Su Sızıntısı Bulma

Su Sızıntısı Bulma
İçeriği Puanla

Su Sızıntısı Bulma Su kaçağının bulunmuş olduğu ortamın bağıl rutubet değerlerini referans alarak tespit işlemi sırasında destek aygıt olarak kullanmaktayız. Çok gerek duyulmadıkça bu aleti kullanmıyoruz.Bir dairede su kaçağı var ise, ilk önce bu su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğu belirlenir. Parke altında yada fayans altında su kaçağı olması tespit edilmesine mani değildir.

Su Sızıntısı Bulma

Su Sızıntısı Bulma

Temiz su tesisatı parke altından geçiyorsa ve su kaçağı laf konusuysa, akustik dinleme aleti yardımıyla su kaçak tespiti yapmak mümkündür. Ayrıca noktasal olarak tespit edilir.

Kalorifer borusunda su kaçağı var ise ve yeniden parke altından geçiyorsa yeniden termal kamera desteği ile noktasal olarak yeri belirlenebilir. Ayrıca parkeleri sökmeye gerek bile kalmaz.

Atık su boruları parke altından geçmez fakat kural dışı bir vaziyet laf konusuysa, kameralı görüntüleme aleti borunun içini incelenmiş olduğu için pimaş borusunun parke altından veya betonun altında geçiyor olması durumu değiştirmez.

Su kaçağı sonrası, tesisat sistemine bağlı olarak değişik tadilat emek harcamaları yapılmaktadır. Temiz su borusunda su kaçak tespiti yapılırsa, yeri noktasal olarak tespit edilir. Tespit edilen noktada emek verme yapılacak kadar bir alan açılır. Örnek vermek gerekirse; tek bir fayans yerinden sökülür ve delinmiş olan su borusu kesilir yerine maşon takılır. Tadilat işlemi bittikten sonrasında çimento ile oluşturulan bölge kapatılır ve sökülen fayans yine yerine takılır. Çalışma yapıldığına dair iz bile kalmaz.

Su Sızıntısı Bulma İstanbul

Aynı vaziyet kalorifer boruları için de geçerlidir. Termal kamera desteği ile su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edildikten sonrasında çalışacak kadar alan açılır.

Yukarıda bahsedilen tadilat emek harcamaları temiz su borusundaki ve kalorifer borusundaki su kaçağı için geçerlidir. Atık su borularında su kaçağı laf konusuysa, bu biçim küçük tadilatlar ile sıkıntı giderilemez. Pimaş borusu çatlamışsa veya contasında sıkıntı var ise yama yapma ihtimali olmadığı için çatlak olan pimaş borusunun tamamen sökülüp yerine yenisi takılmalıdır.

Bu biçim tadilatlarda firmamızın tamir ekipleri vazife yapmaktadır. Onarım ekiplerimiz tesisat sektörüne yıllarını vermiş deneyimli ustalardan oluşmaktadır. Ustalarımız tadilatı büyük bir titizlikle yaparak güvence dibine alır. Firmamız tarafınca meydana getirilen bu tür tadilatlar bir sene güvence dibine alınır. Firmamızın yapmış olduğu tadilatlarda bir sıkıntı çıkması niteliğinde bir sene süreyle ücretsiz bir şekilde problemler giderilir.

Evdeki su kaçaklarının emareleri şöyle gözlemlenmektedir ; tavanların sararması , küflenmesi , kirli kokular ve su damlacıklarının bir grup halinde birikmesi en fazlaca rastladığımız görüntülerdir . Sizinde su tesisatı kaçağı şüpheleriniz var ise firmamızı aramanız ve buluşma almanız gerekmektedir . Yeriniz neresi olursa olsun İstanbul’da su kaçak tespitleri işleri yapan firmamız her vakit yanınızdadır. Tesisat kaçak kontrolü yaptırmak istiyorsanız bizi aşağıdaki numaralardan arayabilirsiniz. Bir fazlaca bölgede servis noktamız mevcuttur.

Servisimiz ilk muamele olarak şebeke suyunu test etmektedir , sızdırmazlık testleri uygular şayet bir sıkıntı varsa akustik dinleme aleti ile sorunlu bölgeyi tek fayansta bulur ve onarımlarını ancak o bölüm arasında gerçekleştirir . Sorun görülmez ise pimaş içi görüntüleme kamera sistemi devreye girer ; masraf içleri , lavabo , küvet ve ana giderler test edilir . Sonraki muamele ise sıcak su ve yalıtım kaçakları için termal görüntüleme kamerası ile test edilir. Kısaca problemi bulmak adına bütün su tesisat teknolojisini kullanmaktayız ve bu teknolojiyi kullanmak suretiyle tahsil görmüş personellerimiz sizlere sorunsuz hizmet sağlayacaktır.

Su Sızıntısı Bulma Fiyatları

Su tespiti yaptıracağınız firmanın su kaçağı tamiri ücretinden ziyade hangi şekilleri kullandığı ,yeri ( aleni adresi ) ve rapor ile beraber satmaca veriyor mu ? Sabit numaramı yoksa sitede cep telefonu mu var , son zamanlarda sektörde yaşanmış olan rehavetle çıkan şahıs firmaları müşterilere yanlış tespit yaparak yine ulaşamadıkları görülmüştür . Bu firmalar google arama motoruna reklam vererek kısa yoldan para kazanma gayreti içerisindeler . Lütfen hassas olalım yaptıracağımız işlerde satmaca isteyelim zira satmaca sizin garantiniz , hakkınızı arayacağınız bir belgedir.

Bir öteki kırmadan su kaçak bulma yöntemi ise ilaçlı kapatıcılar . Bu ilaçları genel hatlarıyla kombi su eksiltmesi , kalorifer kaçakları ve temiz su tesisat kaçağı için üretilmiştir . İlacın rolü delik olan noktaya vardığında hava ile teması anında kristalleşerek deliği kapaması işlemdir.Bu muamele müşterilerimize ilk ilkin aklına yatmasada uyguladığımız müşterilerimizden hep müspet sonuçlar aldık hiç bir yer kırılmadan su kaçağını kapatan kimysal ile problemi çözüme kavuşturmak bizim ihtisas alanımızdır.

Evinizde yada işyerlerinizdeki su kaçaklarını kırmadan tespit edebilmek için, Ersoylar Tesisat son teknoloji cihazlar kullanmaktadır. Su kaçağı problemi başınıza geldi ise internetten çağıracağınız firmalara fazlaca dikkat edin su kaçağı tespiti kırmadan noktasal olarak bulunur 1 yada 2 kalebodur kırılarak onarım edilir, size bu hizmeti verebilecek işi yaptıktan sonrasında imzalı kaşeli güvence belgesi verebilecek aradığınızda karşınızda muhatap bulabileceğiniz firmaları tercih edin

Frekans Dinleme Kulaklığı; Temiz su borularında su kaçağı tespiti emek vermesi akustik frekans algılayıcı dinleme aleti kullanmaktayız. Duvarlarda yada tavanlarda ıslaklığa sebep olan temiz su tesisatı kaçakları uzun zaman tespit edilmediğinde yapıya zarar verebilmektedir. Dinleme cihazıyla nokta atışı tespitler yaparız ve böylelikle ancak arızanın olduğu yer kırılmış olur lüzumsuz harcamalar ödemek zorunda kalmazsınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara