Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su Kaçağı Nasıl Bulunur
İçeriği Puanla

Su Kaçağı Nasıl Bulunur Evde yaşadığınız su kaçağı problemleri iyi mi çözüleceği ile alakalı malumat tecrübeniz yok ise, telefonla bizi arayıp takıldığınız bölgeleri bizlere sorabilirsiniz. Tuvalet, banyo şeklinde yerlerde oluşan su kaçakları, evinizde oldukça fena kokular yürüyerek küflenme durumunun yanı sıra pis sular tüm eve yayılmış olduğu için sağlığınızı etkiler. Evde su kaçağını saptamak için elektronik cihazlara gereksinim vardır. Bunun için ustalaşmış firmalardan yardımcı katılımı icap eder.

Evde su kaçağı olduğunda, aslına bakarsak ev sahiplerinin yapabileceği oldukça fazla bir şey bulunmamaktadır. Çünkü su kaçağının ilkin tespit edilmesi icap eder arkasından da onarımı yapılmalıdır. Bunun için ustalaşmış yardım almanız icap eder. Su kaçağı olan bölge kullanılmaz hale gelir. Üstelik sizde olan bir su kaçağı, olası alt komşunuza da yansıyacağı için, komşuluk ilişkileriniz bozularak kavga ve gürültü çıkabilir. Bu saydıklarımız oldukça küçük bir su kaçağının yol açacağı birkaç problemden biri.

Binalarda ortak olarak kullanılan yerler vardır. Bu yerler çoğu zaman ortak kullanım alanları diye anılır. Binanın bu alanlarında herhangi bir sıkıntı olduğunda, binada bulunan kişiler bu harcamaları ortak karşılar. Evde su kaçağını bulmanız rahat değildir. Su kaçağını tespit edebilmek için duyu organlarınıza güvenmeniz icap eder. Yine de kati netice vermeyecektir. Su kaçağının olduğu bölge kendini belli eder.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su Kaçağı Nasıl Bulunur Firması

Tavan ıslanabilir, duvarlar ıslanabilir, zeminde nem olabilir. Bunların dışında, evinizin herhangi bir bölümünde fena koku gelebilir. Ya da tavanda yada duvarda değişik renkte nem ortaya çıkabilir. Bütün bu emareler su kaçağı olabileceğinin işaretidir. Yine de kati olarak su kaçağı vardır denilemez. Fakat zaman zaman o şekildeki bir konum laf mevzusu olur ki kimin karşılaması gerektiği mevzusundan işin içerisinden çıkılamaz. İçinden bir türlü çıkılamayan bu sorunlardan biri de binadaki su kaçağı sorunudur.

Ansızın dairelerin herhangi bir yerinden sular sızmaya başlar. Evlerinizde ve işyerlerinizde su kaçağı tespiti yapmak için muhtelif yöntemler bulunmaktadır. Gelişen teknoloji arızaların hızla bulunarak, onarılmasına olanak vermektedir. Bazı kaçaklar gözle ayrım edilebilir. Ancak kaçakların bir çok gözle tespit edilememektedir. Bu durumda birtakım teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Ufak sızıntılar, rabıta noktalarında ve vanalarda gözle görülemeyen sorunlar oluşabilir. Evlerinizde ve işyerlerinizde birkaç su tesisatı bulunmaktadır.

Bunlar, pak su tesisatı, atık su tesisatı ve doğalgaz tesisatıdır. Bu tesisatlar da ayrı ayrı sorunlarla karşılaşılabilir. Su kaçağı tespiti yapılarak, maddi zarara uğramadan onarılmalıdır. Firmamıza başvurarak ustalar son teknoloji su kaçağı bulma yöntemlerini kullanarak sorunlarınızı kısa müddette çözecektir. Sızan suların kaynağını bulmak zordur. Apartmanlarda nereden geldiği meçhul sular için, su kaçağı gören cihazlar vardır. Kaçak arama aleti ile probleminin kimden kaynaklandığı ve iyi mi çözüleceği belirlenir. Ancak bu işlerin yapılabilmesi için de binada probleminin çözümü için ortak bir karar alınmak zorundadır. Çünkü dairelerin kontrol edilmesi ve gerektirme ederse her daireye bakılması gerekebilir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur İstanbul

Sorun çıkarmadan çalışabilecek bir ortam hazırlanmalıdır. Böylece kaçağı arayan usta muntazam çalışabilir. Kaçak yerini saptamak oldukça yorucu bir iştir. Hem kafa, bununla beraber gövde emek vermesi oldukça streslidir. Kafası huzurlu olmayan bir usta, doğru tespit yapamayabilir. Dışardan bakıldığında, aygıt tutuluyor kaçak hemen hemen orayı gösteriyor zannedilse de aslına bakarsak yorucu ve bulunması zorluk derecesi yüksek su kaçakları insanı yıpratır. Kaçak bulma işinde yükün bir çok ustadadır, aygıt ancak ustaya yardım eder.

Sanılanın aksine mühim olan usta faktörüdür. Kaçak doğru yerden mi? Pis su mu, pak su mu? Tüm bu kompleks sorular normal tesisatçıların zihnini bulandırdığından ve uğraşıp, strese girmek istememelerinden cihazlarla gören şirketler rağbet görmektedir. Boruların patlaması ile açığa çıkan su, sızabildiği her çatlaktan derhal her yere yayılabilir. Sızan su çatlaklardan yol bularak inanılmaz derecede ilerler. Beton içerisindeki yolu izleyen suyun çıkmış olduğu noktayla, kaçağın başlangıç noktası içinde rabıta göremeyebilirsiniz. Bu oldukça normaldir.

Çünkü sıvıların hele de suyun vakit aşımı ile taşları, mermerleri bile erittiğini düşünülürse, önünde herhangi bir mani tanımayacağını görülmektedir. Çoğu vakit binaların elektrik tesisatları içerisine de giren su, kablo yayınlarını kullanarak, değişik yerlerden çıkabilir. Binanın herhangi bir yerinde oluşan su kaçağı, elektrik hattına girmiş olduğu anda asla beklemediğiniz şeklinde, binanın öteki ucundan da çıkabilir. Anlattığımız bu vakalar suyun değişik noktalardan çıkmasının sebebidir. Suyun kaynağını ise bilgisayarlı su kaçak arama aleti ile bulanabilir. Binada su kaçağı bulmanın en iyi yolu anlattığımız sistemlerle gerçekleşebilir.

Akan suların, size ve komşularınıza daha çok zarar vermesini istemiyorsanız Firmamız ustalarına ulaşmanız yeterli. Ortada bir su problemi varken bu probleme hangi dairenin sebep olduğu bilinmediğinden müdahale geç yapılır ve su ileri derecede tahribata niçin olur. Bina sakinleri kendi aralarında suyun kimden geldiğine karar vermeye çalışırken, sıkıntı iyice büyür. Evde su kaçağının olduğu kısım akustik dinleme aleti ile dinlenir. Su kaçağının basıncı düşükse ve akustik dinleme aleti ile hissedilmiyorsa, dairenin su basıncı arttırılır. İhtiyaca nazaran 10 bara kadar tazyik arttırılabilir. Basınç arttırıldığında su kaçağının sertliği artar böylece akustik dinleme aleti ile rahatça tespit edilebilir. Üzerine gidilecek görevli bir şahıs bulunamadığından da sorunda çözülemez.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

05.11.2021
276
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara