği her zeminin temizlenmesi gerekir. Ayrıca petek temizliği kabataslak olarak yapılmaz. Özel kimyasallar ile itina gösterilerek meydana getirilen bir iştir. Suda oluşan çamurlaşma sistemdeki suyun zaman içinde bakteri üretmesinden peteklerin pasının da etkisiyle bu hali alır.

Ev ve iş yerinize gelen ekiplerimiz sayeinde açık oturum petekleriniz yerinden sökülmeden ekiplerimizin kendilerine seçtikleri bir noktadan petek temizleme makinesini bağlayarak ve kimyasal ilacın salınımıyla açık oturum peteklerin arasında oluşan pislik, tortu, kireç, hışırtı vb şeklinde maddelerin temizlenmesini sağlar ve tertipli sıcaklık devir daimini sağlamaktadır. Kimyasal ilacın yanında siz kıymetli müşterilerimize birde kimyasal koruyucu da önermekteyiz. Bu koruyucun amacı açık oturum peteklerin arasında oluşan pislik, tortu, kireç, hışırtı ve pas şeklinde etkenlerin oluşmasını önlemekle birlikte açık oturum peteklerin ömrünü uzatmaktadır. Temizlik için ihtiyaç duyulan çamurlu suyu dışarı atacak bir güç ve kurumuş, sertleşmiş kısımları yumuşatacak bir kimyasaldır.

Flex dub cleaner kimyasalı bu yumuşatma ve pas, kireç sökme işini başarıyla yapar. Kombi sonrası kalorifer tesisatında ve peteklerde dolaşan sıcak su şebekeden devamlı akan soğuk suyun her daim ısınıp peteklere gönderilmesi benzer biçimde değildir. Kombi sonrası kalorifer tesisatı ve peteklerde bulunan su durağan bir su olup tesisatta dolaşan sıcak su hep aynı sudur. Tesisatta durağan olan su kombiden ısınıp peteklere ulaşır peteklerde su soğuduğunda yeniden kombiye girip ısınıp yeniden peteklere ulaştırılan durağan sudur. Hal bu şekilde olunca zaman içinde kireçlenme, çamurlaşma, paslanma şeklinde negatif durumlar ortaya çıkması kaçınılmaz olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara