Su Sızıntısı Oluşmasının Sebepleri

İstanbul su kaçağı tespiti
0

Her evde su sızıntısı sorunları meydana gelebilmektedir. Önemli olan bu sızıntıların evinize ve size zarar vermeden tespitiyle onarımının yarına getirilmesidir. Su sızıntısı gibi bir sorun yaşandığı zaman erkenden bu durumun fark edilmesi halinde onarımı yapılır ve maddi olarak büyük bir zarar etmeden çözüm bulunmuş olur. Gelişen teknolojilerle beraber artık bu tarz sorunların meydana gelmesi halinde kısa süre içerisinde tespitinin yapılabildiği ve önlem alınabildiği görülmektedir. Kırmadan su kaçağı bulma hizmeti vermekte olan firmamız sı sızıntısı veya su kaçağı problemleri yaşamanız halinde sizlere en iyi şekilde hizmet vererek bu sorunları kısa süre içerisinde atlatmanıza ve onarımının yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Su Sızıntısı Neden Oluşur?

Su sızıntısı oluştuğu zaman insanların akıllarına ilk olarak  bu sorunun neden meydana gelmekte olduğu gelmektedir. Aslında su sızıntısı oluşmasının birçok sebebi olduğunu görebiliyoruz. Garantili su kaçağı bulma hizmeti vermekte olan firmamız ise bu noktada sizlere su sızıntısının nereden oluştuğunu net olarak söylemektedir. Su sızıntısının oluşma sebepleri genel itibariyle şu şekildedir:

-Eski su tesisatı: Binanız eskiyse bir süre sonra su boruları ve su tesisatı eskiyeceği için su sızıntıları meydana gelebilmektedir.

Kalitesiz su boruları kullanımı: Özelikle yeni binalarda karşımıza çıkan sorunlardan birisi budur. Su borularının kalitesiz bir şekilde tercih edilmesi bir süre sonra bina yeni olsa bile kaçaklar oluşmasına sebep olabilmektedir.

-Su basıncı: Ülkemizde suyun geldiği sırada meydana gelen basınç çok fazladır. Bazı durumlarda özellikle uzun süre suyun kesildiği ve açıldığı noktada bu tarz sorunlar oluştuğu görülüyor.

-Aniden suyu kapama: Musluk veya vanalar açıkken ani şekilde kapamak su basıncının normal basınca göre 15 – 20 kat daha fazla olmasına sebep olur. Bu durum da su kaçağı oluşmasına sebep olabilmektedir.

Su Sızıntısının Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçağı gibi bir problem yaşandığı zaman ilk olarak bu noktada profesyonel olan firmalarla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Firmamız sizlere her zaman profesyonel bir şekilde hizmet vermeye özen göstermektedir. Firmamızla iletişime geçtiğiniz takdirde ilk olarak su kaçağının nereden kaynaklandığının öğrenilebilmesi için cihazla su kaçağı bulma işlemi yapılmaktadır. Bu işlemin yapılmasından sonra su kaçağının yeri belirlenir ve buna göre tamir işlemleriniz yapılır. Su kaçağınızın yeri belirlendikten sonra tamir işlemlerinizin nasıl yapılacağına dair sizlere detaylı bilgi verilir ve sadece sizin onaylamanız durumunda tamire başlanır. Aksi takdirde hiçbir işlem yapılmamaktadır.

Su Kaçağı Tespit ve Onarım Fiyatları

Su kaçağı ilk ortaya çıktığı zaman su kaçağının tespitinin ne kadar mal olacağını ve onarım ücretlerinin ne kadar olacağını merak edebilirsiniz. Bu noktada su kaçağı bulma İstanbul fiyatlarında değişimler olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada firma olarak bütün müşterilerimize en uygun ücretler üzerinden hizmet vermeye ayrıca özen gösteriyoruz. Aynı zamanda sunmuş olduğumuz bütün işlemler firmamızın garantisi altındadır. Bu tarz bir sorun yaşamanız durumunda firmamızla iletişime geçerek sizlere sunmuş olduğumuz garantili hizmetten faydalanabilme imkanına sahip olursunuz.

Su kaçağı sorununun problem yaşanmadan çözülebilmesi için mutlaka firma seçimine özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde su kaçağının tamiri iyi bir şekilde yapılmadığından dolayı çok fazla problem yaşayabilir ve sonrasında tekrar tamir işlemi yaptırmak zorunda kalacağınız için madde olarak zarar da edebilirsiniz. Su kaçağının doğru şekilde tespit edilmemesi de bu tarz sorunlar yaşamanıza ve daha fazla zarar etmenize sebep olabilir. Bu yüzden mutlaka profesyonel bir firma ile iletişime geçmeniz ve tamir işlemini yaptırmanız gerekmektedir.

Bilgi Talep Edin!

ŞİMDİ ARA