Petek temizliği nasıl yapılır ?

Petek temizliği nasıl yapılır ?

Petek temizliği nasıl yapılır ? baktığımız zaman kucağa kolay bir işlem gibi gelsende tamamen profesyonel ekip ile çalışılması ve temiz bir kombi petek istiyorsanız hiç bir şekilde kendi evinizde ve ya iş yerinizde tek başınıza yapılmaması gereken bir temizliktir.Bunun sebebi ise tamamen sizin içindir neden diye soracak olursanız evde temizlemeye çalışanlar genelike petekleri temizlemek yerine daha çok bozduklarını söyleye biliriz ve kalıcı hasar bırakma olasılığıda yüksek olduğunu söyleye biliriz bunun nedeni peteklerin içinde ki basınçlı hava ve içeride basınçla beraber kalan sıcak sudur.bunu kontrolsüz bir şekilde açtığınız zaman kendinize zarar vermek mümkün hale gelebilir.

Petek temizliği nasıl yapılır ?

Tamamen profesyonel ekip ile çalışmayı ve kontrol altında çalıştırmayı unutmayın petek temizliği neden yapılır ? Bildiğiniz gibi peteklerin genel olarak arızası hep aynıdır.Bir kısmı soğuktur bir diğer kısmı aşırı sıcak bunun tek bir sebebi var.Bu da peteklerin tozlu ve kirli olmasından kaynaklıdır. Sizde bunu bir an önce önlemini alarak temizletmekte fayda vardır.Ve petek içerisinde bulunan kir, pas, kireç ve tortu gibi çıkması çok zor olan bu kirleri sadece su ile çıkarmak oldukça zordur. Genellikle ilk başta basınçlı su verildikten sonra belli bir dakika geçtikten sonra ilaç ile karıştırılmış su verilir.

Bu çok güçlü ve kimyasal bir ilaç olduğu için petek boruların içinde kir ve ya diğer zarar verici kireç gibi tortuları söker atar. Bu sebeple iki hatta bazen üç kez bile basınçlı su verilerek ilaçlanır. Bu peteklerin kirliliğine göre değişmektedir. Ayrıca tesisatların bütün hepsini ev ve ya iş yeri fark etmez ne kadar boru varsa bu basınçlı ilaçlı su her yere ulaşarak tamamen ilk günkü gibi peteklere hatta kombiye sahip olacaksınız petek temizliği bu kadar önemli sadece ısı olarak bakmayın maddi açıdan da sizleri rahatlatacaktır.

Temizlenmeyen bir kombi size daha fazla fatura gelmesine sebep olacak bunun sebebi ısınmadığı için sürekli dereceyi artıracak ve faturanıza yansayacaktır. Bu nedenle temizlikten sonra hem faturanız hemde sıcaklık olarak her iki yönden kazançlı çıkan siz olacaksınız unutmayın burası en önemli kısım kalorifer temizleme işlemleri kışın yaptırmamaya çalışın yazın son aylarında ve kışa girmeden önce yaptırmanız daha mantıklı olacaktır. Temiz ve bakımlı bir şekilde kışa girdiğiniz zaman siz bir yıl hatta bazen iki yıl boyunca arızasız ve aşırı sıcak olarak bütün kışı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Petek Temizliği Ersoylar Tesisat

Tesisatın arasında biriken leke,tortu ,pas ve kireç boruları ve petekleri tıkar bu yüzden belli aralıklarla petek temizliği yapılması uygundur. TSE Belgeli Alman malı kombimax nano clean ile tesisatın arasında biriken çamurlaşma toz haline getirilerek tesisatın dışına çıkarılması daha rahat olmaktadırBasınçlı makine ile bütün tesisatın içerisindeki leke makinenin arasında bulunan kazan filtresinde toplanmaktadır.Petek Temizleme Radyatör bölümlerinde oluşan tortuların müsait tazyik sistemi ile temizleme işlemidir. Uzman kişiler tarafınca yapılmadığında tesisatınızda problemler oluşabilir.Su tesisatınızda oluşan kaçak vb. sorunlarda nokta tespit sistemi minimum hasar yöntemi ile sorununuzu çözüyoruz. parasız bulgu ve nitelikli personel servisi hizmetimiz ile en iyi fiyat nitelikli hizmetimizden derhal faydalanabilirsiniz.

Gider tıkanıklığı ile alakalı her türlü sorununuzu uzman personel kadromuz ile express ve düzgüsel servis seçeneklerimiz yardımıyla 7/24 olarak hizmet vermekteyiz.Kombi bakımı petek temizliği işlemi ne vakit yaılmalı, petek temizliği yarar sağlıyormu, kombi bakımı ve petek temizliği işlemi ne kadar sürüyor? Bu soruların cevapları makalemizde. Kombi petek temizliği sıcak yazları akıllara gelmeyebilir ama soğuk kış günlerinde üşütmemek için petek temizliği ve kombi bakımını kesinlikle yaptırmalısınız. Petek temizliği ılık ilkbahar, yaz ve güz aylarında akla gelmeyebilir, sadece bunlar cihazınızın muntazam çalışmasını sağlamak için en müsait zamandır. Kombi onarım, bakım ve petek temizliğinin planlanması, kombinin en oldukça ihtiyacınız olduğunda hazır olmasını sağlamanın en iyi yoludur.

İstanbul Petek temizleme servisi olarak kalorifer peteklerinizin temizliğini yapıyoruz. İyi bir ısınma ortamı için kombinizin derecesini yükseltmek zorunda değilsiniz. Yakıt giderlerinizi ’ ye varan oranlarda azalmasına, kombi ve peteklerinizin ömrünü uzatmak konforlu ısınmanız için hususi petek temizleme makinamız ile kalorifer tesisatınızı temizliyoruz, koruyucu deva takviyesiyle kalorifer tesisatını daha bereketli hale getiriyoruz. Kalorifer döşem temizliği tamamlanması cevabında paslanma, kireçlenme benzer biçimde korozyon problemlerini ortadan kaldırıyoruz. Petek temizleme servisi kalorifer peteklerinizin yıkanmasını ve kombinizin bakımı tamamladıktan sonrasında sizlere sıcak bir ortam sunuyor.

Petek Temizleme Hizmeti Verdiğimiz İlçeler Kombi Petek temizliği hizmeti verdiğimiz ilçe ve semtler Atakent, Avcılar, Bakırköy, Bağcılar, Bayrampaşa, Bahçelievler, Başakşehir, Beylikdüzü, Haznedar, Beşyüzevler, Esenler, Fatih, Güngören, Sultangazi, İncirli, Şirinevler, İkitelli, Mahmutbey, Merter, Halkalı Küçükçekmece, Tozkoparan, Zeytinburnu. Uzman servis ekibimiz müşterilerimize haftanın altı günü 8:00 20:00 arası satın alan memnuniyeti ve kaliteli hizmeti bir arada sunmaktadır. Özel makine ve kimyasal ilaçlar ile yaptığımız petek temizleme işlemleri ile döşem ve açık oturum radyatörlerinizin ilk günkü performanslarını yeniden sağlamaktadır, Peteklerim ısınmıyor, peteklerimizin üzeri ısınıyor altı ısınmıyor, doğalgaz faturalarım kabarık geliyor benzer biçimde şikayetleriniz son bulacak.

Petek Temizliği İSTANBUL

Petek Temizleme İşlemini Ne Zaman Yaptırmalıyım? Peteklerinizin yarıdan aşağısı ısınmıyorsa. Kalorifer petekleriniz asla ısıtmadığında yahut kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz şekilde yinede ısıtmıyorsa. Peteklerin üzeri ısınıyor ama altı asla ısıtmıyor niçin? Kat kaloriferi tesisatınızdaki kombi ye uzak olan petek asla ısınmıyorsa. Kombi devamlı kirlenmeden ötürü arıza yapıyorsa. Kalorifer peteklerinin 2 sene yada daha uzun zamandır asla temizliği yapılmamış ise Kombi döşem filtresi devamlı tıkanıyorsa. Kombi kısa süreli yanıp devreden çıkıyor yada aşırı ısınma arızası veriyorsa. Yukarıda belirtilen şikayetlerden herhangi biri var ise artık sizin kalorifer petek temizleme yaptırmanız gerekmektedir.

Petek temizliği iyi mi yapılır ne kadar zamanda biter? Düzgün meydana getirilen bir petek temizlik işlemi ortalama olarak 1, 1,5 saat içinde tamamlanmaktadır. Bu zaman içinde meydana getirilen işlemler sırası ile kalorifer tesisatının içindeki tortulaşmış olan pis su tahliye edilir. Bu yıkama işlemini makine desteği ile yapılmaktayız. Yıkamanın arkasından kalorifer tesisatınızı balçık ve tortulardan tamamen arındırdıktan sonrasında şu demek oluyor ki her petek ayrı temizledikten sonrasında tesisata koruyucu deva takviyesi yapılır.

En en son kombiden tesisata su basılır kombi devreye alınır kaloriferler ısıtılarak test edilir artık kaloriferleriniz kışa hazır. Unutmayınız ki bakımı ve temizliği meydana getirilen kombi ve kalorifer tesisatı daha yüksek performans ve daha düşük enerji sarfiyatı ile ekonomik bir ısıtma sistemine haiz olursunuz.Günümüzde artık nerdeyse her evde gördüğümüz petekler kış aylarının vazgeçilmezlerindendir.

Kış aylarının yaklaşması ile beraber peteklerimizin de bakımı yaklaşmış demektir. Yaz aylarında kullanılmayan petekler zaman içinde tozlanır ve içerisindeki sudan kireçlenme yapabilir.Kalorifer Temizliği, zaman içinde radyatörde oluşan pas ve tortunun peteğin alt bölümünde birikmesi neticesinde su akışının kesilmesi kararı meydana getirilen temizleme işlemidir. Bu muamele hususi solüsyon ürünleri ile sağlanmakta olup uzman personeller ve ustalaşmış temizlik makineleri ile yapılmasını öneriyoruz.Peteklerde ısınma problemi, kış aylarının yaklaşmasıyla daha da ehemmiyet kazanmaktadır. Peteklerinizde vakit içinde birtakım tortular su akışını kesebilmektedir. Bu tortular hususi tortu temizleme işleminden sonrasında yüksek miktarda çıkartılmaktadır.Peteklerinizin temizleme tutarları kullanılan makinelere, hususi solüsyonlara ve inatçı tortulara bakılırsa değişebilmektedir.

Petek Temizliği Olumlu Yönleri

Her evin bütçesine müsait verilen fiyatlar işlemlerin yapılmasını da kolaylaştırmaktadır. Bizi arayıp ihtiyacınız olan şeyi paylaştığınızda süratle fiyat bilgisi paylaşılacaktır.etek temizlik servisi ancak yaklaşık 1 – 1,5 saat içinde takriben 6-8 peteğin ayrıntılı temizlik işlemlerini gerçekleştirmektedir. Temizlik sonrası kombinizden peteklerinize pak suyu vanası açılarak basınçlı su aktarılır.

Temizlenen petek daha iyi sıcaklık yayıp ve ödediğiniz satmaca daha azca gelecektir.Petek bakım ve temizliği, ısıtma işlemi icra eden peteklerin sökülmesine ihtiyaç duymadan sisteme dışardan bağlanan yıkama makinaları ile gerçekleştirilir. Petek temizleme ve bakım servisimiz zaman kaybetmeden bütün ısıtma sistemi tesisatının temizlenmesine geçer.Petek Temizleme Servisi, İstanbul’da ortalama 10 yılda on binlerce peteğin sıcaklık sorununu çözdük. Uzman personellerimiz ve gelişmiş araçlarımız ile vakit arasında peteklerinizin alt bölümlerinde biriken tortular neticesinde sıcaklık problemi yaşarsınız.

Bu düzgüsel bir temizlik gereçleri ile temizlenemeyecek kadar inatçı bir tortudur. Servis ekibimiz bu durumlarda ithal üretim olan makineler ve solüsyonlar ile tortuları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Özel makinelerimiz ile basınçlı su yöntemi uygulanarak temizliyoruz. Evinizde, ofisinizde, iş yerinizde her nerede olursa olsun peteğin olduğu her yerde ekibimiz problemi yerinde çözüyor. Servisimiz seyyar araçlarında bulunan petek temizliği makineleri yardımıyla sizlere kesintisiz Petek Temizleme hizmeti sunar.

Bize ulaşmak için kontakt sayfamızı ziyaret edebilir telefon numaramıza tıklayıp bizlere ulaşabilirsiniz.etek temizliği çoğu zaman doğalgaz kullanıcıları tarafınca dikkatsizlik edilir, maalesef ta ki kayda kıymet bir sorunla karşılaşana kadar. Peteklerinizle alakalı bir sorunla karşılaştığınızda yapılabilecek en doğru şey bir uzmandan yardım istemektir. Son yıllarda petek temizliği alanında birçok büyüme yaşanmıştır. Kullanılan yeni cihazlar yardımıyla geçmiş yıllara bakılırsa daha azca vakit harcanmakta ve evinizin düzenine hiçbir zarar gelmemektedir. Tüm bunlar düşünüldüğünde herhangi bir sorunla karşılaşmadan petek temizliği yaptırmak doğru bir tercih olacaktır.

Petek Temizliği Yaptırmanın En Önemli Faydaları Nelerdir? Petek temizliği hizmeti cevabında elde edeceğiniz başlıca kazanımlar bulunmaktadır. Petek temizliği işlemini işin uzmanı bir kişiye yaptırdığınızda, birçok kazanım elde edersiniz. İşini bilen bir çalışan bütün hatları ile petekleri en faal halde temizleyeceğinden, bu işlemi yılda bir kere yaptırmanız ehil olacaktır. Yılda bir kere yapılacak petek temizliği sizi birçok döşem ve ısınmayla alakalı teknik sıkıntıdan koruyacak, üstelik zarara girmeyeceğiniz benzer biçimde bir de üzerine kârlı çıkmanızı sağlayacaktır. müspet yönleri: Petekler için harcanan doğalgaz yakıtından elde edilmiş tutum cebinize yansır.

Isıtma sisteminde tıkanıklık olmadığında, kaloriferleri sonuna kadar açıp extra yüklenmenize gerek kalmaz. Kalorifer yakıtı tüketimi düzgüsel seyrinde devam eder, sizinde cebinize ek harcamalar yansımamış olur. Makul tutarlar ödeyerek kışı geçirirsiniz. Petekler tam kapasite emek harcayarak evinizi sıcacık yapar. Tam kapasitede çalışan muntazam petekler, kaloriferlerinizin bütünüyle ısınmasını sağlar.

Bu bereketli emek harcama bütün evinizin muntazam halde ısınmasını sağlar. Gereksiz yere kabarık faturalar ödemek zorunda kalmazsınız. Harcadığınız doğalgazın karşılığı olan sıcaklık, birebir evinize yayılacaktır. Isınma sisteminizde hiç bir sıkıntı olmadığından, huzurlu bir biçimde yaktığınız kadar ısınır ve faturanızdaki ücreti tam olarak takip edebilirsiniz. Uzun ömürlü bir doğalgaz sistemine haiz olursunuz. Tüm elemanları tam kapasiteyle çalışan ve tertipli bakımı meydana getirilen bir doğalgaz sistemi, uzun seneler süresince size hiç bir tamirat harcaması çıkartmadan işlemeye devam edecektir.

Petek temizliği nasıl yapılır ? Fiyatlar ?

Bakımlı bir sistem, uzun ömürlü sistem demektir. Muhtemel haşere sıkıntılarını engellersiniz. Sıcak suyun akacak yer bulamadığı kalorifer peteklerinde bir müddet sonra muhtelif haşere oluşumları baş gösterebilir. Evinizde üşüyor olmanızın yanında bir de böceklerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Düzgün çalışan sistemlerde, haşere yuvası oluşum riski yoktur. Peteklerin temizlenmesi gerektiğinin en yaygın emaresi bulunduğunuz ortamın gerektiği kadar ısınmamasıdır.

Bunun sebebi ise peteklerde oluşan toz ve pas benzer biçimde durumların peteklerin ısınmasına mani olmasıdır. Petek temizleme işlemleri esnasında kullanılan hususi maddeler sayeinde peteklerin içerisine yerleşmiş olan kalıntılar dışarı atılarak, peteklerde ısının ilerlemesini engellemiş olan katmandan kurtulmuş olunur. Böylece eviniz daha oldukça ısınırken daha azca doğalgaz faturası ödemiş olursunuz. Peteklerde bulunan kirler büyüyerek tıkanıklıklar oluştururken bu tıkanıklıklarda sistemin doğru çalışmasını engelleyerek peteklerinizde, hatta ve hatta kombinizde arızalara sebep olabilir.

Çoğu vakit bu arızalar oldukca ciddidir ve ara sıra onarım edilmesi olası olmayabilir. Tüm bunların cevabında bu arızalar hem sizi soğuk kışın ortasında desteksiz bırakırken aynı zamanda ekonomik açıdan üstünüze büyük bir yük bindirebilir. Çünkü bozulan peteklerin sıklıkla yenileriyle değiştirilmesi gerekirken, bozulan kombiler onarım edilebilse dahi bu size hemen hemen yenisini alabilecek kadar büyük bir gider çıkartabilir. Böyle durumlar hem maddi açıdan sizi zorlarken aynı zamanda lüzumsuz yere stres yaşamanıza sebebiyet vermektedir. Tüm bu tarz şeyleri metro döşem olarak yaşamanızı istemeyiz.

Bu mevzuda uzman olan firmamızın vermiş olduğu hizmetlerden faydalanarak peteklerle alakalı ısınmama probleminden rahat bir biçimde kurtulabilirsiniz. Bütçenizi sarsmadan ve sizi strese sokmadan müsait fiyatlara petek temizliği işlemlerinizi oldukça kısa bir müddette yapalım. Petek Temizliği Yaptırmak Gerektiğini Nasıl Anlarız? Petek temizliği yaptırmak icap ettiğini idrak etmek için öncelikle peteklerin ne kadar ısındığını test etmek gerekir. Doğalgaz kombi ayarını sonuna kadar açmanıza karşın, eviniz ısınmıyor ve ev sakinleri yinede üşüyorsa, bunun sebebi tıkanık petekler olabilir.

Petek boruları içinde zaman içinde oluşan birikimler, toz, leke, pas benzer biçimde oluşumlar tıkanıklıkların yaşanmasına niçin olur ve bu da akabinde peteklerin ısınmasına mani olacaktır. Tıkanıklıkları tamamen ortadan kaldırarak, bereketli bir ısınma sistemine kavuşmak için petek temizliği hizmeti esnasında en kaliteli kimyasallar ve üstün teknoloji kullanan petek temizliği cihazları kullanılır. Bu hususi maddelerin sayeinde petek hatları açılır ve sıcak su özgür bir halde kalorifer içinde dolaşmaya başlar. Böylece, harcadığınız doğalgaz kadar ısınabilir ve faturalarınızda oldukça daha düşük tutarlar görebilirsiniz. Paranız boşa gitmez, faturalarınız kabarmaz ve çocuklarınız üşümez.

Petek Temizliği Neden Yapılır? Petek temizliği bir petek sisteminin muntazam çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan en temel noktadır. Temiz olmayan petekler sebebiyle petekleriniz istenen verimle çalışmaz, bu gerçeğe karşın ne yazık ki çoğunlukla görmezden gelinir ve büyük döşem sıkıntıları yaşanmadan bir uzmana başvurulmaz. Teknolojik gelişmeler ve alanında öğrenim görmüş tecrübeli uzmanlarımızın sektöre yürümesi yardımıyla artık bu tür işlemler kolayca halledilmektedir, üstelik bu hizmet olası olan en süratli halde sağlanmaktadır. Zamandan tutum etmenin yanı sıra, kullanılan son teknoloji temizlik cihazları da mevcut ev halinizde hiç bir sorun yaratmadan işlemin yapılmasını sağlamaktadır.

Kısa müddette, etken ve zararsız bir biçimde peteklerinizi temizletmek mümkündür, bu yüzden mevcut minik sıkıntılar ve tıkanıklıklar ciddi boyutlara ulaşmadan ilkin bir uzmandan yardımcı almanız ve peteklerinizin temizliğini yaptırmanız gerekmektedir. Petekler Makine ile Temizlenir Peteklerin temizlenmesi amacı ile firmamız tarafınca kullanılan petek temizleme makinesi, öncelikle radyatör sistemine boruları ile bağlı duruma getirilir ve döşem sistemine temizleyici kimyasal sıvı ilave edilir.

İlave ettiğimiz kimyasal ile su karıştırılır ve sıcaklığı müsait dereceye getirilir. Isıtılmış olan petek temizleme kimyasalına pompa ile yüksek tazyik verilerek bütün sisteme yayılması sağlanır. Bu biçimde peteklerde sıcaklık iletimini engellemiş olan bölgeler temizlenmiş olur. Kimyasal sıvı sistem içinde devir daim yaparken cihazla ulaşan pis su burada tutularak yeniden tesisata yetişmesi engellenir. Bu biçimde cihazla meydana getirilen petek temizliği emek harcaması doğal olarak ki evin ebatlarına bakılırsa değişmektedir. Fakat en çokca 1 saat benzer biçimde bir müddet nihayetinde ısıtma sisteminiz tümüyle temizlenir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara