TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir

İçeriği Puanla

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir gerçek manada su kaçakları günümüzün en müzdarip olduğumuz konularından birisidir. Su kaçaklarına erken çözüm üretilmezse eğer daha sonra çok da derin sorunlara yol açabilmektedir. Bu sorunlarla başa çıkabilmek zaman geçtikçe daha da zor bir hal almaktadır. Bu sebeple sorunu en başında fark edip çözmekte fayda vardır.

Dairenizde ki veya da iş yerinizde ki tesisatlar zaman geçtikçe eskiyebilir ve çürüme durumları meydana gelebilir. Bu gayet doğal bir durumdur çünkü tesisat borularının belli bir ömrü vardır. Bu zamanı tamamladıktan sonra sorunlar ile karşılaşmak hiçte şaşırılacak bir durum değildir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir İstanbul

Tesisatta en mühim sorunlardan biri de borularda su kaçağı olmasıdır. Evde su kaçağı iyi mi anlaşılır, su kaçağı iyi mi belli olur, su kaçağı emareleri nedir bu tarz şeyleri iyi bilmek gerekir. Herhangi bir yerde su sızıntısı olup olmadığını idrak etmek için en kolay yöntem, evin tüm tesisatlarını yedi gün süresince kapalı tutmaktan geçer. Bu sizin bakarak anlayacağınız en kolay yöntemdir. Dairelerde bir sızıntı başladığında, kimisi damlama yapsa da kimi kaçaklar tavanlarda rutubete sebep olur.

Eksik meydana getirilen işlerde, döşem borularından az az sızıntı başlar. Durumun anlaşılması zaman zaman altı ay sürebilmektedir. Dışarıda tesisatçı aramak yerine su sızıntısı tespiti meydana getiren firmayı arayarak, konutunuzda sızıntı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. En minik bir emarede kırmadan su kaçağı bulma ustası çağırmanız önemlidir. Çünkü su kaçağı her geçen vakit evinize daha büyük zararlar verecektir. Evde su sızıntısı olduğu iyi mi anlaşılır, su kaçağı olup olmadığını anlamanız zor olmasa gerek.

Yaşadığınız yerde su sızıntısı yapımı esnasında, çalıştığınız tesisatçının ihmalinden olabilir. Kullanılan malzemenin kalitesiz olmasından yada vakit içinde tesisatın eskimesinden de su sızıntıları oluşabilir. ‘’Su sızıntısı iyi mi anlaşılır?’’ sorusunu ne olursa olsun hepimiz sormuştur ve genel hatlarıyla bilinmektedir. İlk ilkin evinize yada iş yerinize dikkatli bir halde incelemelisiniz. Su sızıntısı en başta faturanızda kendini belli eder. Kullandığınız suyun oldukca oldukca fazlası, faturanıza yansır ve sizi maddi olarak oldukca zor durumlara sokar.

İşin fena yanı faturalar zaman zaman iyice kabarıncaya kadar bu konum anlaşılamaz. Sadece maddi külfeti haricinde yaşadığınız ortamda nem veya küfe de niçin olarak, insan sağlığını negatif etkileyebilir. Çoğu vakit önemsenmeyen su kaçağı, yaşadığınız yeri sağlıksız hale getirir. Su kaçağı kimselerin karşılaşmak istemeyeceği, zamanımızdan ve bütçemizden çalan bir masraf sorunudur. Su kaçağı ancak kesemize değil evimize de zarar vererek, bizi hem maddi bununla birlikte tinsel külfete sokmaktadır.

Su kaçaklarının emareleri belirgin açıktır ve hepimiz bu problemleri görebilir. Ancak kimi durumlarda ayrım edilmeyebilir ve tertipli periyotlarda bakım işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Öyle ki evinizdeki su kaçağını ayrım etmeyebilir ve alt komşunuza bilmeden zarar vererek zor duruma sokabilirsiniz. Öncelikli olarak her insanın bilmesi ihtiyaç duyulan su kaçağının belirtilerinin ne olduğu aşamasıdır. Su döşem boruları, vanaları zaman içinde zarar görebilir, istemediğimiz durumlarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir Firmamız

Tesisat sırasındaki yanlış işçiliğinde sebebiyet verebileceği şeklinde, oldukca uzun soluklu kullanıma bağlı olarak olup biten deformasyon da olabilir. Su sızıntısı yada giderde düzgüsel değişik hızda bir akış ayrım ettiyseniz derhal ustalaşmış bir su kaçağı tespiti kadrosuna ulaşmanız gerekmektedir. Akustik dinleme aleti ve termal kamerayla pak suyun noktasal olarak tespiti yapılır. Giderlerdeki problemleri de tekrar kameralı cihazlarla tesisatın içine bakarak probleminin nereden kaynaklandığını idrak etmek mümkündür.

Su kaçağının birden fazla emaresi mevcuttur. Aslında derhal hepimiz bu düzgüsel dışı durumlarla karşılaşmış olduğu vakit bir şeylerin ters gittiği kararına ulaşabilir. Musluk kapalıyken su vanasındaki artış devam ediyorsa su kaçağı olduğu için şüphelenmeniz gerekmektedir. Kabarık su faturası su kaçağı emaresinin başlangıcında gelmektedir. Tavanda oluşan sararmalar üst katta kaçak sorunun belirtisidir. Duvarlarda kabarma oluyorsa ve bu kabarmalar 1 metreden aşağıda kalıyorsa, evinizde su kaçak arama emek vermesi yapılması gerekmektedir.

İnşaatlarda döşem diyince ilk akla gelen su tesisatıdır. Su tesisatı bir binanın en mühim yapı işlerinden biridir. Su tesisatı denilince de su döşem ustası akla gelir. Ama kaliteli, bu işi plastik boruyla meydana getiren değil, demir boru ustası, doğrusu kaynak yapmasını iyi bilen bir usta gelir. Su tesisatı eskiden demir boru diye tabir ettiğimiz galvaniz boruyla yapılırdı. Gelişen teknoloji demir borunun yerini plastik borular aldı. Plastik borunun kaynak ve diş açma sorunu olmadığından, maalesef eline bir plastik boru kaynak makinesi alan hepimiz, bu işi meydana getirmeye başladı.

Bu kişiler sadece boruların dizilişini yaparlar. Firmamız bünyesinde, su sızıntısını gören tüm makineler mevcuttur. Avrupa’dan ithal cihazlarla, su kaçağının noktasal yerini buluyoruz. Artık su sızıntısını eski yöntemlerle bulmak tarihe karışıyor. Ekiplerimiz su döşem ustaları oldukları için, döşem mevzusunda lüzumlu tecrübeye sahiptirler. Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir 

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir Ustası

Tamir meydana getirilen bölgeye, güvence veriyoruz. Su sızıntısı olan evlere, tazyik düşürücü regülatörü takılmasını öneriyoruz. Geceleri yükselen sudaki tazyik değeri, plastik boru ek yerlerinden patlama yapmış olup evinizde su sızıntısına sebep olabilir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz su sayacının olduğu bölgeye tazyik düşürücü vana taktırmanızdır. Konuyla alakalı daha fazlası öğrenmek için, firmamızdan telefonla malumat alabilirsiniz. Referanslarımızdan, daha önceleri kimlerle çalıştığımızı görebilirsiniz.

Evlerimizde zaman içinde birtakım teknik arızalar görebiliriz. Bu teknik arızaların belli başlı nedenleri vardır ama en önemlisi aşırı kullanma ve ihtiyaç duyulan önemi göstermemekten meydana gelir. Ev yapılacağı vakit alt yapıya itina gösterilmezse, borular bir müddet sonra incelikten ötürü çatlar veya kırılır. Böylece su sızıntısı problemi yada su kaçağı problemi meydana gelir. Su kaçaklarının meydana gelmesinin öteki bir sebebi de aşırı baskıdır.

Lavabolara her türlü atığı atmak boruların bir müddet sonra tıkanmasına niçin olur. Bu tıkanıklık da boruların birtakım bölgelerine baskı yapmış olduğu için su kaçakları oluşabilir. Su kaçaklarının oluşmasının sebebi de usta hatasıdır. Ev yapımı esnasında ustalar ne kadar itina gösterirse, alt yapı o aşama sağlam olur. Yukarıda bahsettiğimiz şeklinde evde su kaçağı bulma işi için ne olursa olsun ustalaşmış cihazlı su tesisatçısı ustalardan yardım istemek gerekmektedir.

Cihazlı tesisatçı nelerdir diye soracaktır olursanız; Su tesisatı arızalarını aygıt kullanarak gören ve çözüme ulaştıran tesisatçı ustalardır. Bu sayede su kaçağı arama meydana getiren usta evinizde tadilat gerektirecek hiç bir muamele uygulamasına girişmeyecektir. firmamız, bahsettiğimiz su tesisatı kaçaklarını gören cihazlara haiz olduğu şeklinde uzman tesisatçı ekibiyle firmamız’un bütün semtlerine hizmet vermektedir. Siz de evinizde su kaçağı bulunduğunu düşünüyorsanız tadilata girişmeden bizi arayarak sorununuzu kısa zamanda çözüme ulaştırabilirsiniz.

Leave a Comment