Su Kaçakları Tarihe Karışıyor

yerde su kaçağı arama
0

Su tesisatları, evlerimizin yapısı içerisinde dolaşan kapsamlı bir temin sistemleridir. Bu sistem, binanın kurulumu aşamasında şekillendirilerek, belirli bir şemaya göre yerleştirilir ve ev içerisinde su temini sağlanır. Zamanla eskiyebilen ve çeşitli nedenlerle hatalı olarak yerleştirildiğinde su tesisatı kaçağı durumlarına neden olabilen sorunlar, hane içerisindeki kişilerin de rahatsızlık yaşamasına neden olabilir.

Genel anlamda su kaçağı ile ilgili olarak özellikle 2000’li yıllardan önce çok gelişmiş bir donanım ve çalışma prosedürü yokken, bolca beton ve fayans kırma gerektiren uygulamalar söz konusu oluyordu. Bu uygulamalar hem kirlilik hem de maliyet açısından verdiği rahatsızlığın yanında bir de kaçağın tespiti konusunda kesinlik asla söz konusu olmuyordu.

Modern dönemde ise evinde su kaçağı ile karşı karşıya kalan kişiler yalnızca dakikalar içerisinde sorunlarının giderilmesini sağlayabiliyorlar. Pek tabii profesyonel bir destek alınması halinde.

Su kaçağında profesyonel destekblank

Evinizin su tesisatında meydana gelen arıza, evinizin genelinde belirtiler verebileceği gibi yalnızca artan fatura bedelleri ile de karşınıza çıkabilir.

Hangi durum ile olursa olsun, kaçak ile ilgili olarak bir şüpheniz varsa mutlaka müdahale etmeniz ve sorunun giderilmesini sağlamanız gerekir. Aksi halde hem yüksek meblağlarda faturalar ödemek hem de kaçak ile yayılan su yüzünden küflenme ve rutubet ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bir de rutubet ve nem nedeniyle ortaya çıkan haşereleri aklınıza getirecek olursanız, sorununuzun ne kadar ciddi boyutlara ilerleyebileceğini anlayabilirsiniz. İşte bu nedenle su kaçağı ile karşı karşıya kaldığınızda en kısa süre içerisinde profesyonel destek talep etmelisiniz.

Su kaçağı nasıl kesin olarak tespit edilir?

Tesisatta meydana gelen herhangi bir arıza nedeniyle kaçak oluştuysa, kaçağın meydana geldiği nokta ile kaçağın belirti verdiği nokta aynı yer olmayabilir. Yani tamir için ön yargılı davranarak, belirti noktasına müdahale ettiğinizde, sorunun kaynağını bulamayabilirsiniz.

Su kaçağının noktasal olarak tespit edilmemesi halinde boş yere beton ve fayans kırmak zorunda kalabilirsiniz. Zira bu duruma amatör tekniklerle tamir işine girişen tesisatçılar da neden olabilir. Bu durum su kaçağının maliyetini sizin açınızdan daha da yükselteceğinden profesyonel bir destek almanız önerilir.

Su kaçağının tespiti için Avrupa’da geliştirilen teknikleri takip etmemiz gerekir. Ersoylar Tesisat ailesi olarak, Avrupa’da güncel olarak kullanılan teknikleri Türkiye’de uygulamaya başlamanın haklı gururunu taşıyoruz. Güncel olarak akustik dinleme cihazı ve termal kameralar ile kaçak tespiti yaparak, sorununuzun hem kısa sürede giderilmesini hem de en az maliyetle bu işlemlerin gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Akustik dinleme cihazı, daire içerisinde meydana gelen su kaçağının noktasal olarak tespitine imkan sağlayan bir dinleme cihazıdır. İki parçadan oluşan bu ekipman bir alıcı ve bir kulaklıktan oluşur. Çalışmayı gerçekleştirecek olan profesyonel tesisatçınız, dinleme cihazı ile daire içerisinde tesisata ilişkin tespitlerde bulunur. Bu tespitler sonucunda kaçağın tam olarak gerçekleştiği nokta analiz edilerek saptanır ve tamirat bölgesi belirlenir.

Su kaçağı sorunu nasıl giderilir?

Su kaçağı sorununun giderilmesi için gerçekleştirilen tarama çalışmasından sonra, profesyonel ekip arkadaşımız yalnızca bir fayans karosunu kırmadan sökerek, arızalı noktaya ulaşır. Arızanın ortaya çıktığı tesisat parçası, orijinal ve kaliteli bir parça ile değiştirildikten sonra, beton ve fayansınız aynı şekilde yerine yerleştirilir ve kapatma işleminin de tamamlanması ile beraber sonuca varılır.

Özeniş Tesisat ile 7/24 iletişime geçerek su kaçağı sorununuzun giderilmesi için profesyonel destek alabilirsiniz. Şimdi İstanbul’un tüm ilçelerine ve mahallelerine hizmet veren ekibimizle, bize bildirim yapmanızı bekliyoruz.

 

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA