Profesyonel Cihazla Su Kaçağı Bulma

su kaçak arama
0

Zamandan da kazandırdığı gibi kişilere maliyetten de kazandıran protesisat cihazları gelişen teknoloji ile daha sık kullanılmaktadır. Bu alanda usta kişilerinde rahatlıkla kullanabildiği su kaçağı tespitinde dakikalar içerisinde işlemlerin tamamlanması sağlanabilmektedir.  Uzun süredir kullanılmaya başlanılan protesisat cihazları içinde kişilerin belirli eğitimleri alması gerekmektedir. Genel olarak kısa süreli eğitimler sonucunda kullanılan su sızıntısı giderme cihazları kolaylıkla kurulabilmekte ve kullanılmaktadır.  İlk olarak su sızıntısının bulma işlemlerine başlamadan önce tüm vanaların kapatılması gerekmektedir.  Hatta aynı katlarda bulunan evlerinde de su saatinin kapatılması işlemleri daha da hızlandırabilmektedir. Çünkü kullanılan cihazlarda bulunan akıntı sesi geniş çaplı olmaktadır.

Profesyonel cihazların kullanımı ile de bu durum başlamaktadır. Noktasal olarak yapılan su sızıntısı tespitinde kırma işlemi yapılmamaktadır. Zaman olarak da hızlı olarak kırmadan su sızıntısı bulma işleminde ev sahipleri de memnun olmaktadır. Çünkü kırma işleminde yapılan fayans yeniden aynı şekilde takılmaktadır. Bunun içinde ya daha yüksek fiyat ya da ekstra ürün alımı gerçekleşebilmektedir. Özel cihazların firmamızca sunduğu hizmetler ile bu durumlarda ortadan kalkmaktadır. Noktasal su sızıntısı tespiti için alanında en iyi olarak bulunan firmamız fiyat konusunda da müşterilere en uygun fiyatı sunmaktadır.

Profesyonel Cihazların Kullanımı Ve Çeşitleri

Etkili olarak kullanılan profesyonel cihazların yerine göre çeşitleri de söz konusu olmaktadır. Bu anlamda kişiler sorunsuz olarak su kaçaklarını tespit edebilmektedir. Profesyonel olarak bulunan çalışanların kullandığı profesyonel cihazlarda;

  • Akustik dinleme cihazı; en sık kullanılan ve su tesisatı içerisinde yer alan sızıntıların tespitini yapan cihazlarda özel mikrofon ve kulaklık da bulunmaktadır. Noktasal sızıntı bulma konusunda en iyi olarak da bilinmektedir. Firmamızda bulunan tüm çalışanlarda cihazın kullanımına hakim olmaktadır.
  • Sızıntı görüntüleme kameraları; atık su boruları içerisinde su kaçakları kısa sürede tespit edilebilmektedir. Boruların yapısı ve şekillerinin görüntülenmesi ile su kaçaklarının yanı sıra tıkanıklıklarda giderilebilmektedir.
  • Termal kamera kullanımı ile su sızıntısı tespiti; sıcak su tesisatlarında kullanılan bu durumlarda genellikle kalorifer sızıntıları giderilmektedir. Sızıntının fark edilmesi ile akustik dinleme cihazları da devamında kullanılabilmektedir. Bu durumda noktasal su sızıntısı da kısa süre içerisinde tespit edilmiş olmaktadır.
  • Nemölçer; su kaçağından şüphelenmesi durumlarında daha çok kullanılarak yoğun olarak nemli bölge tespit edilmektedir.

Böylece çeşitli ve fonksiyonlu olarak firmamız tarafından tüm su sızıntı ve kaçakları hızlı bir şekilde tespit edilebilmekte ve tamiri yapılmaktadır. Onarma işleminde de aynı profesyonellikle bulunan çalışanlarımızın güler yüzlü olması da müşteri memnuniyeti açısından önemli olmaktadır.

Su Kaçağı Tespitinden Sonra Yapılan Çalışmalar Nasıl Olmaktadır?

Noktasal olarak belirlenen su kaçağı sonrasında çalışanlarımız hızlı en az sökülme ile işlemi tamamlamaktadır. Tüm boru yolunu kırmak yerine sızıntı olan bölgede nokta atışı yapılarak sadece bir fayans sökülmesi yapılmaktadır.

Arızalı olan bölgede boru kesilerek yerin yeni boru takılması gerçekleşmektedir. Sonrasında ekibimiz çıkan fayansın yerini çimento ve kapatma ile aynı haline getirmektedir. Bu işlem tıkanıklarda d farklı olmaktadır. Tıkanıkların giderilmesinde herhangi bir sökülme ya da çimento kullanımı söz konusu olmamaktadır. Termal kameralar ile yapılan tıkanıklıklar aynı şekilde giderilerek sorun çözülmektedir.

Çatlamış borularda su kaçağı bulma da borunun açılıp değişmesi ya da su geçirmeyen bantların kullanımı ile tamamlanmaktadır.  Bu durum çatlağın fazlalığına göre usta kişiler tarafından yapılmaktadır. Hasarın az olması ile yama kullanımı da uygun görülebilmektedir. Bu durumda maliyeti düşürebilmektedir. Fakat hasarın fazla olması ile açılan boru yerine yeri boru kullanımı sağlanabilmektedir.   Böylece titizlik ile yapılan çalışmalar firmamızın güvencesi altında tamamlanmaktadır.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA