TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Su Kaçağı Tespit Fiyatları

İçeriği Puanla

Evlerinizde ve işyerlerinizde su kaçağı tespiti yapmak için muhtelif yöntemler bulunmaktadır. Gelişen teknoloji arızaların hızla bulunarak, onarılmasına olanak vermektedir. Bazı kaçaklar gözle ayrım edilebilir. Ancak kaçakların bir çok gözle tespit edilememektedir. Bu durumda birtakım teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Ufak sızıntılar, rabıta noktalarında ve vanalarda gözle görülemeyen sorunlar oluşabilir. Evlerinizde ve işyerlerinizde birkaç su tesisatı bulunmaktadır. Bunlar, pak su tesisatı, atık su tesisatı ve doğalgaz tesisatıdır. Bu tesisatlar da ayrı ayrı sorunlarla karşılaşılabilir. Su kaçağı tespiti yapılarak, maddi zarara uğramadan onarılmalıdır. Ustala.com’a duyuru vererek bulduğunuz ustalar son teknoloji su kaçağı bulma yöntemlerini kullanarak sorunlarınızı kısa müddette çözecektir.Firma çalışanı hizmet verilen müşterinin evlerine yada işyerlerine bulgu yapmak amacıyla gitmelidir. Su kaçağı tespiti yapılırken, alan kişi şikayetleri dinlenerek gözle tespit yapılmaya çalışılır. Yapılması ihtiyaç duyulan su kaçağı bulma yöntemlerini planlar. Temiz su tesisatı sızdırmazlık kontrolü tazyik testi ile yapılmaktadır. Basınç testi yapılmadan ilkin hat üstündeki bütün vanaların kapalı olduğu için güvenilir olunmalıdır. Test pompası bir noktadan pak su tesisatına bağlanmaktadır. Daha sonrasında tesisata 10-15 bar aralığında tazyik verilir.

Temiz su tesisatına tazyik uygulandığında, tesisatta sızdırma var ise tazyik düşecektir. Uygulanan basınçta herhangi bir değişme gözlenmez ise sızdırma yok demektir. Atık su tesisatı ve doğalgaz tesisatı, su kaçağı tespitine geçilmelidir. Bina yada evde sıcak su tesisatı mevcut ise aynı muamele sıcak su tesisatına uygulanmalıdır. Su kaçağı tespiti yapılırsa onarılmalıdır. Temiz su tesisatında meydana getirilen kontrollerde bir sorunla karşılaşılmaz ise atık su tesisatına geçilmektedir. Atık su kaçağı tespiti için de muhtelif yöntemler bulunmaktadır. Tecrübeli personeller tarafınca kaçaklar tespit edilebilir. Atık su tesisatında, masraf hattı kontrolü kanal kameraları ile yapılmaktadır. Atık su tesisatının bütün çıkışlarından kamere salınarak su kaçağı tespiti yapılmaya çalışılır. Borular üstünde kırık, çatlak, delik, conta sıyırması ve ters eğilim şeklinde sorunlar bulunabilir. Bu sorunlar kamerada görülecektir. Arıza tespiti yapıldıktan sonrasında lüzumlu hazırlıklar yapılarak, tamir işlemlerine geçilmelidir. Atık su tesisatında ki sızıntılar insan ve muhit sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle hızla su kaçağı tespiti yapılarak onarılmalıdır. Atık su tesisatı kaçakları daha zor bulunmaktadır. Kameralar ve insan gözünün hassasiyetine bağlı olarak tespit yapılmaktadır. Bu nedenle minik delikler, conta sıyırması şeklinde arızalar zor tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Neden Olur ?

Doğalgaz tesisatında oluşan su kaçakları büyük problemlere yol açabilir. Herkes evinde ve iş yerlerinde doğalgaz kullanmaktadır. Genel olarak evlerinizde klasik kalorifer tesisatları kullanılmaktadır. Bu tesisatta yaşanabilecek problemler muhtelif problemlere sebep olabilir. Sorunlar faturaları ve çevreyi etkilemektedir. Bunun yanı sıra can ve mal yitirilmesine niçin olabilecek problemlerle yüz yüze gelinebilir. Su kaçağı tespiti yapılarak fena sonuçların önüne geçilmelidir. Eğer su kaçağı kombinin çıkışlarından ise kombinin altından, yanından ve borulardan su çıkması kaçınılmaz olacaktır. Kombi tazyik kaybı yaşayabilir. Yeterli su basıncı olmadığında kombi devreden çıkacaktır. Kombinin devamlı devreye girip çıkması yanmasına bile yol açabilir. Isınmak için fazla enerji harcanacak ve bu vaziyet faturaya yansıyacaktır. Su kaçağı tespiti yapılıp onarılmadan sıkıntı bitmeyecektir. Su kaçağı tespiti hususi cihazlar ile yapılmaktadır. Termal kameralar doğalgaz tesisatı kaçaklarından kullanılmaktadır. Termal kameralar ile döşem yüzeyindeki sıcak su kaçağı tespit edilebilir. Bazı durumlarda kaçak tespiti göz ile yapılabilir. Ancak zemin altı borularda olup biten kaçaklar termal kameralar sayeinde bulunmalıdır. Bunun yanında akustik dinleme cihazları da kullanılmaktadır. Su kaçağı tespiti yapılırken akustik dinleme cihazları ile insan kulağının duyamayacağı seslere ulaşılmaktadır. Bu biçimde kaçağın yeri tespit edilerek onarılabilir. Boya Kullanarak Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Boya kullanarak atık su tesisatı kaçağı tespit edilebilir. Su sızıntıları en oldukça atık su tesisatlarında yaşanmaktadır. Özellikle klozetlerinizde çoğunlukla sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Klozet su tankına bir miktar boya ekleyerek, su kaçağı tespiti yapmanız mümkündür.

Temiz Su Tesisatı Nasıl Onarılır? Temiz su tesisatı üstündeki kaçak tespit edildikten sonrasında tamir işlemlerine geçilmektedir. Su kaçağı tespiti icra eden personel onarımı gerçekleştirir. Onarım işlemlerinden sonrasında su kaçağı tespiti yapılırken uygulanan yöntemler tekrarlanarak sıkıntı olup olmadığı test edilmelidir Atık Su Tesisatı Nasıl Onarılır? Atık su tesisatı kaçaklarını bulmak diğerlerine gore zor olacaktır. Atık su döşem arızalarının onarımı da değişik olur. Kaçağın olduğu yerlerde pimaş tamir uygulanabilir. Temiz su tesisatı sorunları birkaç yeri kırarak onarılırken, atık su tesisatlarında oldukça fazla yer kırılmak, dökülmek zorunda kalınabilir. Haliyle tamir daha zor olmaktadır. Tecrübeli personel titizlikle kaçakları onarılmalıdır. Müşteri memnuniyeti ön planda tutularak tamir yapılmalıdır. Atık su tesisatlarında ki problemler insan yaşamını direkt etkilemektedir. Bu nedenle üstünde dikkatle durulmalıdır. Büyüyen arızalar geri dönüşü zor sorunlara yol açabilir. Kimyasal Maddeler Kullanarak Kaçak Nasıl Giderilir? Tesisat problemlerini muhtelif kimyasal mamüller kullanarak giderebilirsiniz. Günümüzde sorunları çözerken değişik kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasal mamüllerin özellikleri, tesisata karıştıklarında çatlak ve deliklerden çıkarak kristalleşmektedir. Böylece çatlak ve delikleri kapatabilir. Temiz su tesisatlarında kimyasallar kullanılmamalıdır. Temiz su tesisatları insan sağlığı için önemlidir. Ayrıca pak su tesisatı yüksek basınçlıdır ve basıncı değişkendir. Özellikle plastik döşem sorunlarında bir müddet sonra tekrarlama gözlemlenmiştir. Kimyasal mamüller kalorifer tesisatında ki sorunları çözme mevzusunda başarılıdır. Çünkü kalorifer tesisatları kapalı dönem çalışmaktadır. Diğer tesisatlarda kullanılan kimyasallar bir müddet sonra atılmaktadır. Kalorifer tesisatlarında su yüklemesi bir defa yapılır ve su döşem içinde dolaşmaktadır. Ayrıca kalorifer tesisatı içinde bulunan su sıcak olduğundan, kimyasallar daha müessir olacaktır.

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılıyor

Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Su kaçağı tespiti yapılarak iyi çözümleme edilmelidir. Piyasada fena kimyasallar da bulunmaktadır. Kaliteli kimyasalların kullanılması uzun vadeli çözümler sunabilir. Her kimyasaldan aynı verim alınmayabilir. Bu nedenle su kaçağı tespiti muntazam bir biçimde yapılarak müsait tamir planları yapılmalıdır. Yanlış uygulamalar tesisata zarar verebilir.Su kaçağı sorunlarında bir şirket çağırmadan ilkin kendiniz tespit yapabilirsiniz. Evin köşelerine göz atabilir, dolaplarınızın arkasını inceleyebilirsiniz. Koltuklarınızın arkasını evinizde ve görünmeyen bölgeleri test etmelisiniz. Küflenme ve nem olan bölgeleri yakından incelemelisiniz. Koku takip edeni yaparak atık su tesisatı kaçaklarını tespit edebilirsiniz. Ayrıca çamaşır ve bulaşık makinelerinin borularını gözlemlemelisiniz. Tesisat sorunları büyük problemlere yol açabilir. Şüpheli durumlarda kendi gözlemlerinizi yapmalısınız. Eğer kaçağı tespit edemezseniz, su kaçağı tespiti icra eden şirketler ile iletişime geçmelisiniz. Daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için tespit derhal yapılmalı ve onarılmalıdır. Doğalgaz tesisatı su kaçakları can ve mal kayıplarına niçin olabilir bundan dolayı küçük teferruat dahi göz ardı edilmemelidir. Su kaçaklarına evvel tedbir alabilirsiniz. Sürekli kontrollerinizi yapmalı ve gözden bir şey kaçırmamalısınız. Evlerinizde büyük hasarlarla karşılaşmak istemezsiniz. Bu nedenle döşem mevzusunda titiz ve dikkatli davranmalısınız. Su tesisatında ki sorunları çözerek mutlu, rahat ve stressiz bir ömür sürebilirsiniz. Uzmanlardan yardımcı almaktan çekinmemelisiniz.Evinizde yada işyerlerinizdeki su kaçaklarını kırmadan tespit edebilmek için, Tufan Tesisat son teknoloji cihazlar kullanmaktadır. Su kaçağı problemi başınıza geldi ise internetten çağıracağınız firmalara oldukça dikkat edin su kaçağı tespiti kırmadan noktasal olarak bulunur 1 yada 2 kalebodur kırılarak onarım edilir, size bu hizmeti verebilecek işi yaptıktan sonrasında imzalı kaşeli güvence belgesi verebilecek aradığınızda karşınızda muhatap bulabileceğiniz firmaları tercih edin.Temiz su borularında su kaçağı tespiti emek vermesi akustik frekans algılayıcı dinleme aleti kullanmaktayız. Duvarlarda yada tavanlarda ıslaklığa sebep olan pak su tesisatı kaçakları uzun vakit tespit edilmediğinde yapıya zarar verebilmektedir. Dinleme cihazıyla nokta atışı tespitler yaparız ve böylelikle ancak arızanın olduğu yer kırılmış olur lüzumsuz harcamalar ödemek zorunda kalmazsınız. Pimaş / Boru Görüntüleme Kamerası; Pis su borularının içine gönderdiğimiz endoskopik kamera ile kırık, çatlak, conta sıyırmasından ötürü olup biten sızıntılar, ustalarımız tarafınca görüntülenmekte ve tespit edilmektedir. Su kaçağı problemleri haricinde borunun içindeki öteki problemleri belirlemek için lüzumlu su kaçağı bulma cihazıdır. Termal Kamera; Termal sıcaklık algılayıcı kameralar, su kaçağını tespit etmeden öte destek cihazlar olarak nitelendirilir. Özellikle sıcak su tesisatı borusunun geçmiş olduğu bölgeleri görüntülemede ve yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek için kullanılır.Mutfaktaki su kaçaklarında en çokca görülen mesele sıcak su borusunun patlamasıdır. Ev kadınları bulaşık yıkarken sıcak suya gereksinim duyar ve bundan dolayı yoğun bir biçimde kullanmak zorunda kalırlar. Mutfaktaki döşem dayanıksız ve kalitesiz ise borunun patlaması kaçınılmazdır.Tuvaletlerde su kaçağı sorunlarının en çokca yaşandığı bölgelerdir.

Tesisatın zaman içinde dayanıklılığını yitirmesi ve şebeke basıncının fazla gelmesi boruların patlamasına niçin olmaktadır. Atık su tesisatı için firmamız kameralı sistemle görüntüler, pak su boruları arasında dinleme cihazıyla nokta tespiti yapar.Banyodan alt kata sızan sular için firmamızın uyguladığı kameralı görüntüleme hizmeti yardımıyla kaçakların yeri rahatlıkla bulunmaktadır.Atık su borusunda kırık, çatlak ve eğimsizlik rahatlıkla tespit edilir. Banyodaki su kaçaklarını tespit etmede hem de dinleme aleti da kullanılmaktadır. Dinleme aletiyle ustalarımız pak su tesisatınızdaki arızaları nokta atışı bulmaktadır.Tavanlarınızda gördüğünüz ıslaklıklar üst katın tesisatındaki kaçağın habercisi olabilir. Tavanda geniş bir alana yayılan ıslaklık varsa komşunuzla iletişime geçmeli ve daha çok sızıntının etrafa yayılmasını engellemek için su vanasını kapatmasını isteyin. Su vanası kapatıldıktan sonrasında firmamızla irtibata geçerek kırmadan su kaçağı hizmeti hizmeti istek edin.Su kaçağını saptamak için gelişmiş ekipmanlar kullandığımızı sizlere bahsettik. Firmamız bu ekipmanların kullanması için uzman ve sertifikalı tesisatçılar yetiştirmiştir. Sıradan tesisatçıların aksine kırma dökme olmadan garantili tespit hizmeti sunmaktayız. Temiz su borularında nokta tespiti yaparak ancak arızalı olan bölgeyi kırıp, tamiratını yaparız ve minimum harcamayla büyük bir sıkıntı haline gelen su kaçağı halledilmiş olur. Pis su giderleri için kameralı sistemle görüntüleme yapılır ve arkasından yöresel olarak tespiti yapılır. Bu görüntüleme cevabında kirli su borusu içinde kırık, çatlak , conta sıyrıklığı şeklinde problemler kamerayla sizlere gösterilir.

Leave a Comment