Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı

Bazıları kombinin arızalı olduğunu ve peteği temizledim diyebilir. Ancak doğru petek temizleme hizmetini seçerseniz böyle bir şikayette bulunmanıza gerek kalmaz. Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı sorununa daha derinden inelim. Çünkü petek temizliği iyi yapılırsa kombinasyonun ömrünü de uzatabilir ve daha sağlıklı çalışmasını sağlayabilir. Petek temizlendikten sonra sıcaklığın önemli ölçüde artıp artmayacağı sorusuna olumlu yanıt verildi. Tarağı kimyasallarla temizlemeden önce ısıtılmamış petekler, tarağı temizledikten sonra fark edilir derecede ısınacaktır.

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı 

Kombi montajı ve bakımını yapmış kişilere “kombine temizlik yapmalı mıyım?” diye sorabilirsiniz. İlaçsız ve aletsiz çalışmak, petekleri yıkamak için yalandır, faydası yoktur. Bu, hücresel temizlik şikayetlerinin nedenlerinden biridir. Petek temizliği ile ilgili bir şikayet olması durumunda işi anlamayan dolandırıcıların davranışından dolayı olumsuz bir durum söz konusu olacaktır.

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı  Sorunu

Bu tür arızaları önlemenin en iyi yolu doğru boru hattı servisini seçmek olacaktır. Kaynağı farklı nedenlere dayanan yukarıdaki durumu sıklıkla duyarız. Peteği temizlemek için makineyi kullandığınızda petek temizleme cihazına giren ilaç da petek temizleme fiyatını etkileyen bir faktördür. Petek temizliği yaptırmak isteyenlerin petek temizliğini güvenebilecekleri bir servisten yaptırmalarında kombi arızasının önüne geçilmesinde fayda vardır.

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı Ne Yapmalıyım

 Kombi arıza veriyor ise aşağıda kombi arıza sebepleri nelerdir ?

  • Kombi ve tesisatın bağlantısı kesilmeden petek temizliği yapılırsa kullanılan temizleme kimyasalı kombinin parçalarına zarar verebilir. Bu neden en başta dikkat edilmesi gereken bu uygulamayı yapan kişinin dikkat etmesi gereken bir durumdur.
  • Petek temizliği yaptırdım kombi arızalandı yakınmasının olası nedenleri arasında kombinin eski olması olabilir.
  • Temizlik sonrasında sıcak suyun sirkülasyonu daha seri olacağından kombinin oksitlenmiş parçaları bundan olumsuz etkilenebilir.
  • Temizlik sonrası kombinin arızalanmasında kombi filtresinin temizlenmemiş olması,
  • Petek havalarının alınmamış olması,
  • Su basıncının yeterli olmaması,
  • Doğalgaz vanasının kapalı olması gibi nedenler etkili olabilir.

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı Ne Yapmalıyım?

Daha düşük fiyatlı hizmetleri tercih ederek daha yüksek maliyetlere maruz kalmamalısınız. Petek temizleme hizmetinin kullandığı yöntemi, kullanılan temizlik maddesini, sahibinin tecrübesini ve basit olan her şeyi sorgulamalısınız. Bu konu çok hassastır ve karşılıklı anlayışla ele alınmalıdır. Çünkü daha önce kombi arızası olan kişi peteği temizledikten sonra kombimi kırdığınızı söyledi ve bu endişeye neden oldu.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara