Petek Temizleme Nasıl Yapılır

Petek Temizleme Nasıl Yapılır
İçeriği Puanla

Petekleri ne kadar yüksek derece açarsa açsın ısınmayanların çoğu Petek Temizleme Nasıl Yapılır sorusunu soruyor. Bu soruyu sorank işilere bu yazımızda en iyi şekilde yanıt verip aklınızdaki sorudan sizi kurtaracağız, fakat bunun için en basit yöntem bir tesisatçı tutmanızdır. Ersoylar Tesisat olarak gün içerisinde ister Avrupa ister Anadolu yakasında olun İstanbul’da hizmet veriyor ve gün içerisinde yoğunluğa bağlı olarak işinizi halledip petek temizliğinizi dakikalar içerisinde bitrerek sizi bu sorundan kurtarıyoruz. Isınma sorununun en büyük sebebi olan bu petek kirliliği sorununu evdeki yöntemlerle çözmek zor olsa da tesisatçı ekibimiz bunu kolayca halledecektir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır İstanbul

Bir oldukça petek temizleme meydana getirilen müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlerde ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlamış olduğu net olarak belirtilmiştir. Doğalgaz ve kalorifer hayatımızda en oldukça kullanılan ısınma aracı olarak kendini göstermektedir. Doğalgazla ısınmak için kullanılan doğalgaz petekleri ve kalorifer için kullanılan kalorifer petekleri bulunmaktadır. Ancak bu naturel gaz ve kalorifer peteklerinin belli periyotlarda temizlenmesi gerekir. Doğal gaz ve kalorifer peteklerinin temizlettirmek ve doğalgaz peteği temizliği ile alakalı bilgileri derledik. Petek temizliğinin yada kombi petek temizliğinin ana mevzusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü aslolan kirlilik peteklerde değil binalardaki tesisatlarda olur. Çamur, kireç, çeperve birtakım yabancı maddeler çoğu zaman plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri mutlaka temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru kirlenmez. Bu zamana kadar temizlediğimiz hiçbir bakır borudan pislik gelmemiştir ancak önlem amaçlı temizlik yapılmaktadır. Uzun seneler kullanılan peteklerin ve kombilerin zaman içinde bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. Bazı kişiler yada şirketler tarafınca petek temizliği petek yıkama yoktur, bu şekilde bir emek verme yarar sağlamaz benzer biçimde saçma anlatımlar olabilir. Petek çürür, zarar görür, delinir benzer biçimde yanlış bilgiler size de söylenmiş olabilir. Bu tür doğru olmayan yanlış bilgilere mutlaka saygınlık etmemeliyiz. Peteklerde koruma için lüzumlu koruyucu yağ vardır, bu koruyucu yağ meydana getirilen petek temizliği doğrusu petek yıkama emek harcaması ile beraber mutlaka petekten çıkmaz ve petek sisteminde kalır. Bu bilgilerin dışındaki gerçek dışı yanlış bilgiler saygıdeğer müşterilerimizin kafasını karıştırmasın. Burada yılların verdiği tecrübelerimize dayanarak en doğru emek verme işlemini gerçekleştirmekteyiz.Peteklerin temizlik için yerinden sökülmemesi gerekir. Çünkü peteklerin söküldüğü vakit çürümeye başlama benzer biçimde bir durmu vardır. Bu benzer biçimde durumları önlemek için sökülmemesi gerekmektedir.

Petek Temizleme Hizmeti

Kısaca petek temizliğinin başlangıç adımlarını yukarıda anlattık uygulandığında iyi bir netice elde edeceğinizden asla şüphemizyok.. Petek temizliğinin yada kombi petek temizliğinin ana mevzusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü aslolan kirlilik peteklerde değil binalardaki tesisatlarda olur. Çamur, kireç, çeperve birtakım yabancı maddeler çoğu zaman plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri mutlaka temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru kirlenmez. Bu zamana kadar temizlediğimiz hiçbir bakır borudan pislik gelmemiştir ancak önlem amaçlı temizlik yapılmaktadır. Kullandığımız kalorifer petekleri kullanıma bağlı olarak belli bir vakit sonrasında kirlenme yaşamaktadır. Bu kirlilik performansı ve verimi düşürücü tesir yapar. Temizliği yapılmadığı vakit sorunlar yaşanabilmektedir. Kalorifer peteklerinin temizlenmesi ile ısınma maliyetleri ve hatta elektrik maliyetleri de azalacaktır. Kombi arızaları kolay kolay olmayacağı için uzun zaman süresince kullanmak olası fakat kalorifer temizliği yaklaşık iki yılda bir temizlenmelidir. Kalorifer Petek Temizliği yapılırken petekler netlikle sökülmemelidir. Ayrıca peteklerin sökülmesine gerek de yoktur. Hem tesisatın temizliği bununla beraber kalorifer Petek Temizliği yapılarak hoş bir yenileme prosedürü gerçekleştirilmiş olur. Firmamız kimyasal madde ve teknolojik donanımlı makinalar kullandığı için söküm yapılmadan emin bir teknik kullanmaktayız. Sağlık açısından bir çok mesele yaşanmaması için kalorifer peteklerinin temizlenmesi mevzusu ile alakalı birazcık daha aklıselim olmakta yarar vardır. Her işin önceliği sıhhat ve emniyet öğeleridır. Tüm müşterilerimize bu mevzuları dikkate alarak ve şahıs sağlığını vurgulayarak yolumuza ilerlemekteyiz. Aynı zamanda şirket olarak her tipte bulunan kalorifer petek temizleme prosedürünü yapıyoruz. Bu hususta ustalaşmış ekibimizle ihtiyacınız olan her an sizlere hizmet vermek bizim işimiz.

09.09.2021
10
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara