Su Kaçak Arıza

su kaçakları
0

Su kaçakları yaşanılan bölgelerde suyun kullanıldığı alanlarda oluşan kırık ve çatlaklardan kaynaklı oluşan sorunlardır. Tespit edilmemesi durumunda oldukça büyük sorunlar oluşabilmektedir. Su tesisatı borularında oluşan hasarların su kaçak arızalarına sebep olması u sorunun çözümü için gerekli birimlerin oluşmasına sebep olmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte eskiye nazaran oldukça asit yöntemlerle su kaçağı bulma işlemi yapılabilmektedir.

Su kaçaklarına müdahale edilmediği zaman oldukça büyük problemlere ol açabilmektedir.

Peki Bu Problemler Nelerdir?

Su kaçağı bulma ekiplerince hasar tespiti yapılmadığı zaman hasarın bulunduğu mekanın alt katında tavan rutubetlenmesi ve leke oluşumu oluşabilmektedir. Özellikle gider borularından oluşabilecek sorunlarda profesyonel ekiplerin hasar tespiti yapması önem teşkil eder. Su kaçaklarının oluşumu mekanda duvar ve tavanların kabarmasına yol açabilir. Duvarların dökülmesi ile hem hoş olmayan bir görüntü hem de sağlık açısından bazı sorunlar yaratabilir. fayans aralarından ve botonlardan gelen su sızıntıları binanın duvar yapısını bozabilir. Duvarda veya tavanda oluşan rutubet ve kötü koku sorunları yaşam kalitesini etkileyebilir. Özellikle tuvalet ihtiyacının karşılandığı yerlerde oluşabilecek su sızıntıları sağlık tehdidi oluşturabilir ve bakteri ve mikrop oluşumu sağlayabilir.

Su Kaçak Arıza Nasıl Anlaşılır?blank

  • Su tesisatında sorun yaşanan duvarların kabarması ve dökülmesi
  • Fayans aralarından, betonlardan ve seramiklerden gelen su sızıntısı
  • Duvarlarda ve tavanlarda meydana gelen dökülmeler, küflenmeler, sarı lekeler ve kötü kokular
  • Su saatinin durdurulması durumunda bile su saatinin dönmeye devam etmesi
  • Özellikle su ihtiyacının karşılandığı mekanlarda banyo ve mutfaklarda duvarların kabarması, dökülmesi, sarı lekelerin oluşması ve rutubet oluşumu ile su kaçak arızaları anlaşılır.

Su kaçağı tespiti yapan ekiplerce kolay ve pratik şekillerde su kaçağı tespitleri sağlanabilmektedir. Termal kameralar ve dinleme aletleriyle kırmadan yapılan su kaçağı tespitleri oldukça zahmetsiz hizmetledir.

Su kaçağı sebeplerinin başında kalitesiz boru kullanımı gelmektedir. Bununla birlikte su tesisatı yapılan binalarda ustaların dikkatsiz ve hatalı hareketleri var olan yapıya hasar verebilir. Çatlak ve kırıklar oluşabilmektedir. Bir diğer sebep ise su tesisatından gelen yüksek basınçlı su ile tesisat yapısında patlaklar oluşabilmektedir. Binaların demir tesisat borularında zamanla oluşan çürümeler de bir diğer faktördür. Eski yapılarda tesisatlar zamanla dayanıklılığını yitirir. Bu sebeple oluşan hasarların ise ekiplerce tespiti yapılarak tamiri yapılmadır.

En yaygın su tesisatı kaçaklarından olan pis su kaçakları önem teşkil eder. Tespit edilip önlem alınmaması durumunda sağlık tehdidi oluşturmaktadırlar. Sadece gider borularının içinde kalmayan pis sular zamanla gider borusunun dışına taşarak yüzeye yayılır ve tortu oluşmasına sebep olur. Bu durumda oluşan kötü kokular bakteri oluşmasından kaynaklıdır. Ve tamiri yapılmadığı sürece ciddi sağlık tehditleri oluşturabilmektedir. Ekiplerce bu hasarın tespiti yapılmalı kaliteli boruların tesisata desteği ile sorunun giderilmesi gerekir.

Termal kameralar ve dinleme cihazlarıyla su kaçağı tespit eden firmalar zahmetsiz ve kolay bir keşifle mekandaki su kaçağını tanımlar ve tadilat ustalarının garanti kapsamında bir tamir ile su kaçağı oluşan bölgenin iyileştirilmesi hedeflenir. Bu sayede yaşam kalitesinin artmasıyla birlikte birçok soruna yol açan bu durum temizlenmiş olur. Banyo ve mutfaklarda, fayanslarda ve beton yapılarda oluşan bu sızıntıların fark edilmesi ve su kaçağı tespit şubelerine bildirilmesi gereklidir. Su kaçağı bulma ekipleri boruların içerisine kameralar yardımıyla girerek var olan sorunun asıl noktasına ulaşırlar. Ve nokta tespiti ile daha kaliteli bir hizmet sunmak için o bölgedeki soruna yoğunlaşıp farklı bölgelere zarar vermeden hasarı ortadan kaldırırlar.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA