Su Kaçağı Nerelerde Olur

atesehir su kacagi
0

Su sızıntıları musluklar sebebiyle gerçekleşiyor olabilir. Sızıntı yapan musluklar genellikle yıpranmış bir kauçuğun sonucudur. Bir lavabonun üzerindeki kauçuk genellikle sapın altında bulunur. Doğru araçlara sahipseniz, bunların değiştirilmesi nispeten kolaydır. Lavabonun altındaki suyu veya ana kapatma vanasını kapatmayı ve kolu çıkarmayı gerektirir -musluk kolları kapatma vanaları değildir. Musluk sızıntılarını onarmak için bizden her zaman destek alabilirsiniz.

Bir diğer muhtemel sızıntı bölgesi ise tuvaletlerdir. Tuvalet sızıntıları yüzlerce galon atığa sebebiyet verir ve çoğu zaman su kaçağı olduğu anlaşılmaz bile. Küçük bir sızıntı bile zaman içinde boşa akan su miktarıyla kabarık bir fatura anlamına gelebilir. Neyse ki, çoğu tuvalet sızıntısının onarımı kolay ve ucuzdur. Eğer sızdıran bir tuvalet varsa bunu belirlemek için, tuvalet tankının içerisine bir damla gıda boyası damlatıp arkasındaki tank kapağını çıkarın. Eğer gıda boyası yoksa, mağazalardaki boya sekmeleri bölümlerinden satın alabilirsiniz. Boyayı damlattıktan sonra yaklaşık 30 dakika bekleyin ve sonra herhangi bir renk gelip gelmediğini görmek için klozete bakın. Su berrak ise, su kaçağı yoktur. Eğer klozetin içerisinde kullandığınız boyanın rengi varsa sızıntı var demektir. Çoğu durumda, sadece tuvaletin dolum mekanizmasını değiştirmek yeterlidir. Tuvaletinizde su kaçağı mevcut ise bizi arayıp destek alabilirsiniz, tüm bu sızıntı belirleme işlemlerini yapamıyorsanız veya emin olamadıysanız sizin için su kaçağı olup olmadığını biz belirleriz. Sifon kolu sorunları bir diğer su sızıntı sebebidir. Sifon kolunuz bozuk ise bu sürekli bir su akışına sebep olabilir. Bunun için sifon kolunun tuvalet tankında sabitleyen somunu ayarlayın. Bu işe yaramazsa, değiştirilmesi gerekebilir. Taşma borusu sızıntıları tuvaletlerdeki su kaçağı sebeplerinden biridir. İdeal olarak, su seviyesi, tuvalet tankının arkasındaki dolgu çizgisiyle taşma borusunun yaklaşık ½ altında olacak şekilde ayarlanmalıdır. Su, tuvalet tankında çok yüksekse ve taşma borusuna dökülüyorsa, su seviyesi ayar vidasını çevirerek veya şamandıra kolunu hafifçe bükerek ayarlanabilir, böylece su taşma borusunun altındaki bir seviyeye geçer. Bu adımlardan hiçbiri sorunu çözmek için yeterli değilse veya tek başınıza su kaçağını engelleyemiyor ya da tespit edemiyorsanız bize başvurarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Diğer Su Sızıntılarını Bulma

İçtiğiniz ve yıkandığınız su basınç altında teslim edilir, bu nedenle bir sızıntı çok açık olabilir. Öte yandan, atık su genellikle yerçekimi ile hareket ettirilir ve basınç altında değildir. Böyle bir su kaçağını tespit etmek çok daha zordur buna atık su kaçağı denir. Bir atık su kaçağından şüpheleniyorsanız, lütfen destek için bakım ve operasyon departmanımızı arayın. Bir su kaçağı tam yerini her zaman ilk etapta net olarak belli etmeyebilir, unutmayın. Bazı sızıntılar bir yerde başlayabilir, daha sonra boşaltılmadan ve görünür bir hasar oluşturmadan önce su, yol katedebilir aynı zamanda bir çıkıntı veya başka bir kanal boyunca akabilir. Tavanlarınızda, zeminlerinizde, duvarlarınızda ve ahşap işlerinizde, mutfak veya banyo lavabo dolabınızın alt kısmı gibi, ıslak, çarpık veya renk değişikliği şeklinde lekeler varsa bizi arayın. Onarım girişiminde bulunmadan önce sızıntının gerçek konumu için iki kez kontrol edeceğimizden emin olabilirsiniz.

 

 

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA