Su kaçak garantili tespit

su kaçakları
0

Duvarlarımızda ki ya da giderlerde ki su kaçağı bulma işlemi artık daha kolay. Su kaçağı oldukça büyük bir problemdir ve tamir aşamasında dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan en önemlisi ilkel yöntemleri tamamen unutmaktır. İlkel yöntemler ile hem kendi yaşadığınız alana hem de komşularınızın alanına hem maddi hem de manevi zararlar vermiş olursunuz. Teknolojinin gelişmesi ile hayat standartlarımız fazlasıyla artmış durum. Gelişen dünyamızda su kaçaklarını tamir etmede de yardımcı olmuştur. Farkında olmadığımız halde yüksek gelen faturanızda sizin su kaçağı problemi olduğunun belirtisidir. Bunu anlamanın çok kolay bir yolu vardır.

Tüm muslukları kapattıktan sonra dairenize ait su saatinin rakamlarının değişip değişmediğine bakarak da bunu anlamak kolaydır. Bu işlemi uygularken musluklardan bir damla bile suyun gelmemesi gerekmektedir. Aksi halde sağlıklı bir tespit yapamayız. Deneme yapılırken iki türlü yapmakta fayda var. İlki tüm musluklar kapattıktan sonra su sayacının çarkının dönüp dönmediğidir. Diğer deneme ise rakamların bir kağıda yazılıp 15 dakika sonra tekrar rakamları kontrol etmektir. Rakamlar 15 dakika sonra değişmiş ise daireniz su kaçağı olduğu açıkça ortadadır. Rakamlar değişiklik yoksa ve çark dönmüyor ise evinizde su kaçağı bulunmama oranı yüksektir.

Su kaçağını tam olarak öğrenebilmek için su kaçak garantili tespit yapan firmalar ile testler yapmanız gerekmektedir. Su kaçağı her zaman temiz su borularında olmayabilir.  Atık su borularında olan kaçaklar da evin su sayacında her hangi bir değişiklik göremezsiniz. Sorunu yani su kaçağı bulma işlemi için kameralı ve ses seviyesini ölçen aletler ile yapılması size eviniz de kaçak olup olmadığı ile ilgili kesin olarak net bir cevap verebilmektedir. Kameralı cihazların kullanılması çok önemlidir. Bu cihaz sayesinde borularda oluşan kırıkları, çatlakları ezilmeleri ve conta arızalarını bize tam olarak gösterir. Görüntüler sayesin de uygulanacak işlemler değişmektedir ve kolayca tamiri sağlanabilmektedir. Bu saydığımız hataların dışında fayanslarda oluşan çatlaklarda su kaçağına sebep olur.

Tüm su kaçağı işlemlerini bulmak ve tamir etmekte uzman ve son teknolojiye sahip olan firmamız sayesinde sorunlarınız anında çözülür. Tek yapmanız gereken telefon ile bizi haftanın her günü ve her saatinde arayabileceğiniz numarayı çevirmek olacaktır. Kırma ve dökme işlemi olmadan sorununuzu anında tespit ederek kalıcı çözümlere ulaştıran firmamız bu konuda siz değerli müşterimiz memnuniyetin için garantili bir şekilde tüm işlemleri yapmaktadır.

Yaşadığınız alanlarda tadilat yaptırarak su kaçağı problemlerinin önüne geçmiş olursunuz. Her borunun ve contanın belli bir ömrü vardır bu ürünlerin ömrü bittikten sonra en ufak problemde kırılma veya çatlama gibi sorunlar çıkarabilmektedir. Alt yapısını yenilediğiniz binada su kaçağı problemi yaşamanız oldukça düşüktür. Pimaşların yenilenmesi ve temizlenmesi ile borular daha rahat nefes alacağı için pis su atıkları daha rahat kanalizasyona karışacaktır ve sıkışma yapmayacağı için çatlama ve kırılma gibi problemler ile daha az karşılaşmış olursunuz.

Altyapısını yenilediğiniz veya yeni yaptırdığınız evin borularını mutlaka yapım aşamasında ve sonrasında birkaç kez deneme yapmanızı öneririz. 10 Bar basınç uygulayarak test ettiğiniz boruların suyun akacağı yöne doğru eğimli olmasına dikkat ediniz. Borularınızın zamanla sorun çıkarmasının önüne geçemezsiniz. Sorunu yaşadıktan sonraki kısım çok önemlidir. Profesyonel makinelerle su kaçağı bulma işlemini yapan firmalarla yapmanız çok önemlidir. Bu konuda siz değerli müşterilerimize Özeniş tesisat olarak bir telefon kadar yakınız. Haftanın her günü her saatinde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Bilgi Talep Edin!

ŞİMDİ ARA