Su Kaçağı Tespiti Neden Yapılır?

kaçak bulma cihazı
0

Su kaçakları tesisat borularında meydana gelen hasar ve tahribatlar nedeni ile yaşanabilmekte, yaşandığı bölgeye zarar verebilmektedir. Bu zararlar kaçağın olduğu bölgenin duvarlarında, yer döşemelerinde ve tavanlarında oluşacak kabarcıklar ve kararmalar olacağı gibi, eşyaların, yerlerin sular içerisinde kalması ve zarar uğraması şeklinde de olabilmektedir. Bunlar tamamen su kaçağının boyutu ve durumu ile ilgili olabilmektedir. Nitekim küçük bir sızıntıdan söz edebildiğimiz gibi aniden gelen bir patlamadan da söz edebilmemiz mümkün olmaktadır. Yaşanılan her iki hasar da su kaçakları olarak nitelendirilmektedir. Önlemleri ve onarımları da teknik destek gerektirmektedir. Tabii kaçaklar henüz oluşmadan da önlenebilir. Bu önlemi almak için de yine teknik destek talep etmek gerekecektir. Gelen teknik destek ekibi, özel cihazlarını kullanarak evde herhangi bir su kaçağının olup olmadığını bulabilecektir. Bu şekilde alacağınız önlem zamandan ve paradan tasarruf da sağlayacaktır. Eşyalarınız da zarar görmek durumunda kalmayacaktır. Evinizde kaçak olup olmadığını öğrenmek istiyor ya da böyle bir durum yaşıyor ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız su kaçağı tespiti ve tamiri hizmetleri vermekte olan firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Yapılma Nedenleri Nelerdir?

Su kaçakları evlerde su baskınlarına yol açabilecek zararlı durumlar olmaktadır. Bu durumlar farklı nedenlere bağlı olarak oluşabilmekte, oluştuğu noktalar üzerinde zararlar bırakabilmektedir.

 • Eşyaların hasara uğramasıblank
 • Yer döşemelerinin deforme olması
 • Duvar ve tavanlarda kabarma ve kararmaların görülmesi
 • Sayaç ayarlarının bozulma ve aşırı çalışma durumunun gözlemlenmesi
 • İstenilmeyen kokuların yayılmasına sebep olması
 • Yüksek meblağlı faturaların çıkmasına neden olması su kaçağının açabileceği zararları oluşturmaktadır.

Bu zararları yaşamamak adına önlem almak, sorunun yaşanması halinde de teknik yardım almak gerekmektedir. Teknik destek alınabilmesi halinde işlemler daha kısa sürede sağlanabilecektir. Doğu hasar tespiti yapmak, zarar alanlarını daraltmak, kısa sürede onarım sağlamak mümkün olabilecektir. Zamanınız ve maddi zararı engelleme isteğiniz için teknik yardımdan kaçınmamanız gerekmektedir.

Teknik yardım alan kişilerin hasar tespitinde bulundukları yere uzman ekip göndertilecek, bu ekip özel cihazla hasarın çıkış noktasını bulacak ve küçük dokunuşlarla hasarın onarılmasını sağlayacaktır. Bu işlemler ufak sızıntıların büyümesini önleyebilmek için önemli olmaktadır. Büyük bir su baskını olması durumunda uygulanacak işlemler ve metotlar farklı olabilecektir.

Evinizdeki Kaçağı Nasıl Tespit Edebilirsiniz?

Evde ya da herhangi tesisat döşemesinin olduğu alanlarda en iyi tespiti firmalar ve özel tespit cihazları sağlayacaktır. Ancak büyük sızıntılar kişiler tarafından fark edilebilirken küçük sızıntıların olup olmadığı da en azından tahmin edilebilecektir. Peki, evde küçük sızıntıların olduğunu nasıl tespit edebilirsiniz? Bunun için birkaç alternatif bulunmaktadır. Örneğin evinize genelde düşük fatura gelirken bu fatura oranının aniden yükselmesi, evin çeşitli yerlerinden kokular gelmesi ya da çeşitli alanlarda kararma ve kabarmaların görülmesi su kaçağının olabileceğinin göstergesi olabilmektedir Bu yönlü tespitlere rastlamanız durumunda su kaçağı tespitini yapacak olan firmalara hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Bu talebi sağlayabilmeniz durumunda özel cihazlar kaçağın bulunduğu yere getirilecek ve su kaçak tespiti yapılabilecektir. Cihazlar işlemlerini birkaç dakikalık çalışma sonrasında tamamlayabilmektedir. Nitekim bu donanımlı cihazlar derin noktalarda yer alan, ufak türde sızıntıları bulabilmektedir. Su kaçağı tespit cihazları sayesinde kaçağın nerede olduğu konusunda arama yapıp zaman kaybı yaşamak durumunda da kalınmayacaktır, nitekim tamamı, sezebilecek özellikte olmaktadır. Yine tespit noktalarına kadar ulaşabilmekte olan bu cihazlar, gereksiz kazıların önüne de geçebilecektir. Bu işlemler, kaçak olan mekân için oldukça yarar sağlayacak işlemler olacaktır.

 

1 Bilgi Talebi

  • blank
   Murat Dereli

   çok güzel anlatım olmuş teşekkür ederiz elinize saglık

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA