Su Kaçağı Bulma Servis Bölgeleri

su kacagi bulmada uzman
0

Su kaçağı; suyun evlerin içine kadar boru tesisatı ile taşınmasından sonra her ev için sorun oluşturma ihtimali bulunmaktadır. Eski yerleşim yerlerinde sık görülen bir problemdir. Evin içinde boruların geçtiği noktada çatlak meydana gelip su sızdırmaya başlayabilir. Sızma durumunun yaşanması su kaçağı bulma konusunda profesyonel bir hizmet satın almayı gerekli kılmaktadır. Tuvalet, banyo ve mutfakta boruların takıldığı yerlerde sızıntı ya da boru patlaması görülebilir. Su kaçağı nasıl anlaşılır?

 • Tuvalet, banyo ya da mutfakta su kaçağının olduğu yerin duvarlarında kabarmalar meydana gelebilir.
 • Evin içinde küf ve nem kokusu oluşabilir.
 • Alt katta su damlacıkları görülebilir.
 • Su faturaları fazla gelebilir.
 • Su sayacı kapalı olduğu halde dönmeye devam edebilir.
 • Fayans aralarında sararma meydana gelebilir.
 • Tuvalet banyonun zemininde sürekli ıslaklık görülebilir.
 • Peteklerde su damlaması görülebilir.
 • Kombinin su seviyesinde sürekli düşme görülebilir.

Bunlar gözle görülebilen problemlerdir, bizim anlayamayacağımız problemlerde bulunabilir.  Erken önlem alınmadığın takdirde sorun daha da büyüyebilir. Böyle durumlarda uzman kişilere ulaşıp kontrol ettirmemiz gerekmektedir. İşinde uzman kişiler fazla masraf çıkarmadan kısa sürede tamir ve tadilat işlerini bitirmektedirler.

Özeniş Tesisat ile Su Kaçağı Tespiti Yapma Ve Tamiri

Özeniş tesisat firması ülkemizi bu teknoloji ile tanıştıran ilk firmalardan biridir. 12 yıldan fazla zamandır İstanbul’un tüm ilçelerinde bulunan su kaçak problemiyle ilgilenmektedir. Aynı gün size ulaşıp sorunu çözmektedir. Problemin olduğu bölgeye bir saat içinde kendi servisleriyle ulaşıp anında müdahale imkanı bulunmaktadır, Su kaçağının noktasal tespit eden  bir firmadır. Canlı telefon hizmeti ile sizleri yönlendirmektedir.  Su kaçağının tespitinde kullandıkları cihazlar;

 • Akustik dinleme cihazı; su kaçağı tespitinde en çok kullanılanıdır. Sorunun olduğu kısmı kısa sürede tespit eden cihaz daha çok temiz su kaçaklarını bulmada kullanılmaktadır.
 • Kanal-boru görüntüleme kamerası; kablo ucundaki kamera sayesinde atık su borularının ve pimaş hattındaki sorunların tespitinde kullanılmaktadır.
 • Termal kamera; sıcak suya duyarlı bir kamera olduğu için sıcak su borularının geçtiği alanlar ve kalorifer tesisatında kullanılmaktadır.
 • Nemölçer; genellikle yardımcı cihaz olarak kullanılır, duvarın 2 ila 5 santim derinliğine kadar olan kısmı ölçer. Kaçağın olduğu bölgede nemin artmasından yola çıkarak sorun tespiti yapmaktadır.

Kameralı Sistemle Su Akıtma Tespiti ve Tamirinde Fiyatlandırma

Kullanılan kameralı cihazlar ile evi kırıp dökmeden, fazla ses çıkarmadan,  maddi ve manevi fazla masraf çıkarmadan arıza tespit edilip garantili bir şekilde tadilat yapılmaktadır. Su akması tespit fiyatları saatlik çalışma süresine, arızanın boyutuna ve evin büyüklüğüne göre değişmektedir. Daire tipi evlerde 30 dakika 1 saat arası 150 TL dubleks evlerde 1 saat 200 TL. tripleks evlerde 2 saat 350-450 TL olarak değişmektedir.

Su kaçağının yanında, Tuvalet tıkanıklığı açma, petek temizliği, lavabo tıkanıklığı açma, robotla pimaş açma, kanalizasyon açma, tıkalı boru açma ve evin tesisatını yenileme işlemlerini de yapmaktadırlar.  Bütün bu bilgiler ışığında su kaçağı tespit hizmetlerinin oldukça profesyonel bir hizmet olduğunu tanımlamak mümkün olmaktadır. Zira su kaçağı tespitinde olası hatalı bir tespit beraberinde pek çok sorunu da getirmektedir.  Su kaçağı tespitinin doğru ve isabetli yapılması ise; pek çok olumsuz durumun ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bir durum olarak tanımlanmaktadır. Bu noktada Özeniş tesisat uluslar arası bir kalite standartlarında hizmet üreterek, müşteri memnuniyeti odaklı bir su tesisatı hizmetini müşterileriyle buluşturmak konusunda oldukça iddialı bir firmadır.

 

Bilgi Talep Edin!

ŞİMDİ ARA