Petek Temizliğinin Faydaları

Petek Temizliğinin Faydaları

Petek temizliğini yılda en az bir kere yaptırmanız gerekir, çünkü temizlenmeyen petekler bir yerden sonra ısıtmamaya başlıyor ve ısıtmadığı halde bu size kabarık faturalar olarak yansıyabiliyor bu sorunu ortadan kaldırmanız için Petek Temizliğinin Faydalarından yararlanmanız gerekiyor. Kışın petekleri kaç derece de yakarsanız yakın ısınmıyorsanız ve daha önceden böyle bir sorun yaşamadıysanız büyük ihtimalle bunun çözümü tamamen peteklerinizi temizlemektir. Bir çok faydası bulunan bu petek temizleme hizmetini Ersoylar Tesisat ekibi olarak uzman ekibimizle birlikte aynı gün yapıyor ve petem temizleme işinizi hallediyoruz.

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir ?

Birçok şahıs petek temizliği işini büyük bir zahmetmiş benzer biçimde görüp yaptırmak istemez. Zamanında yapılmayan petek temizliği sebebiyle kış süresince ısınma sorunları yaşamanız muhtemeldir. Peteklerin içinde biriken atıklar sebebiyle peteklerin içerisi dolacak ve siz ne kadar kombiyi açarsanız açın petekler ısınmayacak. Bunun yanında peteklerin kısa müddette soğuyacaktır. İşte bu durumda petek temizliği yapılmadığı için kombinizden ihtiyaç duyulan verimi alamayacaksınız. Petek temizliği yaptıranlar petek temizliğinin aslen ne kadar basit bir iş bulunduğunu ayrım edeceklerdir. Evinize yada iş yerinize gelen şirket çalışanlarımız peteklerin içini temizlemek için tazyikli su ve kimyasal ilaçlar kullanmaktadır. Bu ilaçlar ve su yardımıyla peteklerin içleri yıkanarak ilk günkü benzer biçimde pak olmaktadır. Kombi tesisatının içleri de temizlenmektedir. Bunun yanında kombinin bakımı da yapılmaktadır. Kombi bakımı esnasında kombinin temizliği de yapılarak herhangi bir sıkıntı olup olmadığı test edilmektedir. Petek temizliği yaptırırken çağırdığınız tesisat firmasına dikkat etmeniz gerekir. Biz petek temizliğini petekleri içlerini tazyikli su ve kimyasal temizleyiciler ile yıkayarak gerçekleştirmekteyiz. Birçok şahıs ise petek temizliğini peteklerin içlerinin havası alınmak olarak düşünmektedir. Ev ve iş yeri sahipleri de reel anlamda petek temizliğinin faydalarını yapıldığını bilmediği için gelen şirket yetkililerine güvenmektedir. Ama aslolan yapılması ihtiyaç duyulan petek temizliği bu halde peteklerin içlerinin yıkanarak atıkların giderilmesi ile oluşmaktadır. Petek temizliğinin yararları göz önüne alındığında bu işlemin aksatılmaması gerektiği anlaşılacaktır. Kombi çalıştığında tesisattaki su ısınacaktır. Buna karşın petekleriniz ısınmıyor ise petek temizliği yapılmalıdır. Peteklerde biriken balçık kalıntılarının, kireç tabakasının makine ile kimyasal kullanılarak temizlenmesi gerekir. Bu metot petekleri takıldığı gün benzer biçimde tertemiz yapacaktır. Sıcak suyun sirkülasyonu daha süratli olacak, ısınma kesintiye uğramayacaktır. Ayrıca kombiniz daha huzurlu çalışacaktır. Petek temizleme önemi günümüzde en oldukca iklim değişimleri ile kış aylarında hava şartları oldukca soğuk geçmektedir. Isınma sistemini kolaylaştıran ve ısının dağıtım merkezi olarak adlandırılan kombiler kış aylarının olmazsa olmaz icadıdır. Verimi arttırmak ve sıcaklık seviyesini en yükseğe ulaştırmak için peteklerin pak ve suyun saf olması gerekir. Isınma sistemini zorlaştıran tortu, çamurlaşmış su ve kombi tesisatı içindeki öteki maddeler ısının düşmesine niçin olmaktadır. Bu nedenle petek temizligi çok önemlidir. Özellikle radyatörlerin alt bölümüne çökerek suyun hareket etmesini zorlaştıran maddeler kombiyi zorlayarak doğalgaz enerjisinin fazla tüketilmesine niçin olmaktadır.

Petek Temizliğinin Yapmanın Faydaları

Petekler sıcak su dolaşımı ile beraber bütün evin sıcak olmasını elde eden sistemlerdir. Peteklerde muhtelif aşınmalar kararı olup biten tıkanıklar peteklerin çalışmasını zorlaştırmakta ve evimizdeki her ortamın aynı sıcaklıkta bulunmasına mani olmaktadır. bu durumu önlemek amacı ile peteklerin muayyen aralıklar ile temizlenmesi ehemmiyet taşımaktadır. Petekleri herhangi bir bilginiz yok ise bilen bir firmayı çağırarak emin olarak temizletebilir ve peteklerinizin yeni şeklinde olmasını sağlayabilirsiniz. Petek temizliği yapmanın yararları normal olarak ki vardır. Bunlar içinde ilk sırada yakıt tasarrufu gelmektedir. Ödemekte olduğunuz faturaların yüklü gelmesinden fazlaca şikayetçi iseniz ve ödediğiniz satmaca kadar ısınamadığınızı iddaa ediyorsanız sizin sorununuz en başlangıcında peteklerin tıkalı olması lüzumlu gelmektedir.

Tıkalı olan petekler evin her alanının aynı derecede ısınmasına mani olmakta ve kombinin oldukca çalışmasına karşın evde istenilen sıcaklığa ulaşılmamasına sebep olmaktadır. Petek temizliği yapmakta olan birçok şirket bulunmaktadır. Sizlerde bu sorununuzdan kurtulmak amacı ile bu tür firmalara başvurarak evinizdeki bütün peteklerinizi basit bir halde temizletebilirsiniz. Peki petek temizliği yapmanın yararları var mıdır? diye düşünenler normal olarak ki olacaktır. Yakıt tasarrufunun yanı sıra kullanılan tesisatın ömrünü uzatmak ve her sene pahalı bakım tamir harcamalarından kurtulmanıza yarar sağlamaktadır. Peteklerinizde ve kalorifer sistemlerinizde meydana gelmekte olan tıkanıklıkların basit bir halde temizlenebilmesi adına çalışmakta olan şirketler evinize gelmiş olarak kısa bir vakit içinde bütün petekleri bir bir sıra ile tertemiz yapmaktadırlar. Peteklerde zamana bağlı olan aşınmalar sıcak su ile birleşerek tesisat içinde de erozyon meydana getirir ve bu aşınmalar petek içinde tıkanmaya niçin olabilmektedir. Petek temizliği yapmanın yararları saymak ile bitmemektedir. Evinizde kış gelmeden yaptıracak olduğunuz petek temizliği hem petek, kombi ve kalorifer sistemlerinin pahalı ücretler ödenerek bakım ve onarımının yapılmasına mani olmakta ve sizleri birçok harcamadan kurtarmaktadır. Bunun yanı sıra petek içlerinde dolaşan suyun hiç bir tıkanıklık ile karşılaşmaması kararı her alana kolaylık ile ulaşabilmesi ile her yer aynı miktarda ısınır ve kış boyu ödeyeceğiniz yakıt faturanızda da hemen hemen yarı yarıya bir düşüş meydana getirmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara