TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Pimaş Gideri Açma

İçeriği Puanla

Pimaş Gideri Açma Pimaş hattı; hela borusu, lavabo borusu yahut banyodaki masraf borusundan kanalizasyona giden boru hattıdır. Bu borular PVC’den üretilmiştir ve uygulaması fazlaca kolaydır. Ancak yanlış kullanımlar kararı pimaşlar tıkanabilir. Pimaşa atılan katı atıklar, peçete, donmuş yağlar pimaşların tıkanmasına ve kullanamamamıza niçin olur. Pimaş tıkanıklığı problemi meydana ulaştığında kurumsal firmalardan yardımcı katılımı öneri edilmektedir. Kurumsal firmalarımız hususi olarak tasarlanmış cihazlara sahiptir.

Pimaş tıkanıklığını açmak için öncelikle ihtiyacınız olan vasıta hela pompasıdır. Tuvalet pompasını kullanmadan ilkin klozetin arasında su olduğu için güvenli olun. Pompanın emek vermesi için tuvalette su olması gereklidir. Ve bu cihazlar hususi olarak eğitilmiş personel tarafınca kullanılmaktadır. Tüm işlemlerimiz ve sunduğumuz hizmetler güvence kapsamı altındadır. Bu boru hattı vakit arasında muhtelif sebepler sebebiyle tıkanabilir. Gerek kullanım hatası, gerekse tesisat problemleri sebebiyle tıkanan pimaşları açmak için değişik tıkanıklık açma şekilleri denenebilir.

Pimaş tıkanıklığı açma mevzusundan öncesindenindede Pimaş nelerdir sorusunu cevaplayalım. Küvetle kanalizasyon arasındaki boru hattına Pimaş denir. Bu borularda genel hatlarıyla problemler iyi döşenmediği için ortaya çıkar, fakat her vakit, her tesisat için sıkıntı olma ihtimali vardır. Burada yaşanabilecek bir tıkanıklık, hem sağlıkla alakalı birçok probleme neden olur bununla birlikte muhtemel bir su baskını tehlikesi yaratır.

Pimaş Gideri Açma

Pimaş Gideri Açma

Pimaş Gideri Açma İstanbul

Bu şeklinde olayların yaşanması ise bir tıkanıklık neticesinde kaçınılmazdır. Bunu önlemek ise hangi tesisat firmasına bu sıkıntı sebebiyle ulaşacağınızdır. Çünkü Pimaş Gideri Açma işlemini sadece güvence verebilen, emin ve ustalaşmış bir takım ve firmadan sağlarsanız bu işi kökten ve sorunsuz olarak halledebilirsiniz. Pimaş açma eskiden olduğu şeklinde artık zor bir muamele değildir. Nalburlardan satın alabileceğiniz lavabo açma telini tel askınız var ise tel askıyı kullanarak da elde edebilirsiniz.

Telin ucuna saracağınız bir parça bezle, telin borulara zarar vermesini önleyebilirsiniz. Teli borulardan sokun ve yavaş hareketlerle çevirin. Tıkanıklığa neden olan maddeye ulaştığınızda onu hareket ettirmeye çalışın. Eğer tıkanıklık telin ulaşamayacağı kadar derindeyse bu durumda tıkalı boru açma teli ile çalışmanız hiç bir netice vermeyecektir. Ancak bu sorunla ilgilenilmediği taktirde, sıkıntı asla ummadığınız kadar büyür. Pimaş açma işlemi niçin gereklidir? İlk ilkin tıkanıklık iyi mi oluşuyor, ona bakalım.

Bildiğiniz suretiyle sıcak ve soğuk su geçişleri üstünde zamanlar kireçlenmeler, yıpranmalar ve buna bağlı olarak giderlerde tıkanma baş gösterir. Toz yahut sıvı benzer biçimde olan masraf açıcı kimyasallarla pimaş tıkanıklıkları açılabilir. Ancak bu kimyasal maddeleri kullanmadan ilkin koruyucu önlemleri almanızda yarar vardır. Güçlü kimyasal bileşikler olan malzemeler asit özellikli ve yakıcıdırlar.

Pimaş Gideri Açma Firması

Açığa çıkan gazdan etkilenmemek için gözlük ve maske, cildinize ilişki etmesini önlemek içinse eldiven kullanmanız son aşama önemlidir. Bu çökmeler sebebiyle masraf hattı ve pimaş boruları da tıkanabilir. Bu tip durumlarda kameralı görüntüleme aleti kullanan şirketler rögar kuyusuna kameralı aygıt göndermekte ve tıkanıklığın yerini tespit etmektedirler. Sonrasında kanal açma makinesi ile tıkalı borular açılır. Bu tıkanıklara bir çözüm bulunmadığı zaman ise evinizin içini adeta kanalizasyon kokusu kaplar.

Sadece nahoş koku değil, üzerine bir de ailenin sağlığını tehdit eden bakteriler evin içerisine yayılmaya başlar. Pimaş tıkanıklıklarında zemin yahut bodrum katındaki komşularınız da etkilenir. Alt kat komşularınızın tuvaletlerinde taşma problemi var ise ana masraf hattı tıkanmış olabilir. Ana masraf hattı ile rögar kuyusu arasındaki künk borularındaki çökmeler oluşabilir. Pimaş tıkanıklığı ile yüz yüze kalındığında çağdaş cihazlar arızalı noktasal olarak tespit eder. Böylece tıkalı bölgeye ulaşmak için yapılması ihtiyaç duyulan kırma işlemleri son bulur.

Ayrıca kameralı cihazlarla beraber borunun arasında probleminin deposu da rahatça görülebilir. Sonrasında kanal içerisine kanal açma makinesi gönderilir. Tıkanıklığa nereden olan madde parçalanır. Parçalama işlemi esnasında boruya hiç bir zarar verilmez. Yağlanmadan meydana gelen bir sıkıntı var ise bu kere de yüksek basınçlı yıkma makineleri kullanılır. Yağlanma tıkanıklıkları çoğu zaman otel ve restoranların mutfaklarında gerçekleşir. Çünkü bulaşık yıkanırken tüm yağlar masraf borularına gönderilir. Bu nedenle de masraf boruları ile beraber ana borularda da tıkanmalar meydana gelebilir. Bu tıkanıklıklar da yüksek basınçlı su veren hususi tasarımlı cihazlarla giderilir.

Leave a Comment