Su Kaçağı Arama

Su Kaçağı Arama
İçeriği Puanla

İstanbul Su Kaçağı Arama şekillerinde öncelikli olarak kaçağın meydana gelme sebebi tespit edilir ve buna nazaran belirlenen bölgeye kameralı su kaçağı tespiti işlemi yapılır.. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonrasında uzman takım fedakar bir emek harcama ondan sonra problemi kalıcı olarak ortadan kaldırmakta ve bu durumun hayatınızı negatif etkilemesini önlemektedir.

Su Kaçağı Arama

Su Kaçağı Arama

Bütçenize müsait diye, nasıl bir tesisatçı bulunduğunu bilmeden evinizi emanet ettiğiniz ustaların, sizi daha büyük zararlarla yüz yüze bırakması olmadık şeyler değil. Su kaçağı akla mantığa sığmayan bölgelerde meydana gelir. Sanırım bununla alakalı son zamanlarda gördüğümüz şaşırtıcı bir misal probleminin ne aşama mühim bulunduğunu en iyi özetleyen özellikte olacaktır.

Sürekli kanal tıkanması yaşayan ve bu zamana kadar sayısız kere tıkanan kanalı açtırmak için İski haricinde tesisatçıdan yardım alarak çözüm bulmaya çalışılan sadece sorunların ancak kendi binasında değil bununla beraber yan tarafın bodrumundan sızan sularla beraber daha zor bir hal alan bir müşterimiz vardı. Tıkanıklık açılıyor 1 ay kadar bir süre sonrasında, yan tarafta oluşan su kaçağı hattın yine tıkandığının işaretçisi olarak bir ton işlemleri aynı biçimde yaşanıyordu.

Defalarca meydana getirilen işlemler yerine su kaçağını tespit eden firmadan yardım almak oldukca daha ucuza mal olabilirdi.Kanal borusu ile su kaçağının oluştuğu bölge içinde nereden bakarsınız 5 metrelik bir uzaklık var ki bu uzaklıkta bile devasa yükseklikte denecek ölçüde su kaçağı sorunu yaşanıyordu. Neyse ki hattın içinde meydana getirilen kamera ile tespitler, kanal borusunda olup biten kırılma nedeniyle, buradan geçen su ve maddelerin kalmış olarak devamlı tıkanmaya niçin olduğu anlaşıldı.

Buharlı Petek Temizliği

Buharlı Petek Temizliği

Su Kaçağı Arama İstanbul

Bunun şeklinde sayısız daha birçok misal verilebilir. İşini bilmeyen ustalar su kaçağı tespiti tutarları açısından size düşük ücretlerden laf edebilirler. Çünkü bitirdikleri muamele son aşama ilkeldir ve hiç bir vakit sağlam bir iş olmaz. Belki de üstüne oldukca azca bir ilave yaparak, robotlar ile su kaçağının önüne geçmeye çalışsanız, devamlı harcamak zorunda kalmayacağınız ücretler ile aslen siz karlı çıkacaksınız.

Türkiye şartlarında gümrük vergisinin ağır olması, aldığımız cihazların fiyatlarını iki katına çıkarmaktadır. Aletle su tesisat patlaklarına bakma işine ilk başladığımız yıllarda kullandığımız makinelerin servis tutarları yüzünden oldukca paralar harcandı. İstanbul’da artan tesisat şirketlerinin ortak emekleri cevabında, maliyetleri yarı yarıya düşürmeyi başardık. Sonuçta su kaçağı tespiti fiyatlarını düşürdük.

Makine ile su kaçağı nasıl bulunur? Diye düşünüyorsanız bu cihazlar ön emek harcama yapmaksızın patlayan borunu yerini gösteremez. Sadece cihazla su kaçıran noktayı bulmak şeklinde bir vaziyet laf mevzusu bile değildir. Konusunda ustalaşmış bir tesisatçı aygıt desteğiyle ekstra katliam yapmadan kaçağın yerini bulabilir. Peki bu aletler ne işe yarar? bunlara sizlere özetlemek gerekirse aktaracağız. Tesisatlar atık su ve temiz su tesisatı olarak ikiye ayrılmaktadır. Temiz su boruları diye nitelendirdiğimiz tesisatlar musluktan akan şebeke sularıdır.

Temiz su kaçağı nasıl bulunur? Öncelikle tesisata müsait bir yerden makine bağlanarak tesisata belli bir miktarda su basılması sağlanır. Ardından borulara bağlanan manometre aleti takip edilerek herhangi bir oynama olup olmadığı test edilir. Makinede oynama varsa tesisatın bir noktasında su kaçağı bulunduğunu anlamış oluruz. Bu durumda ustalaşmış ekiplerimiz sese kırılgan akustik dinleme cihazları ile suyun çıkış noktasını tespit edip nokta atışı yapmaktadır.

Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma

Su Kaçağı Arama Nasıl Yapılır ?

Gider borularındaki su kaçağı nasıl bulunur? Hangi cihazlar kullanılır ? Atık su tesisatlarındaki kaçaklar temiz su kaçağına oranla daha kirli bir akıntıdır ve alt kattaki hane sahibine bu pisliği çekmek zorunda bırakmaktadır. Gider borularındaki su sızıntısını bulmak için boruların içine ucunda endoskopik kamera olan aygıt salınır. Akabinde ekrandan imaj izlenerek borulardaki bütün deformasyonlar gözle görülür bir biçimde incelenebilmektedir. Kameralı aygıt ile su kaçağı tespiti yaptırmak ekstra yapılacak kırımların önüne geçmektedir.

Termal kamera: Kalorifer borusu şeklinde sıcak su borularında oluşan sızıntıları tespit etmeye yarayan bu cihazlar, akustik dinleme aleti ile beraber kullanılırlar. Termal kameralar kullanılırken parkelerin sökülmesine gerek duyulmaz. Nemi algılayabilen yüksek çözünürlüğünde olan termal kameralar, minik ısı farklılıklarını görüntüleyebilirler.

Nem ölçer: Binadaki nemi saptamak çok zordur. Su sızıntıları belli bir seviyeye vardığında duvarlarda, tavanda yada zeminde bariz işaretler olur. Ancak rutubet kaynaklı problemler tavandan su damlayana yahut duvarlar nemlenene kadar anlaşılmayabilir. Bu cihazlar, banyo şeklinde sıvı ile münasebet eden ortamlarda 3 santimetre kadar derinliğe inebilirler.

Su Kaçağı Arama Destek

Ancak rutubet ölçerler destek cihazlardır ve sızıntıların yerini tam olarak belirlemenizi sağlamazlar. Kameralı cihazlar ve dinleme aleti ile beraber kullanıldıklarında daha süratli müddette netice almaya destek olurlar.
Ersoylar tesisat şirketi olarak müşterilerimize nasıl hizmet verdiğimizi açıklayalım. Web sayfamız üstünden kontakt kısmından Üsküdar su kaçağı tespiti hakkındaki firmamızla irtibata geçen müşterimize telefon görüşmesinde probleminin su kaçağı mı yoksa tıkanıklıkla ilgili bir sorunla mı bulunduğunu anlamamız gerekiyor.

su kaçağının nereden geldiğini kaçıncı katta bulunduğunu banyonuzda veya mutfakta mı alt katta su sızdırması gerçekleştiğini soruyoruz. gelen arıza çağrısına nazaran yapılacak işlemi kat malikine uygulamanın nasıl yapılacağı mevzusunda malumat vermek ve daha aydınlatıcı olmak zorundayız. Müşterinin bulunmuş olduğu konuma 45 dk içresinde servis ekibimizi yönlendiriyoruz.

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Su Kaçağı Arama Ersoylar Tesisat

İstanbul’un merkeze uzak bütün ilçelerine ve çevresine dair işini görebilecek ve uzman tesisatçı ekiplerinden yararlanabilecek kadar yakında olan bir ilçe olamamaktadır. Fakat şirket olarak sunabileceğimiz ustalaşmış hizmetler yardımıyla geçmişte yaşanılan bütün zorlu durumları ve hikayeleri unutmanız olası olacaktır.

Tüm sıhhi tesisat problemlerini çözen bir şirket olmakla beraber çok kaliteli bir altyapıya haiz olmakla beraber kendinizi ve ömür alanlarınızda yaşayan insanların sıkıntılara girmemesi için firmamız elinden geleni yapmaktadır. Ufak su sızıntıları olarak başlayan tesisat kaçakları zaman içinde gelişerek sorunların düzeyini de o derecede artırmaktadır. Ersoylar Tesisat olarak Üsküdar su kaçağı tespiti merkezi ekibimizle satın alan mağduriyeti yaşanmış olan bu durumlara satın alan memnuniyetini merkeze anlan bir vizyon ile çözüm sunmaktayız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara