Petek Temizliği

Petek Temizliği

Sizlerde petek temizliğine önem vermiyor ve kendi evinizde petek temizliği yapmaya çalışıyorsanız unutmayın hiç bir zaman profesyonel ekip kadar ve ya onlar kadar temiz bir peteklere kombilere ulaşamayacaksınız bunun sebebi kombi petek temizliklerinin zor olmasından kaynaklıdır. Ve basınç ile yapılan bu temizlik sırasında kendi başınıza bir şeyler yapmaya çalışırsanız ciddi anlamda kendinize zarar verme ihtimaliniz olur bu nedenle sizlerde temizliği yapamadan önce daha önceden bu işi yapmış ekiplere bırakırsanız hem sizler için hem de petekler için daha iyi olacaktır. Yılda bir defa temizlik yaptırmanız yeterlidir. Sizleri kış aylarında en sıcak seviyede ve az fatura ile mutlu edecektir. Sende artık evde ki peteklerden verim almak ve güzel bir ısıya ulaşmak istiyorum diyorsanız site içerisinde görmüş olduğunuz telefon numarasını arayarak bizlere ulaşabilirsiniz ve tamamen profesyonel ekip ile çalıştığımızı söylemek isterim yıllardır.

Hiç bir sorun yaşamdan müşterilerimiz bizler petek ve kombi temizliğini yaptıktan sonra ısı konusunda daha verimli ve daha sıcak olduğunu söylemekteler. Sizlerde daha önce hiç temizletmediyseniz bir an önce temizletmenizde fayda vardır. Ve sadece normal petek değil kimi evlerde ve ya iş yerlerinde yerden ısıtma olduğu için bu temizlik süresi daha zor ve daha detaylı olduğunu söyleye biliriz bunun sebebi ise tamamen boruların yerde olduğu için çamur ve çıkmayan diğer kirler gibi karşılaşmamız mümkün hale gelmekte merkezi sistemde ve sizin evinizde olan normal kombide temizleme işlemleri aynı makinayla yapılır. Sizlere kısaca bilgi vermem gerekirse basınçlı bir makine düşünün ve bunu peteklere güzel bir şekilde yerleştirdikten sonra makinaya çalıştırılır. Bu makine basınçlı su vermektedir. Daha sonrasında ilk olarak sadece su ile basınç gönderilir. Bu çamur toz gibi kirlerin çıkması için verilen sudur.Asıl temizleme işlemi bundan sonra gerçekleşir su ve ilaçlı su kullanılır. Bu boruların içinde ki bütün kiri çıkartarak tamamen temizlenmesini sağlar.

Petek Temizliği

Kullanım senesine bağlı olarak kullanılan suyun niteliklerine, sıcaklığı ve oksijene bağlı olarak, kapalı dönem ısıtma sistemleri içinde kireç, kışır, tortu , çamur ve çamurlaşma olur. Özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha sık olarak görülür. Ortaya çıkan bu maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma problemlerine, iyi ısınamama ve pahalı ısınma problemlerine niçin olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirmiş olduğu olumsuzluklar; Isı sirkülasyonunun tam olarak yapamamasından meydana gelen sıcaklık sorunları kaynaklanmaktadır. Petek temizleme şirketimiz bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır ve sizlere 7/24 servis hizmeti vermektedir. Amacımız her modele haiz kombilerinizin, ve bütün markalardaki peteklerinizin üst seviye hizmet anlayışımız ile bakımlarını yapmak ve siz kıymetli müşterilerimizin hizmetine sunmaktır.Mevcut amacımız yüzü gülen müşterilerimiz arasına gün geçtikçe yeni müşterilerimizi dahil etmek ve siz değerli üyelerimizin memnuniyetini alabilmek adına daha iyi bir biçimde personelimiz ile çalışmaktırKullanım senesine bağlı olarak kullanılan suyun niteliklerine, sıcaklığı ve oksijene bağlı olarak, kapalı dönem ısıtma sistemleri içinde kireç, kışır, tortu , çamur ve çamurlaşma olur. Özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha sık olarak görülür. Ortaya çıkan bu maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma problemlerine, iyi ısınamama ve pahalı ısınma problemlerine niçin olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirmiş olduğu olumsuzluklar; – Isı sirkülasyonunun tam olarak yapamamasından meydana gelen sıcaklık sorunları kaynaklanmaktadır petek temizleme şirketimiz bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır . 1. Peteklerde ısının her yere aynı verimle dağılamaması, bilhassa peteklerin alt kısmında oluşan tortular sebebi ile alt tarafların ısınmaması ve birtakım radyatörlerin asla ısınmaması benzer biçimde problemler gözlemlenmiştir. 2.Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma sebebi ile, tıkalı boruların geçmiş olduğu alanlarda ısınmama sorunları. 3.Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör sorunlarının yaşanması . 4.Kireç ve tıkanma sebebi ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi. 5.Kir ve tortu sebebi ile, kombinin 2-3 dakika zarfında yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması kararı sirkülasyonun yapılamaması. 6.Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.Yerden ısıtma sistemleri her sene kış aylarına gelmeden ilkin temizlik işlemi yapılmalıdır. Yerden ısıtma sistemindeki borularda tortulaşma meydana geldiği için bu tür sistemlerde borularda sıcaklık alışverişini ve suyun akışını zorlaştıracak derecede kireçlenme ve çamurlar oluşur.

Bu tür sistemlerin temizlenmesini ekibimiz bu işe hususi makineler ve kimyasallar ile temizliyoruz.Nitelikli bir temizlik işlemi ortalama 1,5 -2 saat sürer. Bu zaman içinde meydana getirilen işlemler en önce tesisatın içerisi su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine desteğiyle yapılmaktadır. Yıkamanın arkasından bu çamurlaşma ve tortuların döşem borularının içerisinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır. Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları bir bir temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içinde balçık tabakasından yaratı kalmıyor. Bu işlemi ek olarak kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için hususi kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. Zaman içinde petek tıkanır. Bu vaziyet ehil derecede ısınmama problemlerine niçin olur. Yüksek sıcaklık elde etmek için her yıl radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve ehil verimi alır ortalama 0 yakıt tasarrufu sağlarsınız.Belirtileri çoğu zaman peteklerin alt kısımlarının soğuk olması bilhassa son radyatörün şu demek oluyor ki kombiye en uzak olan peteğin den alt kısmını elle yoklayın üzerine bakın aynı ısı seviyesi hakim değilse ısının dolaşım sağlamasını engellemiş olan pislikler var demektir . Pek oldukca şahıs bireysel olarak petek temizleme işlemi meydana getirmeye iş yapmaktadır sadece bireysel olarak tam anlamıyla temizlik işlemi yapılamaz . Bazı bireysel döşem temizleme uygulamaları şöyledir , kimisi peteğin için deki havayı alarak oradan çıkan pis su ile temizlik olacağını sanır , kimisi tahliye vanasını açarak suyu tamamen boşaltarak temizleme işlemi yapılacağını sanır bunların tamamı yanlış uygulamalardır . Doğru olan kaliteli bir kimyasalla peteklerin içerisindeki partikül balçık ve muhtelif maddeleri temizlemek için kimyasal ayrıştırıcı kullanması radyatör temizleme işlemin en mühim faktörüdür . Devamında minimum solüsyon kullanması kadar mühim bundan dolayı bir yanlış işlemde kombi bozulabilir, tazyik filtreleri tıkayabilirsiniz .Alanında öğrenim almış olan ustalaşmış uzman kadromuz ile bütün marka kombilerinizin servis, bakım ve yedek parça gereksinimlerini kaliteli ve güvenli bir biçimde karşılıyoruz.Petek Temizleme Radyatör bölümlerinde oluşan tortuların müsait tazyik sistemi ile temizleme işlemidir. Uzman kişiler tarafınca yapılmadığında tesisatınızda problemler oluşabilir.Su tesisatınızda oluşan kaçak vb. sorunlarda nokta tespit sistemi minimum hasar yöntemi ile sorununuzu çözüyoruz. parasız bulgu ve nitelikli personel servisi hizmetimiz ile en iyi fiyat nitelikli hizmetimizden derhal faydalanabilirsiniz.

Petek Ve Kombi Temizliği

Gider tıkanıklığı ile alakalı her türlü sorununuzu uzman personel kadromuz ile express ve düzgüsel servis seçeneklerimiz yardımıyla 7/24 olarak hizmet vermekteyiz.- Petek temizleme uygulamaları, tesisata hiç bir zarar vermediği benzer biçimde, ısınma problemlerine çözüm oluşturur. – Düzenli olarak temizlenen petekler uzun zaman bereketli biçimde çalışır. Böylece senelerdir kullanılan petekler bile ilk günkü performansına kavuşur. – Petek temizliği uygulamalarıyla 0 – @ oranında enerji tasarrufu sağlanır. – Isı verimliliği muamele hemen sonra ciddi bir artış göstereceğinden, oldukca daha iyi bir biçimde ısınma sağlanır. – Temizlik hemen sonra peteklerdeki su akışı artacağından, ortam süratli bir biçimde ısınır. – Kombi filtresi de temizlendiği için, peteklere muamele oradan da pak su gitmesi sağlanır. – Firmamız tarafınca meydana getirilen uygulamalar 1 sene süresince garantilidir.Petek temizleme, sıcaklık kaybını gidermek, enerji tasarrufu elde etmek ve petekleri sorunsuz bir biçimde kullanabilmek için önemlidir. Kombi aracılığıyla ısıtılan suyun dolaşarak sıcaklık vermesini elde eden petekler; atıklar, sudaki alglerin niçin olduğu çamur benzeri oluşumlar ve çamurlaşma sebebiyle kirlenir. Bu durumda sıcaklık kapasitesi düşmüş olduğu benzer biçimde, oluşan pislikler peteğin en dibine çökerek su akışını önler. Dolayısıyla peteğin bilhassa alt bölümü ısınmaz ve zaman içinde peteğin bütün bölümlerinde sıcaklık kaybı oluşur. Kombi düzgüsel biçimde çalışmaya devam etmiş olduğu halde, petekler ısıyı ehil iletmediğinden aynı oranda doğalgaz kullanılmasına rağmen, kalifiye bir ısınma sağlamak olası olmaz. Bu da doğalgaz faturasının giderek yükselmesine sadece ortamın gittikçe daha zor ısınmasına veya ısınamamasına niçin olur. Hem enerji tasarrufu yapmak bununla birlikte kalifiye bir ısınma sağlamak için tertipli olarak petek temizleme yaptırmak gereklidir.Petek temizleme işlemi şu sıralar oldukca yaygınlaşan bir tatbik haline gelmiştir. Bunun sebeplerinden en önemlisi ise merkezi sistemden kombili sisteme geçen evlerde peteklerin eskiye bakılırsa daha oldukca kirlenmesidir. Bu kirliliğin önüne geçilmesi içinse bireyler petek temizliği işlemi yaptırmaktadırlar. Petek temizliğinin ne olduğu için birazcık anlatmak gerekirse odalardaki peteklerin bir bir temizlenmesi işlemdir. Yaz aylarında boşta kalan ve çalışmayan kombiler sebebiyle peteklere sıcak su gitmemiştir ve geçen seneden kalan sıcak su artıkları da yaz süresince kuruyarak oralarda kendilerine yer edinmişlerdir.Yeni gelen kış aylarında ise petekler yanmaya ve içlerine su gitmeye başlayınca eski tortular yerlerinden çıkmazlar ve daha çok su akışının gelmesine mani olurlar. Peteklere daha azca sıcak su gittiği arasında petekler daha azca ısınır ve dolayısıyla evlerinizin odaları da daha çok ısınmayacaktır. Yani siz kombinizi hangi derecede yakarsanız yakın şayet peteklerinizde tıkanma veya kirlilik laf mevzusu ise o oda ısınmayacaktır.Hangi peteğin kirli bulunduğunu algılamak ise sizin için son aşama rahat bir olaydır. Odalarda ısı farkları var ise ve bir oda da terlerken diğerinde üşüyorsanız o üşüdüğünüz odanın peteği maalesef ki kirlidir ve temizlenmesi gerekmektedir. Firmamız ise her türlü petek temizliği işlemini itinayla yapmaktadır.

Üstelik bu işlemi son aşama müsait ücretlere yapmaktadır. Bunun sebebi ise firmamızın adından sıkça laf ettiren firmaların başlangıcında gelmesi ve bütün bireyler tarafınca bilinmesi dolayısıyladır. Sizde bilindik bir firmaya petek temizleme işlemlerinizi yaptırmak dilerseniz bizlere isterseniz Facebook üstünden bildiri yoluyla, isterseniz web sitemiz vesilesiyle ve isterseniz 0532 430 44 34 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Kış aylarından ilkin peteklerinizi temizletmeniz sizin yararınıza olacaktır.Neden Petek Temizliği Yapılmalıdır. Çünkü kalorifer peteklerinin arasında geçen su azar azar leke ve tortu bırakmaktadır. Bu leke ve tortular peteğin alt bölümüne çökmekte ve sıhhatli su dolaşımını engellemektedir. Bu da hem sıcaklık kaybı hemde daha çok doğalgaz yakıtı kullanılması demektir. Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı? Kalorifer petekleri yoğun olarak kış aylarında kullanıldığından ötürü havalar soğumadan yaptırılmalıdır. Petek temizliği periyodik olarak yapılması ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Özellikle klorlu ve kireçli kent suları 1 – 2 yıl benzer biçimde kısa sürelerde peteklerde leke ve toru tabakası oluşturmaktadır. Petek Temizliği Önemi Faydası Kalorifer Petek Temizliğinin amacı kalorifer peteklerinin daha iyi ısınmasını sağlamak vSoğuk havaların başlaması ile beraber bir oldukca hanede ve iş yerlerinde, okul, hastane ve kolejlerde petekler açılmaya başladı. Biz kalorifer peteklerini ustalaşmış bir takım ile temizliyoruz. İstanbul’da petek temizleme işleriniz için bizi arayabilirsiniz, müsait fiyatlara kalorifer kazanı ve petek temizliği yapılmaktadır. İstanbul’da petek yıkama ve temizleme hizmetlerini kurumsal alt yapımız ile sunmaktayız. Petek temizleme alanında işini bilen uzman ekiplerimiz ile sizlere sorunsuz hizmet verebiliyoruz.Kalorifer kombi petekleri merkezi sistem yada binalara hususi kalorifer sistemine bağlı olarak iş yapmaktadır. Genel yapı itibari ile bu biçimde çalışan ısıtma sistemleri kalorifer peteklerine sıcak su gönderimi yaparak meskenlerde yada iş yerlerinde ısıtma işlemini sağlamaktadır. Zamanla bu ısıtma sistemi su devir sürekli yaparken suya karışan toz, leke vesaire maddelerden ötürü kireçlenme olur ve peteklerin zemin bölümleri bu kiri toplar, şayet peteklerin temizliği yapılmaz ise yeni oluşturulan peteklerin ve boruların sıcak suyu pompalayıp geri almasında bir yavaşlama olur ve azca ısınan peteklere daha oldukca sıcak su pompalaması yapılır bu biçimde bir emek verme sistemi hem sizin peteklerinizin azca ısıtmasına hemde ekonomik olarak daha çok faturaya maruz kalmanıza sebep olabilir. Kalorifer kombi peteklerinizi uzman ekiplerimiz ile temizleyerek kışa hazır hale getirmekteyiz.Basınçlı makine ile bütün tesisatın içerisindeki leke makinenin arasında bulunan kazan filtresinde toplanmaktadır. TSE Belgeli Alman malı kombimax nano clean ile tesisatın arasında biriken çamurlaşma toz haline getirilerek tesisatın dışına çıkarılması daha rahat olmaktadır.Tesisatın arasında biriken leke,tortu ,pas ve kireç boruları ve petekleri tıkar bu yüzden belli aralıklarla petek temizliği yapılması uygundur. Kombi Bakımı her sene kışa girmeden yapılması ihtiyaç duyulan, kombilerinizin ve peteklerinizin daha performanslı çalışabilmesi adına meydana getirilen bir işlemdir. Alanında uzman takımlar tarafınca hususi temizleme makineleri ve robotları ile meydana getirilen kombi bakım işlemleri cihazınızı uzun süreler kullanmak ve çıkabilecek arızalardan korumak amacıyla yapılır. Nasıl ki soğuk havalar öncesinde hastalığa erkenden mani olmak amacıyla doktora gidip aşı olma ihtiyaçı hissediyorsak aynı biçimde soğuk havalar gelmeden kombi ve petek

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara