Su Kaçağı İstanbul

su-kacagi-istanbul
0

Su Kaçağı İstanbul ilimizde sıklıkla görülen ve onarımı sanıldığı kadar zor olamayan bir tesisat sorunudur.

Su tesisatlarında oluşan su kaçağı sorunu günlük hayatımıza ve sosyal yaşantımıza olumsuz etkiler veriyor.

Su Kaçağı Ne sebeple Oluşur?

Su kaçağı sorunu su tesisatının veya pis su giderlerindeki plastik pimaşlardaki tıkanıklık, su borusunun patlaması gibi aslında kolaylıkla çözülebilen sorunlardır.

Su kaçağı Onarımı Nasıl Yapılabilir?

Su kaçağı onarımı için bir su tesisatçısı bulmanız gerekecek. Bu su tesisatçısı da bildiğiniz mahalle su tesisatçısı olmamalı. Evinizin kırılıp dökülmesini istemiyorsanız, bu sorunu teknolojik cihazlarla kırmadan cihazla su kaçağı tespiti yapan bir su tesisatçı şarttır.

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti Fiyat Listesiİşte tam burada imdadınıza Ersoylar Tesisat Yetişiyor.

Ersoylar Tesisat Ne Yapıyor?

Firmamızın son derece teknolojik cihazları mevcuttur. Bu cihazlar tek su kaçağı için değildir. Tıkanıklık açmadan Petek temizliğine bir çok cihazımız bulunmaktadır. Biz su kaçağı tespiti konusunda uzmanlaşmış bir firmayız. Su kaçağını kırmadan noktasal olarak cihazlarla tespit ederiz.

Su kaçağı tespiti için ilk Neler Yapılmalı?

Su kaçağının Temiz su tesisatın damı yoksa pis su tesisatın damı olduğu bulunmalı.

Bunu Bulmak için Birkaç Basit Yöntem Şunlardır:

  1. Temiz su tesisatı (Şebeke suyu) su borularına bağlı bütün muslukları kapatınız. Sonrasında su saatinize yönelin su saati hala dönüyorsa su kaçağı temiz su tesisatında dır.
  2. Eğer su saati dönmüyor ise büyük bir ihtimalle pis su gider hattında bir tıkanma yada çatlama gibi bir sorun olmuştur.

Su Kaçağının Noktasal Olarak Tespiti ve Onarımı

Su kaçağını tespit etmek için genellikle 2 çeşit cihaz kullanılmaktadır.

Akustik Su Kaçağı Tespiti Cihazı: Bu cihaz düşük seslere duyarlı ses desibelini yükselten bir özelliktedir. Su tesisatına basılan tazyikli su sayesinde patlak olan kısımdan çıkan su hışırtı yapmaktadır. Cihaz bunu dinlememize olanak sağlamaktadır. Böylelikle su kaçağı olan bölgeyi noktasal olarak tespit edebiliriz.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti: Bu yöntemi genellikle pis su tesisatı gider borularında oluşan su kaçağı sorunlarını çözüyoruz..Pmaş hattına saldığımız kamera sayesinde su kaçağını veya pimaş üzerinde çatlama çökme gibi tüm sıkıntıları görüyoruz. Sonrasında onarım için gerekli olanları yapıyoruz.

 

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapıyoruz İzlemek İster misiniz ?

 

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA