Su Sayacı Neden Sürekli Dönüyor

Su Sayacı Neden Sürekli Dönüyor

Su sayaçları sayesinde evlerimizde şebeke suyunu istediğimiz ayarda kullanabilmekteyiz. Su sayacı döndükçe kullanmış olduğunuz su miktarı belirlenir ve faturanız buna göre düzenlenir. Su Sayacı Neden Sürekli Dönüyor sorusunun cevabı ise kaçaklar ile ilgilidir. Su sayacının sürekli dönemsi araştırılması gereken bir konudur.

Su sayacının sürekli dönmesi bir çok sebebe bağlı olarak değişebilir. Açık unutulan sular, su kaçakları, su sayacının bozulması gibi durumlar su sayacının fazla hızlı dönmesine neden olmaktadır. Arızalanan su sayaçları genel olarak faturaların diğer dairelere nazaran daha yüksek miktarda gelmesine yol açmaktadır. Faturaların yüksek gelmesi sonucu ile çoğu mülk sahibi su kaçağı sorunu çözümü için usta çağırmaktadır.

Su Sayacı Neden Sürekli Dönüyor İstanbul

Firmamız bünyesinde bulunan ustalarımız ile şüpheli su kaçaklarında sonuca net bir şekilde ulaşabilmekteyiz. Evin arasında bulunan tesisatı topyekün kırmadan kaçak tespiti meydana getiren cihazlarımız ile su kaçağı tespiti yaparak veya daire arasında patlayan bir borunun olup olmadığını test ederek, sayacın bozuk olup olmadığını anlamaktayız.

Makine ile su tesisatının ölçümünde, şebeke suyunda veya sıcak su borularında bir arıza olup olmadığını idrak etmek çok kolaydır. Su sayacı sadece kullanım olduğunda dönme yapar şayet evde kullanım haricinde su sayacı boşa dönüyorsa kesinlikle bir döşem firmasına danışın. Su sayacı bozuksa değiştirilmesi yüksek faturalardan kurtulmak için gereklidir.

Su Sayacı Neden Sürekli Dönüyor Sebepleri

Akustik cihazlar ve kameralı aletlerle bozuk su sayacını tespit eden ustalar sayesinde tesisatın geçmiş olduğu noktaları test ederiz. Su saati dönüyor niteliğinde basit tesisatçı yerine ustalaşmış cihazlı firmamızı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Su sayacının süratli dönmesi yoğun su kullanımının olduğu yer için söylenebilir.

Suyu yoğun kullanmadığınız şekilde su sayacı süratli dönüyor ise bilin ki bir arıza var. Bu arıza ya su tesisatında oluşan su kaçağı veya sayacın bozuk olduğudur. Su Sayacı Hızlı Dönüyor ise ustalaşmış hizmeti cihazlarla sunan tesisatçıdan yardım alın. Su sayacı sadece kullanım olduğunda dönme yapar şayet evde kullanım haricinde su sayacı boşa dönüyorsa danışmalısınız.

Su Sayacı Neden Sürekli Dönüyor Fiyatları

Su sayacı bozuksa değiştirilmesi yüksek faturalardan kurtulmak için gereklidir. Su sayaçlarında oluşabilecek arızaların tespiti için ilk önce su tesisatının incelenmesi ve kontrol edilmesi icap ettiğini anlatmıştık. Su sayaçlarının gereğinden fazla dönmesi, kapalı haldeyken bile oldukça süratli dönmesi sıkıntı teşkil etmektedir.

Teknik ekibimizin ekipmanları sayesinde, su kaçağının yerinin tespitini yaparak, su sayaçlarında arıza olup olmadığını tespit edebilmekteyiz. Su saati arızası tıpkı su kaçağında olduğu benzer biçimde emarelerini vermektedir. Su tesisatı şirketi olarak, bu zamana kadar gitmiş olduğumuz ev ve iş yerlerinde su saati arızası ile onlarca kere defa karşılaşmış bulunmaktayız.

Su Sayacı Neden Sürekli Dönüyor Nedenleri

Gerekli ekipmanları bünyesinde barındıran firmamız, makineler sayesinde su saati arızasının tespitini meydana getiren usta ve personellerimiz; size her mevzuda destek olmaya hazırdır. Güvenilir olmayan yada ehil donanıma haiz olmayan döşem firmalarından yardım istek etmeniz, birçok gider yapmanıza yol açabilir.

Su sayacının bozuk bulunduğunu anlamanın en basit yolu sayacın normalden daha çok dönmesidir. Sayacın bozuk olup olmadığını idrak etmek yada su kaçağı olup olmadığını idrak etmek için; dış tesisatın vanalarını kapatınız, şayet vanaları kapattığınız şekilde halen sayaç dönüyorsa kati olarak su sayacınız bozulmuş demektir.

Su Sayacı Neden Sürekli Dönüyor Tanıtma

Su sayacı devamlı ve süratli dönüyorsa bu ihtimallerin yanında su sayacı arıza yapmışta olabilir bunu İSKİ’ye bir dilekçe ile bildirin yoksa yüklü satmaca miktarları ile karşılaşabilirsiniz. bahsedeceğiz. Öncelikle tüm müdahaleler yönetmelikler doğrultusunda, su sayacı tertip esasları kapsamında gerçekleştirilmektedir. Su sayacı arızalarının meydana gelişinde pek oldukça niçin olabilmektedir.

Bahsetmekte olduğumuz esasların temel amacı, bu sorunlara meydan vermemektir. Su sayacı binanın girişinde bulunacak bir şekilde konumlanmalı ve göz mesafesinde kolaylıkla okunacak halde bulunmalıdır. Ayrıca su sayaçları arızalarının çözülebilmesi için yine, onarım işleminin rahatlıkla gerçekleştirilebileceği yerlerde yer tarzı yapmış olmalıdır. Musluklar kapalı iken sayaç dönüyor ise dairenizde bir su kaçağı bulunduğunu tespit edebilirsiniz.

Su Sayacı Neden Sürekli Dönüyor Çözüm

Varsa su arıtıcısı musluğunu kapatarak yeniden test edebilirsiniz. Yada rezervuarın musluğunu kapatarak bu işlemleri yapmanıza karşın sayaç dönmeye devam ediyorsa döşem kaçağı tespiti için cihazla kaçak tespiti meydana getiren tesisatçı aramalısınız.

Su sayaçlarının gereğinden fazla dönmesi, kapalı haldeyken bile oldukça süratli dönmesi sıkıntı teşkil etmektedir. Bu vaziyet evde bulunan bir su kaçağını işaret etmektedir. Teknik ekibimizin ekipmanları sayesinde, su kaçağının yerinin tespitini yaparak, su sayaçlarında arıza olup olmadığını tespit edebilmekteyiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara