Su Kaçağı Kolay Şekilde Nasıl Tespit Edilir

su kaçağı servisi
0

Su kaçağı olan evlerde bu durumu fark etmek oldukça kolaydır. Yani su kaçağı kendisini birkaç farklı şekilde göstermektedir. Özellikle su faturasındaki ciddi artış bunun en önemli göstergesidir. Aynı zamanda kombinin sürekli suyunun azalması, duvarların ve parkelerin kabarması da yine bu ihtimalleri bir araya toplamaktadır. Yine de nerede su kaçağı olduğunu bilmek ve tespit etmek ev ahalisinin yapabileceği bir eylem değildir. Dolayısıyla kolay su kaçağı bulma işlemi için uzman ekiplerden yararlanmak en doğrusudur. Uzman ekipler akustik dinleme ve termal görüntüleme gibi bazı tekniklerle sorunu anlayacak, akabinde tadilat için işlemlere başlayacaklardır. Sonuç olarak böyle bir şüphesi olan ev sahiplerinin şirketlerle görüşerek durumdan emin olmaları önemlidir.blank

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır

Sıradan bir insanın su kaçağını anlaması pek de kolay değildir. Daha doğrusu şüpheler oluşsa bile kesin olarak burada su kaçağı var demek mümkün olmamaktadır. Yine de belirli göstergeler bu şüpheleri güçlendirmekte ve su kaçağı ihtimalini arttırmaktadır. Öncelikle parke ya da fayanslarda biriken suların su kaçağı ile ilgili olabileceği bilinmektedir. Ayrıca yine duvarlarda ya da tavanda bir dökülme meydana geliyorsa, kabarıklık yaşanıyorsa su kaçağından şüphe edilmelidir. Bunun yanı sıra hiçbir yerde su akmamasına rağmen su saati dönüyor ve fatura kabarık geliyorsa bu da su kaçağının en ciddi belirtileri arasındadır. Bu ihtimaller değerlendirildikten sonra uzman bir ekip çağırılmalı ve sorunun nerede olduğu öğrenilmelidir.

Su Kaçağı Tespiti Ne Kadar Sürede Yapılır

Su kaçağı olan yerlerde tespit işlemi kolay biçimde halledilmektedir. Ancak tespitin yapılacağı evin büyüklüğü, daha doğrusu metrekare bu noktada belirleyici olmaktadır. Küçük evlerde ortalama yarım saat içerisinde su kaçağı tespiti yapılsa bile büyük evlerde ya da iş yerlerinde bu süre 90 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Tabii ki kaçak tespitinin her şeyden önce kimler tarafından yapıldığı da önem arz etmektedir. İşinde uzman kişilerin belirlemeleri çok daha isabetli ve makul olacağı için ev sahiplerinin bu yönde tercihlerini kullanmaları en doğrusudur.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA