Robotla Tıkanıklık Açma

Robotla Tıkanıklık Açma

Pimaş tıkanıklığı açma işlemlerinde eski zamanlarda fayanslar kırılıp boru sökülerek tıkanıklık açma emekleri yapılırdı. Bu vaziyet uzun ve yorucu bir süreç gerektirirdi. Ayrıca tıkalı pimaş borusu bir çok vakit tek seferde bulunamazdı ve emekler sonuçsuz kalabilmekteydi. Firmamız robotla pimaş açma işlemlerinde kati netice elde etmektedir. Ayrıca firmamız tarafınca kullanılan teknoloji yardımıyla kırmadan tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Pimaş tıkanıklığı bir çok vakit, pimaş borusuna giren yabancı cisimler yüzünden tıkanır. Bu şeklinde durumlarda robotla tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilir. Kameralı tıkanıklık açma çalışmalarında ise; kameralı görüntüleme aleti ile pimaş borusunun içi görüntülenir. Görüntülü tıkanıklık açma emekleri esnasında, pimaş borusu içerisindeki yağlanma şeklinde negatif durumlar da tespit edilebilmektedir. Pimaş borusunun yağlanması çoğu zaman mutfak lavabosundan meydana gelen bir sorundur. Özellikle bulaşık yıkanırken lavabo giderine giren yağ, pimaş borusunda yağlanmalara sebep olur.Gider tıkanıklığı ancak lavabo borularında meydana gelmez. Tuvalet ve klozet tıkanıklıkları da oldukca sık karşılaşılan döşem sorunlarındandır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan, boru içerisine kaçan daha iri cisimlerden kaynaklanmaktadır. Bu cisimler; wc kâğıtları, temizlik bezleri olabileceği şeklinde oyuncaklar bile olabilmektedir. Gider tıkanıklığına sebep olan cisme göre, robot cihazın ucuna değişik aparat takılmak zorundadır. Çünkü pimaş tıkanıklığını açmak için birtakım cisimlerin parçalanması gerekirken, bez, saç şeklinde cisimlerin çekilip çıkarılması gerekir. Bu durumlar için de robot cihazın ucuna değişik aparatlar takılır.Robotla masraf açma işlemi esnasında robot cihazın ucuna takılacak aparatı belirlemek için, masraf tıkanıklığı açma çalışmasından ilkin kameralı görüntüleme aleti ile pimaş borusunun içi görüntülenmesi gerekir.

Kamera ile pimaş görüntüleme işlemini ancak birkaç adet robotla masraf açma şirketi yapmaktadır. Çünkü kameralı görüntüleme cihazları pahalı bir aygıt olduğundan her şirket alamamaktadır. Robotla pimaş açma işlemi esnasında, ara sıra masraf borusunun eğiminin kifayetsiz olduğu da tespit edilebilmektedir. Eğimi kifayetsiz olan pimaş borularında sık sık tıkanıklık meydana gelir. Bu vaziyet usta hatalarından meydana gelen bir sorundur. Bu şeklinde durumların tespit edilmesi durumunda, pimaş borusunun sökülüp yine eğim verilerek döşenmesi gerekir. Firmamız, çıkabilecek bütün tamir çalışmalarını kendi bünyesinde barındırdığı tamir ekiplerine yaptırmaktadır. Onarım ekiplerimiz, wc yada banyonuzdaki klozette tamir işlerini tamamladıktan sonrasında tertemiz olarak kullanıma hazır bir halde sizlere teslim ederler.

Logar Tıkanıklığı Açma ve Yer Tespiti

Pimaş Nedir ?

Robotla tıkanıklık açma emek harcamaları, ana masraf hatlarında yada logar borularında da yapılmaktadır. Ana masraf hatlarının tıkanması, bütün binayı negatif etkileyen ciddi bir sorundur. Bunun haricinde çevreye fena koku yayılmasına da sebep olur. Firmamız robotla masraf tıkanıklığı açma emek harcamaları esnasında, en yakın hela girişinden logar kuyusuna kadar kamera ile araştırma yapmaktadır. Bazı durumlarda logar kuyusunun yeri bilinmemektedir. Bu şeklinde durumlar laf mevzusu olduğunda, detektör aleti ile logar kuyusunun yeri tespit edilir. Detektörle logar tespiti tecrübe gerektiren bir iştir. Detektör ile logar kuyusu arama çalışmalarını işinde uzman olan ekiplerimiz yapmaktadır. Ekiplerimiz uzman olduğundan, logar kuyusu tespit emek harcamaları fazlaca daha kısa vakit almaktadır.Logar kuyusu tespit edildikten sonrasında öncelikli olarak logar kuyusunun içi test edilir. Uzun vakit logar kuyusu bakımı yapılmayan yerlerde logar kuyusunun içi pislikle dolabilmektedir. Logar kuyusunun dolması suyun geri tepmesine sebep olur ve tuvaletten su taşması yaşanır. Logar kuyusu dolmuşsa, ekiplerimiz logar kuyusu temizliğini gerçekleştirmektedirler. Tüm işlemleri firmamız yapmaktadır. Logar kuyusu temizliği tamamlandıktan sonrasında, kameralı görüntüleme aleti ile logar borularının içi en yakın wcye kadar test edilir. Bu sayede logar kuyusundaki muhtemel tüm problemler tespit edilir. Eğer logar kuyusunda tıkanıklığa sebep olan bir cisim varsa, robotla pimaş açma işlemi yapılarak sıkıntı giderilir.Ancak birtakım durumlarda logar borusunda çökme meydana gelmektedir. Bu şeklinde durumların tespiti yeniden kameralı görüntüleme aleti ile mümkündür.

Logar borusunun çökmesi ender yaşanmış olan bir olaydır. Logar borusu, üzerindeki toprağın basıncına dayanamaz ve çöker. Bu konum tıkanıklığa sebep olur. Logar borusunda çökme meydana geldiğinde, robotla masraf açma işlemi işe yaramaz. Bu durumda toprağın kazılarak, logar borusunun çıkarılması gerekir. Onarım ekiplerimiz, yeni logar hattı döşeme işlemlerini de gerçekleştirmektedirler. Kurumsal şirketler aracılığı ile alacağınız tıkanıklık açma hizmeti son teknoloji ile tasarlanan uygar cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihazlar detektörlü yahut kameralı olarak tasarlanmış cihazlardır. Bütün masraf borularınızda olup biten tıkanıklıklar için kullanılabilen uygar cihazlarla muamele icra eden ve alanında uzman takımlar işlemlerini fazlaca kısa bir müddet içinde gerçekleştirmektedirler.Robotla hela tıkanıklığı açma emek vermesi son zamanlarda kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemin kullanılma amacı; hela tıkanıklığını kati olarak açmaktır. Ayrıca hela tıkanıklığı açma emek vermesi esnasında evde tadilat ortamı meydana getirmemeye yönelik meydana getirilen bir çalışmadır. Robotla hela tıkanıklığı açma çalışmasının bir öteki amacı, hela tıkanıklığı açma çalışmasında maliyeti azaltmaktır.Tuvalet tıkanıklığını açmak için lavabo açıcı kullanmanızı öneri etmiyoruz. Çünkü lavabo açıcıların arasında asit bulunur. Asit, tıkanıklığa sebep olan yabancı cismi eriterek açabileceği şeklinde hela borusuna da ciddi zararlar verir. Karbona sirke şeklinde naturel yöntemlerle hela tıkanıklığını açmaya çalışabilirsiniz. Ancak telde olduğu şeklinde, tıkanıklığın yakın mesafede olması gerekir. Bunun nedeni ise; karbonat ile sirke karıştığı vakit tepkimeye girmektedir. Tepkime süresi devam etmiş olduğu sırada tıkanıklığa sebep olan cisme ulaşmalıdır. Aksi durumda tepkime biter ve hiç bir işe yaramaz. Kaliteli bir pompa kullanarak da hela tıkanıklığını açabilirsiniz. Pompayı, tuvaletin yada klozetin deliğini tamamen kapatacak halde sokup pompalayın. Tıkanıklığa sebep olan cisim yakın mesafedeyse, pompanın uyguladığı tazyik yardımıyla borudan çekip çıkabilirsiniz. Siz dairenizde masraf borularını kullanmamanıza karşın tuvaletten taşma meydana geliyorsa, binanızın ana masraf hattında tıkanıklık olabilir. Bu konum laf konusuysa, üst dairelerde oturan komşularınızın masraf borularını bir müddet kullanmamalarını rica ediniz ve derhal ustalaşmış hela açma firmasını arayınız.

Kırmadan Gider Boru Tıkanık Açma

Robotla Tıkanıklık Nasıl Açılır ?

Evdeki imkânlarınızla hela açma durumunuz fazlaca kısıtlıdır. Tuvalet tıkanıklığı ciddi bir döşem problemi olduğundan vakit kaybetmeden ustalaşmış yardımcı veren bir firmadan servis istek etmelisiniz.Robotla hela tıkanıklığı açma işlemi ustalaşmış şirketler tarafınca kullanılan müessir bir yöntemdir. Firmamız, 2004 yılından beri robotla hela açma işlemini uygulamaktadır. Robotla masraf açma işleminde, masraf açma robotu hiç bir vakit tek başına ehil olmaz. Tuvalet açma robotu ile beraber kameralı görüntüleme aleti da kullanılmalıdır. Çünkü hela tıkanıklığına sebep olan probleminin tespit edilebilmesi ve ona gore muamele yapılabilmesi kameralı görüntüleme aleti ile mümkündür. Tuvalet tıkanıklığı, yabancı cisimlerin masraf borusuna girmesinden kaynaklanabileceği şeklinde başka sebeplerden de kaynaklanmaktadır. Bu sorunlardan önde gelen pimaş borusunun eğim sorunudur. Gider borularının içerisindeki suyun ana masraf borusuna gidebilmesi için, pimaş borusuna o yönde bir eğim verilmesi gerekir. Bu eğim yardımıyla, masraf boruları içerisindeki kirli su ana masraf hattına taşınır. Ancak masraf borusuna ehil eğim verilmezse yada ters eğim verilirse, hela tıkanıklığına sebep olur ve bu hela tıkanıklığı sık sık meydana gelir. Bu sıkıntı usta hatalarından meydana gelen bir sorundur ve sadece kameralı görüntüleme aleti ile tespit edilebilir.Tuvalet tıkanıklığına sebep olan bir öteki sıkıntı ise; pimaş borusunun yağlanmasıdır. Pimaş borusunun yağlanmasının nedeni; mutfak lavabolarına dökülen atık yağdır. Atık yağ zaman zaman mutfak lavabosunun masraf borusunda zaman zaman de tuvaletin masraf borusunda birikir. Biriken atık yağ, sertleşerek katman meydana getirir. Bu katman pimaş borusunun iç çapını daraltır ve tıkanıklıklara sebep olur. Bu şeklinde durumlarda robotla hela tıkanıklığı açma ehil değildir. Pimaş borusunun yağdan temizlenmesi gerekir. Ana masraf hattında olup biten tıkanıklıklar da hela tıkanıklığı sanılabilmektedir. Ancak ana masraf tıkanıklığı tüm binanın tesisatını etkileyen bir sorundur. Yukarıda da belirttiğimiz şeklinde tuvaletten taşmalara sebep olmaktadır. Firmamız robotla kanal açma işlemlerinde kameralı cihazda kullanmaktadır. Robotla hela açma işleminden ilkin kamera ile pimaş borusunun içi incelenir. İnceleme esnasında, hela tıkanıklığına sebep olan sıkıntı tespit edilir. Tuvalet tıkanıklığının nedeni, boru içerisine kaçan yabancı bir cisimse hela açma robotu kullanılır. Gider açma robotunun yayı masraf borusuna sürülür.

Tuvalet açma robotunun yayı, pimaş borusunun arasında dönüp ilerler. Tıkanıklığa sebep olan cisme muadil gelince, yabancı cismi ya parçalar yahut çekip çıkarır. Parçalama ve çekip çıkarma görevini yapabilmesi için, masraf açma robotunun yayının ucuna müsait aparat takılır. Hangi aparatın takılması gerektiği ise kameralı görüntüleme aleti ile meydana getirilen incelemeden sonrasında belli olurRobotla masraf açma işlemi tamamlandıktan sonrasında kameralı görüntüleme aleti yine kullanılır. İkinci defa kullanılmasının nedeni, masraf tıkanıklığının tamamen açılıp açılmadığını test etmek ve pimaş borusunda başka sıkıntı olup olmadığını tespit etmektir. Kameralı cihazın ilk kullanması esnasında, tıkanıklıktan ötürü boru arasında kirli su birikir ve pimaş borusundaki öteki problemler net olarak görülemez. Pimaş içerisindeki sorunların net olarak görülebilmesi için tıkanıklığın açılması gerekir. Kameralı hela açma işlemi öncesinde ve ondan sonra evinizde tadilat ortamı oluşmaz. Kırma dökme meydana gelmez. Firmamız satın alan memnuniyetini ön planda tuttuğu için her türlü hassasiyeti göstermektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara