Su Kaçağı Tespit Etmek

su kaçağı bulma 2019
0

Su kaçağı büyük hasarlara yol açabilir. Eğer sıhhi tesisat sisteminde bir sızıntı varsa belirlemek için en iyi yol su sayacını kontrol etmektir. Sayacınızın nerede olduğunu bilmiyorsanız, sayacınızın yerini tesisatçı yardımıyla öğrenebilirsiniz. Su sayacınızı bulduğunuzda hareket edip etmediğini görmek için sızıntı göstergesini kontrol edin. Sayacınızın markasına bağlı olarak, kaçak göstergesi küçük bir üçgen şekilli kadran veya su sayacın içinden akarken dönen küçük bir gümüş tekerlek olabilir. Kadran hareket ediyorsa bu bir sızıntı var anlamına gelir. Emin olmak istiyorsanız 1 veya 2 saat bekleyebilir ve başka bir sayaç okuması yapabilirsiniz yalnız bu süre zarfında su kullanılmadığından emin olun. Eğer sayaç değeri değişiyorsa, bir sızıntı var demektir. Bir sızıntı olduğunu belirledikten sonra, bir sonraki adım sızıntının evinizin içinde veya dışında olup olmadığını belirlemektir. Evinizin ana kapatma vanasını bulun ve vanadaki suyu kapatın. Tipik olarak, kapatma vanasını doğrudan bir açık hava musluğunun arkasında veya açık hava musluğunun altında bulacaksınız. Yine, sızıntı göstergesinin hareketini kontrol edin veya sayaç okuma yöntemini kullanın, bu süre zarfında herhangi bir su kullanmadığınızdan emin olun. Sızıntı göstergesi hareket etmeyi bırakırsa veya sayaç okumalarında herhangi bir değişiklik olmazsa, evin içinde bir sızıntı var demektir. Sızıntı göstergesi hareket etmeye devam ederse veya sayaç okumalarında bir değişiklik olursa, sızıntı evin dışındadır. Sızıntının nerede olduğunu bulmak ise zahmetli bir iştir bunun için bizi arayıp randevu alabilir ve su kaçağı problemini çözeceğimizden emin olabilirsiniz.

Yoğunlaşma borular için bir su sızıntısı sebebi olabilir. Yoğunlaşma normal olsa da, aşırı yoğunlaşma duvarlarınıza, tavanlarınıza veya zemininize zarar verebilir. Çok fazla yoğunlaşma varsa, borularınızı izole etmek yoğunlaşmayı durdurabilir veya azaltabilir bu da olası bir su sızıntısını engellemenize yardım eder. Bununla birlikte su sızıntılarının sebebi sayısız faktörden birini veya birilerini içerebilir. Bunların tespiti tek başına zordur. Su sızıntısının sebebini, nerede gerçekleştiğini, ne kadarlık alanı etkilediğini tespit etmek için mutlaka profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyarsınız. Su kaçağını onarmak için gerekli olan bu profesyonel yardımı bizden alabilirsiniz.

Yeraltı Su Kaçağı Tespiti

Mülkünüzün her zaman ıslak olan kısımlarına bakın ve sızıntının nerede olabileceğini düşünüyorsanız oralara ağırlık verin. Su akışının kanıtı için evinizin önüne, kaldırıma veya sokağa bakın. Su kaçağı varsa sürekli bir su akışı olmayabilir; sadece kurumamış bir su birikintisi veya zeminde daha koyu bir nokta fark edebilirsiniz. Bu koyu nokta, suyun kuru betona döküldüğünde olduğu gibi bir görüntüye sahiptir. Evin içerisindeki sızıntılar için bir tesisatçı çağırdıysanız ve su kaçak sorunlarının tamamıyla halledildiğinden eminseniz yeraltında su sızıntısı olup olmadığını anlamak için yine su sayacınızı kullanabilirsiniz. Su sayacınıza gidin ve üzerindeki sayaç okumasını not edin. Birkaç saat için herhangi bir su kullanımı yapmayın ve daha sonra gidip su sayacını tekrar okuyun. Sayacın üzerindeki sayı değiştiyse bu bir kullanım olduğunu gösterir. Su sayacınız su kullanmadığınız halde kullanım gösteriyorsa ve evinizin içindeki bilinen tüm sızıntıları zaten düzelttiyseniz, bir yeraltı sızıntısına sahip olabilirsiniz. Böyle bir durumda yardım almak için bize danışabilirsiniz.

Bilgi Talep Edin!

ŞİMDİ ARA