Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılıyor

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılıyor
İçeriği Puanla

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılıyor bunu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Evde bulunan imkanlarla bu işlemi gerçekleştirmek çok zordur veya yapabilseniz bile oldukça faydasızdır bu nedenle tesisatçı firmaları özel olarak robot cihazlarla birlikte hizmet vermektedir bu sayede petek temizliğini dakikalar içerisinde halledip peteklerinizi daha ilk gün ki haline getiriyoruz ve bu sayede daha iyi ısınabiliyorsunuz. Petek temizleme hizmetinden faydalanmak için firmamıza ulaşıp randevu alabilirsiniz.

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılıyor

Petek Temizleme İşlemi Hizmeti

Petek temizliği yapmak için aşağıdaki basamaklar sırasıyla uygulanır.
– Öncelikle kombi kapatılır.
– Kombideki su balkon yahut banyo vanalarından tahliye edilir.
– Kombideki su kombi giriş panolarında bulunan filtre sökülerek çamaşır suyu dolu bir kabın arasında bekletilir.
– Peteklerin yerinden çıkarılması için vanalar sökülerek petek banyoya taşınır.
– Petek içerisine hortum ile tazyikli su verilerek temizleme işlemi başlar. Bu muamele su kirliden berrağa dönüşene kadar devam eder.
– Diğer petekler için de aynı muamele yapılır.
– Daha sonrasında petekler yerlerine takılır.
– Fitre yerine takıldıktan sonrasında peteklere eski seviyesine kadar su basılır.
– Petekler tahliye vanası kapatıldıktan sonrasında havaları alınır.
– Bu işlemin sırasıyla yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde kombinin deforme ihtimali bulunur.

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Petek temizliğinin en mühim özelliği bütçe dostu olmasıdır. Petek temizliği doğalgaz faturasının daha azca geleceği güvence eder. Temiz petekler daha bereketli ısınma sağlar.

Petek Temizleme İşlemi İstanbul

Bir oldukca petek temizleme meydana getirilen müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlerde ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlamış olduğu net olarak belirtilmiştir. Doğalgaz ve kalorifer hayatımızda en oldukca kullanılan ısınma aracı olarak kendini göstermektedir. Doğalgazla ısınmak için kullanılan doğalgaz petekleri ve kalorifer için kullanılan kalorifer petekleri bulunmaktadır. Ancak bu naturel gaz ve kalorifer peteklerinin belli periyotlarda temizlenmesi gerekir. Doğal gaz ve kalorifer peteklerinin temizlettirmek ve doğalgaz peteği temizliği ile alakalı bilgileri derledik. Petek temizliğinin yada kombi petek temizliğinin ana mevzusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü aslolan kirlilik peteklerde değil binalardaki tesisatlarda olur.

Çamur, kireç, çeperve birtakım yabancı maddeler çoğu zaman plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri ne olursa olsun temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru kirlenmez. Bu zamana kadar temizlediğimiz hiçbir bakır borudan pislik gelmemiştir ancak önlem amaçlı temizlik yapılmaktadır. Gelelim petek temizliği yapılmalı mı sorusunun cevabına ; Petek temizleme ustamız aynen şunları aktarıyor ” Peteklerinizi dilerseniz temizlemeyebilirsiniz bu tamamen sizin bireysel tercihinizdir. Fakat temizlenmeyen petek sizler için azca sıcaklık ve yüksek tutarlı faturalar demektir. Bunu göz ardı edip petek temizliği yapmaz iseniz bereketli bir ısınma elde edemezsiniz. Bunun için petek temizliği yapılmalı mı? sorusunun cevabı bizde(petekleri kullananda) saklı bizler hergün bir demir kovanın içerisindeki suyu ısıtalım sonrasında soğusun yine ısıtalım ve bunu demir bir borunun içerisinden geçirerek devamlı deneyelim sizce içerisi ne kadar pak kalabilir.

22.10.2021
281
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara