Su kaçağı bulmada garantili verilir mi?

su kaçak tespit servis
0

Eski yapılarda en çok meydana gelen sıkıntıların başında tesisat sorunları oluyor. Suyun basıncının yüksek olması zamana yenik düşen boruların zayıflamasına ve bu sayede de patlamasına neden oluyor. Yeni binalarda yaşanan bu sorun ise genelde işçilik hatasından kaynaklı oluyor. Eskiden bu işlemler zor olsa da bugün daha başarılı bir şekilde çözülüyor. Çünkü o zamanlar kaçağın olduğu yeri bulabilmek için fayansların kırılması gerekiyordu ancak günümüzde gelişmiş sistemler sayesinde kırma olayı da neredeyse ortadan kaldırılmış durumda. Bazı küçük çaplı firmalara kırarak yapıyor olsalar da geneli robotik cihazlar kullandığından dolayı buna gerek kalmıyor. Peki, fayans kırmadan yapılan bu işlemde nasıl bir yol izleniyor? Yani bu şekilde tamiri gerçekleştirilen bir tıkanıklık ya da su kaçağı bulmada garantili verilir mi?

Su Kaçağında Garanti

Su kaçağı bulmada garanti verilir mi? sorusunun yanıtı olarak elbette ki diyebiliriz. Çünkü kaçakların büyük bir bölümü yukarıda da bahsettiğimiz gibi boruların zamana yenik düşmesi ya da kötü işçilikten kaynaklanıyor. Firmamız ise kaçağın tespitini yaparken durumun genel olarak tespitini de gerçekleştirdiğinden dolayı sorunlu olan ve daha sonrasında sorun yaratabilecek olan tesisatında belirlenmesini sağlıyor. Yapılan çalışma ise sadece bölgesel olmaması açısından hataya neden olan boru komple çıkarılarak yerine yeni bir boru takılıyor ve tesisatın yenilenmesi gerçekleştiriliyor. Yenilenen bir tesisat işleminde ise usta bir işçilik gerçekleştirilmiş olduğundan dolayı size garanti veriyoruz. Garanti süremiz ise yapıla işin büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Ancak genelde garanti yeni yapılan bir tesisat için veriliyor. Ancak daha sonra buradan kaynaklanmayan bir kaçak ya da su patlaması durumu garanti kapsamında kalmıyor.

Su kaçağı bulmada garanti verilir mi? sorusunun yanıtını da yukarıda ayrıntılı bir şekilde vermiş olduğumuzu düşünüyorum.

Apartmanlarda Su Kaçağı

Toplu yaşam alanlarının olduğu yerlerde bazen su kaçakları uzun süreler boyunca anlaşılmayabiliyor. Bazen de işin uzmanı olan kişi tarafından tespit edilebilir. Bu tür tespiti zor olan kaçaklar özellikle tüm bataryalar kapalı olduğunda duvardan gelen sesle kendisini belli edecektir. Ancak önemli olan konu bu sesin fark edilmesini sağlayabilmektir. Kaçağın boyutu ise düşündüğünüzden çok küçük olabilir. Yani küçük ve önemsenmeyen bir kaçak sonrasında mekana daha fazla zarar vereceğinden dolayı bir an önce müdahale edilmesi şart olacaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Tüm yaptığımız işlemlerde biz robotik sistemler kullanır ve termal kameralarımızla birlikte kaçağı nokta ile tespit ederiz. Bu da bahsettiğimiz gibi fayansların kırılmamasını sağlayacağından dolayı size ekstra iş çıkarmayacaktır. Kaçaklar yapıların tamamını etkiler bu nedenle de işi büyümeden çözüme kavuşturmak en doğrusu olacaktır. İhtiyacınız olan durumda bizimle iletişime geçmeniz kaçağın hızlı çözümü için yeterli olacaktır.

Bilgi Talep Edin!

ŞİMDİ ARA