Su Kaçağı Bulan Tesisatçı

aranan su kaçakları
0

Su kaçağı bilindiği üzere gider hatlarından dökülen pis ve temiz su borularında oluşabilen çatlaklar ve kırıkların yarattığı bir sorundur. Çatlak ve kırıklardan sızan sular su kaçağı problemi olarak değerlendirilir. Oldukça ciddi sonuçlara yol açabilen bu sorunun tespit edilmesi halinde çözüme kavuşturulması gerekir. Küçük su sızıntılarının ciddiye alınmaması sonucunda oldukça büyük sıkıntılar doğabilmektedir.  Su kaçakları müdahalesi yapılmadığı takdirde çözümü zorlu bir soruna yol açar.

Gelişen teknolojinin de etkiliyle su kaçağı sorunu oluşan binaların su kaçağı tespitleri oldukça zahmetsiz bir keşifle sağlanmaktadır. Su kaçağı bulma şubeleri tarafından yapılan keşiflerde termal kameralar ve dinleme cihazlarıyla var olan su kaçağının tespiti kolaylıkla sağlanır. Tespit edilen su kaçağının tamiri ise su kaçağı tespit şubeleri tarafından sağlanan su kaçağı tespit ustaları tarafında tamir edilir.

Su Kaçağı Neden Olur? 

Su kaçağı sebebi olarak birçok neden gösterilebilir. Sebepleri şu şekildedir.

  • Su tesisatının ucuz fiyatlara yapılması ve kalitesiz boru kullanımı
  • Su tesisatını döşeyen ustaların dikkatsiz davranışları sonucunda boruların hasar alması
  • Tesisat içinde yüksek su basıncının varlığı
  • Binada var olan demir tesisat borularının zamanla yıpranması ve çürümesi
  • Eski yapıların zamanla dayanıklılığını yitirmesi ve tesisatlarının yıpranması dolayısıyla oluşan kırık ve çatlaklar

Bu gibi sebepler sonucunda oluşan su kaçaklarının fark edildiği anda müdahale edilmesi önem teşkil eder. Su kaçağı bulan tesisatçı var olan kaçağın bölgesini tahliye ederek iyileştirme girişimde bulunarak var olan sorunu ortadan kaldırır.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı olan bir binada kaçak olan alanı paylaşan kişilerce fark edilen belli başlı belirtiler mevcuttur. Duvarların boyalarının kabarması ve döküntü şeklinde yapılarının bozulması belirtilerden biridir. Yine fayans aralarından, beton altından ve seramik içlerinden gelen su sızıntıları bunlara örnektir. Duvar ve tavanlarda meydana gelen küflenme, rutubet, sarı lekeler ve pis kokular u sorunların yaşandığı yerde su kaçağının olduğuna işarettir. Su kaçağı şüphesi duyan kişiler su saatlerini kapattıklarında hala döndüğünü görüyorlarsa su kaçağı dolayısıyla su sızıntısı olduğunu anlayabilir. Özellikle banyo ve mutfak gibi su ihtiyacının karşılandığı yerlerde duvar ve tavanların ıslanması sonucunda kabarma, dökülme, rutubeti, sarı leke ve kötü koku sorunları yaşanması su kaçağı tespiti yapılmasını gerektirir.

Su kaçağı tespiti yapılması gelişen teknoloji yardımıyla oldukça kolay metotlarla yapılmaktadır. Termal kameralar ve dinleme cihazlarıyla kolaylıkla su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti yapan şubeler tarafından yapılır. Fayans veya duvar altında sızıntı tespit edildikten sonra gerekli tadilat işlemleri ustalarca garanti kapsamında gerçekleştirilir. Herhangi bir kırma işlemi yapılmadan yapılan bu keşiflerle zahmetsiz bir hizmet sunumu yapılmaktadır.

Su tesisatı arızaları duvar içinde sürekli sızıntı şeklinde devam eden bir sorun oluşturur. Arızaların kaynağının tespiti oldukça teknolojik aletlerin kullanımıyla kolay ve zahmetsizdir. Bu cihazların günümüzde kullanımının artması gereksiz tadilat işlemelerini ortadan kaldırmaktadır. Gelişmiş kameralar ile gider borularının görüntülenmesi ya da dinleme cihazlarıyla su kaçağının bölgesi tespit edilerek uygulanacak bölgesel işlemler oldukça pratik şekillerde sonuca ulaşmaktadır.

Su kaçağı sorunlarının önemsenmeyip tamir edilmemesi oldukça büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunların başında pis suların tahliyesinin yapıldığı gider borularında yaşanan kaçaklar sebep olmaktadır. Pis suların dışarı süzülmesi sonucu yüzeyde oluşturdukları tortu ve kötü kokular bakteri ortamı oluşturmakta sağlığı tehdit eden sorunlar ortaya çıkmaktadır. Su kaçağı tespit şubelerince yapılan keşifler ve tadilat işlemleri ile bu sorunlar giderilmektedir.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA