TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Petek Temizleme Faydaları

İçeriği Puanla

Petek Temizleme Faydalarını sayacak olursak bir çok kişinin ortak şikayeti peteğin derecesini arttırsa bile bu derecenin artmasına rağmen peteklerin ısıtmaması. Bunun da en büyük sebebi eğer kombinizde bir sorun yoksa peteğin temizlenmemesidir bu yüzden sizde petek temizleme işleminin faydalarından yararlanmak için Ersoylar Tesisat firmamızdan petek temizleme işlemi için randevu alabilir ve uzun zamandır temizlenmeyen peteklerinizi temizleterek hem daha iyi ısınabilir hem de faturanızda tasarruf yapabilirsiniz.

Petek Temizleme Faydaları

Petek Temizleme Faydaları Nelerdir

Petek temizliği için çağırdığınız birtakım tesisatçıların yapacağı şey peteklerin içindeki pis suyu boşaltmaktır. Daha sonrasında birtakım tesisatçılar isterlerse şayet petekler içine petek temizliği için muhtelif kimyasallar döker ve peteği bu biçimde bırakırlar. Dökülen bu kimyasal ise içeride bırakıldığı için ve petek içinde mevcud atıklarda temizlenmediği için bu ilacın hiç bir faydası olmayacaktır. Petek tekrar aynı biçimde ısınmamaya ve ısıtmamaya devam edecektir. Ama aslına bakarsak yapılması ihtiyaç duyulan ise peteğin içine harbiden petek temizleyicisi olan kimyasal dökülmelidir. Bu temizleyici döküldükten sonrasında 20 25 dakika şeklinde bir müddet beklenir. Bu bekleme esnasında asidik özelliği olan temizleyici petek içinde mevcud katman haline gelmiş atıkları çözmeye başlar. Atıklar çözüldükten sonrasında ise peteklerin içerisi yıkanır. Bu yıkama işlemi daha sonra peteklerin daha dayanıklı olması, uzun vakit kirlenmemesi ve atıkların katman oluşturmaması için koruyucu kimyasal dökülür. İşte tüm bu işlemler daha sonra petekler harbiden ve tamamen temizlenmiş olur. Yapılacak olan bu muamele ortalama olarak 2 3 saat şeklinde kısa bir müddette gerçekleştirilmektedir. Bu muamele esnasında peteğin sökülüp yeniden takılmasına ise mutlaka gerek yoktur. Kullanılan aletler sayeinde petek olduğu yerde kalır ve içinin temizliği bu biçimde yapılır.

Petek Temizleme İstanbul

Petek içinde ısınmayı sağlamak için kullanılan şey şebeke suyudur. Şebeke suyu içindeki kireç ve toprak atıkları peteklerin içinde birikerek orada bir katman oluştururlar. Gün geçtikçe bu katman kalınlaşarak peteklerin ısınmasını ve dolayısıyla da ortamın ısınmasını engeller. Siz de ısınmak için kombinin derecesini yükseltirsiniz. Kombinin bakımını yaptırdığınız şekilde niçin ısıtmadığı mevzusunda düşünmeye başlarsınız. Ama aslına bakarsak düşünmeniz ihtiyaç duyulan şey başkadır. Acaba petekler niçin ısıtmıyor, peteklerde mi bir sıkıntı var sizin sormanız ihtiyaç duyulan aslolan sual budur. Eğer peteklerin ancak belli bir bölümü ısınıp yarıdan aşağısı ısınmıyor ise peteklerin altı ısınmıyorsa, kombi devamlı arıza veriyorsa ve kombinin filtresi devamlı tıkanıyor ise işte o vakit sıkıntı petekler dedir. Bu probleminin kati çözümü de uzman kişilerin yapacağı petek temizliğindedir.

Leave a Comment