Pis Su Kaçağı

yerde su kaçağı arama
0

Su hayatımızdaki en hayati ve merkezi durumda olan kavramıdır..Gerek vücudumuz gerekse temizlik ve birçok alanda olmazsa olmazımız durumundadır. Hepimiz gerek oturduğumuz evlerde gerekse bulunduğumuz ortamlarda belli projelere dayalı su yapılaşmalarının içerisindeyizdir. Boru sistemi yoğunluklu olan bu projelerle binaların kompleks içerikli su akışı, ihtiyacı sağlanmaktadır. Fakat gerek zaman, gerek malzeme, gerek yanlış ve uygunsuz kullanım sonucu bu yapılar deforme ve hatta işlemez hale gelebilmekteler. Tam da bu noktada dış alandan geleceklere izole edilmiş mantığa sahip boru yoğunluğundaki bu sistem alarm vermeye başlar ki bunun en bilinen örneği pis su kaçağının oluşumu olarak kaydedilmektedir. Pis su kaçağı ise en basit ifade edilebilecek haliyle kullanılmış suyun tesisatlardaki herhangi bir deformasyon kaynaklı durumundan dolayı, tesisat dışına çıkması borulardan sızması durumudur.

Pis Su Kaçağı ve Pimaş Boru Detayı

Su tesisatlarında birçok farklı ve fonksiyonuna uygun malzeme kullanılmaktadır. Bunlardan biri kanalizasyon borusu ile bağlantılı olan borudur ki bu borunun ismi pimaş boru olarak isimlendirilmektedir. Peki bu pimaş boru neden özel bir öneme sahiptir su tesisatlarında diye incelemek gerekirse karşımıza şöyle bir açıklama çıkmaktadır: Pimaş borunun üretim malzemesi diğer borulara göre farklı malzemeden olup contalama yoluyla bağlantılarının sağlanmış olduğu, giderlerde kullanıldığı ve sıklıkla bu kısımlarda tıkanıklık oluşumuna bağlı olarak oluşan durumlara dayalı pis su kaçağı oluşumunun yoğun olarak göze çarpan sonuçlarının oluştuğu bölüm olması dolayısıyla oldukça önem arz etmektedir.

Su Kaçağı Problemi ve Çözümüblank

Su kaçakları oldukça basit sebeplerden dahi ( tıkanma gibi) oluşabilmekte olup oldukça büyük ve olumsuz etkilere sebep olmaları bakımından önemle ve profesyonelce ele alınmalıdır. Özellikle pis su kaçağı ile ilgili şüphelerde uzmanların ifade ettiği asla sadece su tesisatçısıyla yetinilmemesi gerektiğidir. Zira kaçağın pis ya da temiz su kaynaklı olup olmadığını tespitinin su tesisatçısı bilgisinin aşıp özel sistemlere dayalı olarak ele alınıp değerlendirilebileceği ifade edilmektedir. İlgili tespitin sonucuna uygun da çözüm uygulanabilecektir. Özellikle gider borusu ile ilgili su kaçakları probleminde işi asla şansa bırakmamak akıllıca seçim olacaktır.Fakat şunu da göz ardı etmemeli ki o da profesyoneller gelene kadar adeta ilk yardım misali en azından zaman kazanma amaçlı bizlerin de ufak da olsa yapabileceklerimizin olduğunu bilmektir.Bunlar ise en azından kırık ve çatlaklar ortada ise ona uygun bant gücündeki bantlarla uzman gelene kadar önleyici önleminizi oluşturabilir ya da vidalardaki gevşeklilikleri elinizden geldiği kadar sızıntıyı engelleyecek düzeyde sıkmanız size zaman kazandıracaktır.Tabi eğer durum eski binada oluşuyor ve özellikle borular artık ömrünü fazlasıyla doldurmuşlarsa yapılacak tek şey kalıyor..O da binanın tüm boru tesisatını değiştirmekten başka bir çözüm olamayacaktır.Eski tesisat ne kadar yama ya da destek çalışması yapılırsa yapılsın sonuç asla kalıcı ve sağlıklı olmayacaktır.Bunun için de sorunun ehil ellerce tespiti ve ona uygun çözüme gidilmesi çoğu zaman hayati önem taşımaktadır ve dikkatle üstünde durulması gerekn bir durumdur.

Su Kaçağı Kader Değildir

Bilinç günümüzde oldukça dillendirilen ve günümüz insanının kazançlı olanında bulundurulan bir kavramdır. Bilinçli insanlar her şeyi kendi başlarına çözümleyemeyeceklerini, kompleksizce kabullenir ve ilgili konularda uzmanlara başvurmayı ilke edinmiş olan profillerdir. Su kaçağı problemlerimiz de bir uzmanlık alanı gerektirdiğinden yapılması gereken bilinçsizce tek başımıza (ki bu yöntemlerle çoğu zaman sorunu büyütmüş ve işin içinden zor çıkılır halle sokmuş oluruz) çözüm amatörlüğünü değil de işin ehline teslim edilmesi profesyonelliğini seçiyor olmamız lehimizde olacak olan seçimi oluşturacaktır.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA