Su Kaçağını Önlemek İçin İpuçları

su kacagi istanbul
0

Su kaçağı hasarı sizin için oldukça yıkıcı olabilir, hem kaçağın olduğu yerde hem boruların bağlı olduğu cihazlarda problemlere yol açar. Su kaçağının bıraktığı hasarın temizlenmesi bile bazı durumlarda oldukça zahmetlidir ve kaçağın meydana geldiği yere müdahale edilmez ise bir süre sonra kullanılmaz hale gelebilir. Su kaçağına dair herhangi bir şüpheniz varsa profesyonel bir yardım almak faydalı olacaktır. Önemli bir konu olan su hasarının oluşmasını önlemeye yardımcı olacak bazı stratejileri sizin için sıraladık.

Su Kaçağı Olağan Şüphelileriblank

Suyun nereden gelebileceğini belirlemek ile su hasarını önlemede uzun bir yol kat edilebilir. İşte araştırmak için olası kaynaklardan biri ev aletleridir. Su hasarı için ortak kaynaklar arasında çamaşır makineleri bulaşık makineleri, buzdolapları ve klima üniteleri bulunur. Bir cihazın yaşı önemli bir faktördür; zamanla, yoğunlaşma üreten cihazlar genellikle paslanır, sızıntı şansını arttırır. Çamaşır makinelerinde ve bulaşık makinelerinde su temini hortumları da kaçak yapıyor olabilir. Böyle bir durumda yüzlerce galon su kaçırabilir, bu da binanın ve mülkün içinde önemli hasarlara neden olur. Borular ve drenler de önemli olası kaynaklardandır. Sıhhi tesisat sistemleri, tuvalet, lavabo ve çamaşır makineleri gibi taşan aletlere yol açabilen tıkanıklıklara ve durmalara duyarlıdır. Mutfak lavabolarında yağ birikmesi ve kanalizasyon hatlarındaki kökler, tıkanıklıkların ve durmaların nedenlerinden bazılarıdır. Kışın, borular donabilir, patlayabilir, binaya ve ev sahiplerinin kişisel mülklerine zarar verebilir. Bir borudaki 1/8 inçlik bir çatlak günde 250 galon suya kadar kaçağa yol açabilir.

Bina İçerisindeki Su Kaçak ve Sızıntısını Engellemenin Yolları ve Alınacak Önlemler

Ekipmanlarınıza bakın; sizi endişelendiren bir şey görürseniz, su kaçağından şüpheleniyorsanız muhtemelen kontrol ettirmenin zamanı gelmiştir.  Özeniş Tesiat ekibi Su Kaçağı Tespiti konusunda uzman bir ekiptir. Hortum bağlantılarının çamaşır makinelerine, buz makinelerine, bulaşık makinelerine ve su kullanan diğer cihazlara su tedarik hatlarına düzgünce bağlı olduğundan ve hasarlı olmadığından emin olun. Lavabolar, duşlar ve küvetler etrafında su kaçağı varsa fayanslar tamir edilmeli veya gevşekse onarılmalı.  Çamaşır makinesi hortumlarını her 3-5 yılda bir kontrol edin ve değiştirin. Çatlama, şişkinlik veya başka bozulma belirtileri varsa daha erken değiştirebilirsiniz. Geleneksel takviyeli lastik hortumları, artan dayanıklılık ve uzun ömür için paslanmaz çelik örgülü hortumlarla değiştirmeyi düşünebilirsiniz.  Ek bir önlem olarak, dahili otomatik kapanma mekanizmasına sahip paslanmaz çelik örgülü bir hortum tercih edebilirsiniz. Tüm cihazlar ve ekipmanlar için önerilen bakım prosedürlerini takip edin. Bu, periyodik olarak tankın altındaki tortuyu temizlemek için cihazdan suyun bir kısmını boşaltmayı içerir. Üreticinin talimatlarına uyduğunuzdan emin olun. Su arıtma sistemleri de düzenli bakım ve servisin yanı sıra su yumuşatıcı ve su filtreleme sistemlerine gereksim duyarlar. Hava soğuk olduğunda, hem sıcak hem de soğuk musluklardan biraz su akmasını sağlamak boruların donmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bir başka iyi fikir, dış duvarların yakınındaki lavabolar ve altındaki borulara ısı sağlamak için dolap kapılarını açmaktır. Dondurulmuş borulardan su kaçma olasılığını azaltmaya yardımcı olmak için, dışarıda veya bodrumlarda bulunan boruların donma derecesindeki soğuk havaya maruz kalmaması için su borularını izole edin.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA