Robotla Pis Su Gider Tikanikligi Açma

Robotla Pis Su Gider Tikanikligi Açma

Usta tesisatçılar genellikle ilkel yöntemlerden kaçınarak robotlu tespitler yaparlar, çünkü ilkler yöntemler çoğu zaman başarısız olmakla ibrlikte bir çok soruna yol açabiliyor ve en önemlisi de kırmadan dökmeden işlem yapılamıyor fakat Robotla Pis Su Gider Tikanikligi Açma işlemi sayesinde kırmadan dökmeden tespit ve tamir yaptırabileceksiniz. Gider tıkanılığının robotla halledilmesi hem çevrenin yani evinizin kirlenmemesi adına hemde gün içerisinde müdahele edilmesine olanak sağlıyor İstanbul içerisinde yanı gün hizmet vererek profesyonel ekibimiz ile birlikte gider tıkanıklığı açma hizmeti veriyoruz.

İstanbul Robotla Pis Su Gider Tikanikligi Açan Firma

Gider tıkanıklığı ancak lavabo borularında meydana gelmez. Tuvalet ve klozet tıkanıklıkları da oldukça sık karşılaşılan döşem sorunlarındandır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan, boru içerisine kaçan daha iri cisimlerden kaynaklanmaktadır. Bu cisimler; hela kâğıtları, temizlik bezleri olabileceği benzer biçimde oyuncaklar bile olabilmektedir. Gider tıkanıklığına sebep olan cisme göre, robot cihazın ucuna değişik aparat takılmak zorundadır. Çünkü pimaş tıkanıklığını açmak için birtakım cisimlerin parçalanması gerekirken, bez, saç benzer biçimde cisimlerin çekilip çıkarılması gerekir. Bu durumlar için de robot cihazın ucuna değişik aparatlar takılır. Robotla gider açma işlemi esnasında robot cihazın ucuna takılacak aparatı belirlemek için, gider tıkanıklığı açma çalışmasından ilkin kameralı görüntüleme aleti ile pimaş borusunun içi görüntülenmesi gerekir. Kamera ile pimaş görüntüleme işlemini ancak birkaç adet robotla gider açma şirketi yapmaktadır. Çünkü kameralı görüntüleme cihazları pahalı bir aygıt olduğundan her şirket alamamaktadır. Robotla pimaş açma işlemi esnasında, zaman zaman masraf borusunun eğiminin kifayetsiz olduğu da tespit edilebilmektedir. Eğimi kifayetsiz olan pimaş borularında sık sık tıkanıklık meydana gelir. Bu vaziyet usta hatalarından meydana gelen bir sorundur. Bu benzer biçimde durumların tespit edilmesi durumunda, pimaş borusunun sökülüp tekrar eğim verilerek döşenmesi gerekir. Firmamız, çıkabilecek bütün tamir çalışmalarını kendi bünyesinde barındırdığı tamir ekiplerine yaptırmaktadır. Onarım ekiplerimiz, hela yada banyonuzdaki klozette tamir işlerini tamamladıktan sonrasında tertemiz olarak kullanıma hazır bir halde sizlere teslim ederler.

Robotla tıkanıklık açma emek harcamaları, ana masraf hatlarında yada logar borularında da yapılmaktadır. Ana masraf hatlarının tıkanması, bütün binayı negatif etkileyen ciddi bir sorundur. Bunun haricinde çevreye fena koku yayılmasına da sebep olur. Firmamız robotla gider tıkanıklığı açma emek harcamaları sırasında, en yakın wc girişinden logar kuyusuna kadar kamera ile araştırma yapmaktadır. Bazı durumlarda logar kuyusunun yeri bilinmemektedir. Bu şeklinde durumlar laf mevzusu olduğunda, detektör aleti ile logar kuyusunun yeri tespit edilir. Detektörle logar tespiti tecrübe gerektiren bir iştir. Detektör ile logar kuyusu arama çalışmalarını işinde uzman olan ekiplerimiz yapmaktadır. Ekiplerimiz uzman olduğu için, logar kuyusu tespit emek harcamaları oldukça daha kısa vakit almaktadır. Logar kuyusu tespit edildikten sonrasında öncelikli olarak logar kuyusunun içi test edilir. Uzun vakit logar kuyusu bakımı yapılmayan yerlerde logar kuyusunun içi pislikle dolabilmektedir. Logar kuyusunun dolması suyun geri tepmesine sebep olur ve tuvaletten su taşması yaşanır. Logar kuyusu dolmuşsa, ekiplerimiz logar kuyusu temizliğini gerçekleştirmektedirler. Tüm işlemleri firmamız yapmaktadır. Logar kuyusu temizliği tamamlandıktan sonrasında, kameralı görüntüleme aleti ile logar borularının içi en yakın wcye kadar test edilir. Bu sayede logar kuyusundaki muhtemel tüm problemler tespit edilir. Eğer logar kuyusunda tıkanıklığa sebep olan bir cisim varsa, robotla pimaş açma işlemi yapılarak sıkıntı giderilir.

Robotla Gider Tıkanıklığı Açan Firma

Ancak birtakım durumlarda logar borusunda çökme meydana gelmektedir. Bu benzer biçimde durumların tespiti tekrar kameralı görüntüleme aleti ile mümkündür. Logar borusunun çökmesi ender yaşanmış olan bir olaydır. Logar borusu, üzerindeki toprağın basıncına dayanamaz ve çöker. Bu konum tıkanıklığa sebep olur. Logar borusunda çökme meydana geldiğinde, robotla masraf açma işlemi işe yaramaz. Bu durumda toprağın kazılarak, logar borusunun çıkarılması gerekir. Onarım ekiplerimiz, yeni logar hattı döşeme işlemlerini de gerçekleştirmektedirler. Kurumsal şirketler aracılığı ile alacağınız tıkanıklık açma hizmeti son teknoloji ile tasarlanan çağdaş cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihazlar detektörlü yahut kameralı olarak tasarlanmış cihazlardır. Bütün masraf borularınızda olup biten tıkanıklıklar için kullanılabilen çağdaş cihazlarla muamele meydana getiren ve alanında uzman takımlar işlemlerini fazlaca kısa bir müddet içinde gerçekleştirmektedirler. Pimaş tıkanıklığı açma işlemlerinde eski zamanlarda fayanslar kırılıp boru sökülerek tıkanıklık açma emek harcamaları yapılırdı. Bu konum uzun ve yorucu bir süreç gerektirirdi. Ayrıca tıkalı pimaş borusu bir çok vakit tek seferde bulunamazdı ve emek harcamalar sonuçsuz kalabilmekteydi. Firmamız robotla pimaş açma işlemlerinde kati netice elde etmektedir. Ayrıca firmamız tarafınca kullanılan teknoloji yardımıyla kırmadan tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Pimaş tıkanıklığı bir çok vakit, pimaş borusuna giren yabancı cisimler yüzünden tıkanır. Bu benzer biçimde durumlarda robotla tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilir. Kameralı tıkanıklık açma çalışmalarında ise; kameralı görüntüleme aleti ile pimaş borusunun içi görüntülenir. Görüntülü tıkanıklık açma emek harcamaları sırasında, pimaş borusu içerisindeki yağlanma benzer biçimde negatif durumlar da tespit edilebilmektedir. Pimaş borusunun yağlanması çoğu zaman mutfak lavabosundan meydana gelen bir sorundur. Özellikle bulaşık yıkanırken lavabo giderine giren yağ, pimaş borusunda yağlanmalara sebep olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara