Robotla Tıkalı Pimaş Açma

Robotla Tıkalı Pimaş Açma

Robotla Tıkalı Pimaş Açma, devletimizde robot hızla gelişen değişen teknolojinin kullanılması ile yaygın hale gelmiştir. Pimaşların tıkanması gündelik hayatta yaşanmış olan basit sorunlardan birdir. Robotla pimaş aç işleminde deneyimli personellere haiz firmamız, pimaş açma firmaları içinde hem fiyat mevzusunda aynı zamanda hizmet mevzusunda öncü bir konuma sahiptir. Firmamız pimaş açma servisi olarak bir telefon kadar yakınınızdadır. Yanlış çözümler üretmek yerine uzman bir firmadan yardım almak önerilen süreçlerden biridir. Tıkalı wc ve lavabo arıza işlemlerinde meydana getirilen servis hizmetine pimaş açma denir.

Pimaş açma işlemleri ustalaşmış ihtisas gerektiren ve en mühim işlemlerden biridir. Su tesisatlarında yaygın olarak kullanılan pimaş borular vakit arasında değişik nedenlere bağlı olarak tıkanmaktadır. Oldukça kırılgan tipteki bu boruların kırılmadan ve hasar göremeden açılması mühim bir iştir. Pimaş, mekânlarda kullanılan (banyo, mutfak lavabosu, küvet yahut duşakabin v.b.) kirli suların bina dışındaki ana su borusu yahut rögarlara iletildiği PVC borulara denmektedir. Robotla Tıkalı Pimaş Açma çoğu zaman kullanım hatalarından meydana gelmektedir.

Tuvaletin içerisine atılmış kâğıt artıkları şeklinde zaman içinde biriken yabancı maddeler su giderini tıkayarak suyun tahliye olmasını engeller. Alanlarında bulunmakta ve masraf amaçlı olarak kullanılmaktadır. Atık pis suların kanalizasyon sistemine taşınarak uzaklaştırılmasını elde eden bu borularda ortaya çıkan en küçük bir tıkanıklık bile kirli kokuların yayılmasına ve muhtemel daha birçok değişik probleminin ortaya çıkmasına niçin olacaktır.

Robotla Tıkalı Pimaş Açma

Robotla Tıkalı Pimaş Açma

Robotla Tıkalı Pimaş Açma

Pimaş tıkanmaları zaman zaman hatalı kullanımdan, zaman zaman usta hatalarından zaman zaman de pimaş tıkanmalarını açmaya çalışırken uyguladığımız yöntemlerden vakası tıkanmaktadır. Kullanıcı hatalarından ötürü olup biten tıkanıklıklar hepimizin bilmiş olduğu şeklinde, tuvaletlere ve lavabolara attığımız cisimlerden kaynaklanmaktadır. Bu cisimler pimaş arasında birikerek tıkanıklığa sebep olurlar. Bu tür pimaş tıkanıklıklarına kolay tıkanıklık diyebiliriz. Robotla Tıkalı Pimaş Açma kullanılarak tıkanıklık kısa müddette açılabilmektedir.

Tıkanıklık durumlarında pimaş açıcı özelliği olan birçok maddenin aslen mevcud probleminin çözümünden oldukça geçici bir çözüm ile problemin daha ciddi boyutlara taşınmasına niçin olan mamüller olmaktadır. En iyi markanın bile oldukça ucuza bulunabildiği bu mamüller aslen pimaş giderlerinde olup biten tıkanıklık yahut kaçak şeklinde problemlerin en başlıca sebebi olmaktadır. Çünkü ihtiva ettiği yoğun kimyasalın alev ateş tesiri cevabında boruların hasarlı durumunun daha çok artmasına niçin olup bir süre sonra kalan artık maddelerin de taş şeklinde sertleşerek masraf borusunun tamamen kapanmasına niçin olur.

Halk içinde kanalizasyona bağlanan atık su masraf borularına da pimaş ismi verilir. Pis su pimaşlarının içerisine atılan katı atıklar kalınca peçeteler bez parçaları tuvaletleri yada lavaboları da bir müddet sonra tıkar. Deneyimlerimize dayanarak gözlemlediğimiz öteki bir pimaş tıkanma sebebi ise inşaat malzemelerinin pimaşa sıkışması ve su tahliyesine mani olmasıdır. Bunların haricinde öteki bir sebep olarak borularda olup biten çökme yahut hatalı döşenme kararı eğimlerin yanlış olmasını verebiliriz.

Robotla Tıkalı Pimaş Açma Ustası

Bu mevzuda tedbir olarak sıhhi tesisatınızı yaptırırken kırılgan terazi kullanan uzmanları tercih edebilirsiniz. Profesyonel yardımcı alabileceğiniz şeklinde evde kendi yöntemlerinizle deneyeceğiniz, lavabo ve wc açma yöntemlerine benzer yöntemleri, pimaş için de kullanabilirsiniz. Bunlar pompa sayeinde pimaş açma, lavabo teliyle pimaş açma, sirke ve karbonat ile pimaş açma ve kimyasal madde kullanarak pimaş açma şeklinde yöntemlerdir.

Bunların tercih edilmemesi niteliğinde daha uzun ömürlü ve bereketli olması açısından kırmadan, robotla pimaş açma yöntemi de sıkça tercih edilmektedir. Tıkanan pimaş giderinin içine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek, hiç bir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma yada katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir. Usta hatalarından olup biten tıkanıklıkların çözümü daha çok vakit almaktadır. Pimaş borularını döşeyen ustalar, pimaş borularına kifayetsiz eğim vermeleri tıkanıklığın başlıca nedenidir.

Yetersiz eğimden ötürü boru arasında akması ihtiyaç duyulan su akmaz ve boru arasında birikintilere sebep olur. Pimaş borularını döşeyen ustaların bitirdikleri bir öteki hata ise; pimaş borularına ters eğim vermeleridir. Ters eğimden vakası, suyun yönü ana masraf hattına doğru olması gerekirken tam tersi yönde olur. Bu tür hatalar, sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Robotla Tıkalı Pimaş Açma işleminde robot aygıt kullanılması yetersizdir. Pimaş borusunun eğiminin kontrolü için ne olursa olsun kameralı görüntüleme aleti kullanılmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara