Su kaçağı arama servisi

su kacagi tespiti
0

Konut ve iş yerlerinde su kaçağı tespit işlemi çeşitli yöntemler ile yapılmaktadır. Eski yöntemler ile zahmetli ve stresli olan su kaçağı bulmak artık gelişen teknoloji artık kolay. Bu yeni teknoloji ürünleri ile su kaçağını kırma dökme ve sökme işlemi kolayca bulunabiliyor. Bu cihazlar kameralı sesli olarak size görüntü sağlamakta ve bu ürünleri profesyonel ekipler kullanabilmektedir. Cihaz sayesinde su kaçağının olduğu yer noktasal olarak bulunmakta ve çözümü anında sağlanmaktadır.blank

Profesyonel ekipler sayesinde kaçak suyu bulan cihaz ile tamir işlemi bir saat kadar sürmektedir. Gider borularında ki sızıntılar kamera ile tespit edilir ve temiz su tesisatındaki ses dalgaları ile ölçümler yapılır. Su kaçağını bulmanın birçok yöntemi vardır fakat ilk olarak düzenli olarak kontrol ettiğiniz su faturalarından anlayabilirsiniz. Dilerseniz kafanızda herhangi bir soru işareti olmaması için tesisatta problem olmadan da kontrol amaçlı çağırarak test yaptırabilirsiniz. Bu konu da size 7/24 destek sağlayan Özeniş firması olarak profesyonelliğimiz ve uzmanlığımız ile size bir telefon kadar uzaktayız.

Günümüzde teknoloji kullanılarak su kaçağı bulma işlemi duvarın terlemesi ile ve su damlacıkları ile anında kaçağı tespit edebiliyoruz. Su kaçağının kırmadan, dökmeden bulma işlemini gerçekleştirmek için kameralı cihazların ve dedektörlerin bulunması gerekmektedir. Bu cihazlar sayesinde sorun olan bölgeye noktasal tespit yapılarak anında onarımına geçilir. Bu cihazları elinde bulundurmayan firma ya da ustalar o bölgedeki fayansı ya da duvarı kırarak borulara ulaşmak zorunda kalacaktır ve bu size daha fazla masraf açacak demektir. Önceden özenle tasarladığınız ya da kullandığınız evin görüntüsü bozulacak ve ev inşaat haline dönüşecek, eşyaların kirlenmesi kırılması ve o alanın uzun bir süre kullanılmamasına sebep olacaktır. Maddi anlamda zarar verecek bu eski yöntemlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Özeniş tesisat olarak sizlerin sorunlarına bir telefon kadar uzağınızdayız ve 7/24 su tesisatçısı olarak sizlerin hizmetinizdeyiz.

Yaşadığınız alanlarda tadilat yaptırarak su kaçağı problemlerinin önüne geçmiş olursunuz. Her borunun ve contanın belli bir ömrü vardır bu ürünlerin ömrü bittikten sonra en ufak problemde kırılma veya çatlama gibi sorunlar çıkarabilmektedir. Alt yapısını yenilediğiniz binada su kaçağı problemi yaşamanız oldukça düşüktür. Pimaşların yenilenmesi ve temizlenmesi ile borular daha rahat nefes alacağı için pis su atıkları daha rahat kanalizasyona karışacaktır ve sıkışma yapmayacağı için çatlama ve kırılma gibi problemler ile daha az karşılaşmış olursunuz.

Altyapısını yenilediğiniz veya yeni yaptırdığınız evin borularını mutlaka yapım aşamasında ve sonrasında birkaç kez deneme yapmanızı öneririz. 10 Bar basınç uygulayarak test ettiğiniz boruların suyun akacağı yöne doğru eğimli olmasına dikkat ediniz. Borularınızın zamanla sorun çıkarmasının önüne geçemezsiniz. Sorunu yaşadıktan sonraki kısım çok önemlidir. Profesyonel makinelerle su kaçağı bulma işlemini yapan firmalarla yapmanız çok önemlidir. Bu konuda siz değerli müşterilerimize Özeniş tesisat olarak bir telefon kadar yakınız. Haftanın her günü her saatinde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

 

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA