Petek Tesisatı Yıkama

Petek Tesisatı Yıkama

Petek Tesisatı Yıkama kalorifer petek temizliği kaç yılda bir yapılır? Periyodik olarak iki yılda bir petek temizleme işlemi yapılmalıdır. Bilindiği üzere petekler kapalı dönem iş yapmaktadır. Buna bağlı olarak senelerce aynı su tesisat içinde pas, kireç, tortu ve çamurlaşma oluşmaktadır. Buna bağlı olarak daha ilkin oldukça iyi ısınan petek ısınmamaya adım atar. Bunun hakkındaki sayfamızdaki videoya göz atabilirsiniz. Petek gözenekleri bu nedenle tıkanır ve sıcaklık kaybı meydana gelir.

Petek Tesisatı Yıkama

Petek Tesisatı Yıkama

10 senedir sektörde ustalaşmış olarak hizmet vermekteyiz. Binlerce sevinçli müşterilerimiz arasına sizi de eklemek isteriz. Kaliteli , emin ve ustalaşmış hizmet için derhal şimdi bizi arayın.

Kış aylarında kombi keyfini çıkarmak için, peteklerin temiz olması gerekir. Firmamız, petek temizliği mevzusunda deneyimli eleman kadrosuyla, petekleri kışa hazırlıyor. Kış aylarında aile bütçesini sarsan organik gaz faturası gelir. Buna karşın ısınmayan peteklerden kurtulmak için petek temizliği yaptırın. 0 varan sıcaklık performans artışı sağlayın.

Bu nedenle tesisatın içinde dolaşan su sirkülasyonunu yavaşlar. Buna bağlı olarak sıcak su peteklere gelmeden soğur. Ve bereketli ısıtma yapamaz. Unutmayın! Petekler kapalı dönem çalışır ve senelerce aynı su sistemde dolaşır. Peteklerin içerisindeki sıcak su, kış süresince ısınır ve içerisindeki kireç kalıntılarını peteğe bırakır. Petek bundan dolayı tıkanır ve ısınma sorunu ile karşılaşır. Petek içindeki kireç ve öteki tortular, peteğin kullanım standardını minimum seviyeye düşürür.

Profesyonel eleman ekibine haiz olan ekiplerimiz mevcuttur. İlk aşamada peteklerin ısınma problemini kontrol edilir. Yapılan kontrol işleminden sonrasında hususi makineler, temizlik işlemine geçer. Bu makineler yardımıyla petekler sökülmeden, eviniz kirlenmeden petek temizleme işlemi yapılır. Eski usul temizleme şekillerinin son bulmuş olduğu günümüzde, hususi makinelerle petek temizleme işlemi gerçekleştirilir. Ersoylar Tesisat, tecrübeli elemanlarla kısa müddette tüm petek tesisatını temiz bir halde teslim etmektedir.

Yeni nesil makineler, tazyikli su ile tesisatın içerisine yapışmış tüm artıkları kısa müddette temizlemektedir. Tazyikin tesiri ile yapışan kireçler ve öteki tortular, tahliye kısmından lavaboya akmaktadır. Temiz su gelene kadar temizlik işlemi devam etmektedir. Kış süresince azca enerji ile fazlaca ısınmak için petek temizliğini dikkatsizlik etmeyin.
Sıradan yada amatör petek temizleme yöntemleri, istenilen performansı sergileyemez. Sadece içindeki suyu tahliye etmek, sudaki yabancı maddeleri temizler. Yapışan yada tortulaşan kirler, ustalaşmış petek temizleme hizmetine gereksinim duymaktadır.

Petek temizliği niçin yapılmalı? Peteklerin temizlenmesi, ekonomik açıdan ve iyi ısınma açısından tercih edilen bir şık haline gelmiştir. Profesyonel yöntemler, öteki yöntemler şeklinde sorun teşkil etmez ve vakit kaybını önler. 0 petek temizliği için ekibimizi haftanın 7 günü aramanız yeterlidir. En kısa müddette ekibimiz adresinize ulaşacaktır.

Petek temizleme tutarları birçok etkene gore değişim göstermektedir. Ayrıca petek temizliği işlemi meydana getirilen kalorifer peteklerinin sayısı, modeli, ısıtma sistemi ve eşeysel de önemlidir. Alüminyum petekler temizleme işleminin en pahalıya, panel petekler ise en ucuza yapılmaktadır. Petek temizliği işlemi meydana getirecek olan firmanın, ek olarak kombi bakımı işlemini de gerçekleştirmesi gereklidir. Bu da temizlik işleminin fiyatlarında değişim görülmesine niçin olabilir. Petek temizleme tutarları için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kombi Bakım Fiyatları

Kışın ısınma sorunuyla karşılaşmamak için kalorifer tesisatı nasıl temizlenir, bunu bilmek ve icra etmek gerekir. Kalorifer peteğin iç temizliği, kalorifer tesisatı temizleme tesisat boru temizliği ve kalorifer peteği temizleme uzmanı tarafınca yapılmalıdır. Kalorifer tesisatı temiz olursa havalar soğuduğu vakit sorun yaşamazsınız. Kalorifer tesisatı temizleme ve kalorifer temizliği ve bakımı kış ortasında soğukta kalmamak adına periyodik olarak yapılmalıdır.

Profesyonel petek temizleme en iyi petek temizleme, ilaçlı cihazlı kalorifer tesisatı temizliği bakımı yıkaması ile yapılır. Kalorifer petekleri temizliği, kombi temizleme için yapılması gerekenler tam yapılmalı ve lüzumlu vakit ayrılmalıdır. Ortalama bir daire 5 petek olduğu üstünden gidersek 45 dk öncesi daireden çıkılmamalıdır. Petekleri kendim nasıl temizlerim derseniz bunun için deva ve aygıt lüzumlu olduğu bilinmelidir. Eski kalorifer petekleri temizleme işi bir ihtimal de deva aygıt olmadan yapılmaktaydı. Kalorifer peteklerinin su ile yıkanması, kalorifer kombi petek temizliği ustalaşmış yapılmaz ise netice alınamaz.

Petek Temizleme Nedir? Kalorifer peteğin iç temizliği niçin yapılır?

Petek yıkama, petekleri sökmeden temizleme, makinasız petek temizleme şeklinde sorular kafanızda yanıt bulması ihtiyaç duyulan sorulardır. Kalorifer tesisatının temizlenmesinin amacı soğuk havalarda daha iyi ısınmak, evin sıcak ortamının kesintiye uğramaması içindir. Zamanla kalorifer tesisatının boruları, vanaları, peteklerin içi kirlenmeye adım atar. Tesisatta bulunan suyun içerisindeki tortular, kireç, balçık kalıntıları tesisatı tesiri dibine alır.

Kirlenme sebebiyle sıcak suyun sirkülasyonu engellenir. Petek kanalları tıkanır ve petekleri evinizi ısıtmamaya adım atar. Bu yüzden doğalgaz faturanız yükselir, kombi beklenmedik arızalar vermeye adım atar. Kalorifer tesisatı nasıl temizlenir, bu mevzuda servisimize danışarak malumat alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara