Su Sizintisi & Su Kaçagi Tespiti

Su Sizintisi & Su Kaçagi Tespiti
İçeriği Puanla

Tesisat sorunları ne kadar iyi bir tesisatınız olursa olsun olabiliyor bu sebeple zaman zaman faturanıza yansıyan yüksek su faturaları nedeniyle veya evinizi basan sulardan dolayı Su Sizintisi & Su Kaçagi Tespiti yaptırmak zorunda kalabiliyorsunuz. Ekibimiz İstanbul içerisinde aynı gün hizmet vermektedir, profesyonel ekibimiz kırmadan dökmeden tespit yapmakla birlikte robotla işlemleri hallettiği için en hızlı şekilde su kaçağının bulunduğu noktayı buluyor ve buna bir çözüm üretiyoruz ve sizi bu sorundan kurtarıyoruz. Büyük bir yoğunluk olmadığı sürece aynı gün içerisinde hizmet veriyor ve sizi bu sorundan kurtarıyoruz. Sizde fazla gelen su faturalarından sıkıldıysanız ve rütubet yapan bu su sızıntı ve kaçaklarından kurtulmak istiyorsanız hizmetten faydalanabilirsiniz.

Su Sizintisi & Su Kaçagi Tespiti İstanbul

​​​​​​​Kameralı su kaçağı tespiti ile bu nedenler her kesinlikle çözümü artık oldukça fakat oldukça rahat firmamız bünyesinde hizmet vermekte olan ustalaşmış ve kalifiye ekibimiz ile siz kıymetli müşterilerimize en rahat yoldan ergonomik süratli masrafsız kaliteli ve güvenilir hizmet veriyoruz. Uyguladığımız metot son teknoloji cihazlarla yapılmakta olup tamamen kati sonuçlar verir. Bulunan ve söylenen kaçak bölgeleri tespit aleti tarafınca 0 doğruluğu kanıtlanmış sonuçlardır. Kaçağın yerine gore muamele değişmektedir. Kaçaktan dolayı duvarda herhangi bir kırma dökme yıkma işlemi soruna ve probleminin ebatlarına gore düşünülebilir fakat kameralı su kaçağı tespitinde kırma dökme yıkma şeklinde uygulamalar tamamen yoktur bu metot bu biçim büyük sorunlara çözüm olsun diye yapılmıştır. Kameralı su kaçağı tespiti işleminde delme yada kırma işlemi olmadığı için muamele gündelik yaşantınızı aksatmayacak sizi alıkoymayacak kadar süratli ve ergonomik bir halde yapılır. İşlem süresi öteki yöntemlere kıyasla oldukça daha kısalmaktadır. Ufak bir delikten girilerek meydana getirilen bu işlemde ses icra eden bir işlemde olmadığı için muamele çevreye rahatsızlıkta vermemektedir. Uzman personelimiz tarafınca robot cihazlarımızla su kaçağı kamera ile içeriden tespit edilir. Su kaçağına birçok şey sebep olabilir.

Su Sızıntısı Sebepleri

  • Yüksek Basınç: Gece ve gündüz suyun çoğunlukla kullanım zamanına müsait olarak borulara değişik tazyik sistemi uygulanmaktadır. Buna bağlı olarak borunun kaldıramayacağı miktarda su basıncı gelmesi işlemi ile su kaçaklarına niçin olmaktadır.
  • Çatlak: Su kaçağı şikayetlerinin bir numaralı sebebi borularda yahut boruların birbirine bağlama yerlerinde hem çevresel etmenlerden bununla beraber vakit aşımına bağlı olarak ortaya çıkabilen çatlaklar bulunmaktadır.
  • Korozyon: Korozyon boruları su kalitesine bağlı olarak su sızıntılarına yol açabilmektedir. Arıtılmış olan suyun kireçlenme payı da ortadan kalkacak ve yumuşak bir yapı ile döşem sisteminden iletilecektir.
  • Binanın Yapısındaki Bozukluklar, vakit içinde binanın da yaşlarının gelmesi ile beraber bina oturmaya başlamaktadır.
  • Binanın temelindeki değişimler, yaşa bağlı, zelzele yada sel taşkınlarına bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Özellikle kanalizasyon borularında niçin olan sus sızıntıları bu biçimde ilerlemektedir.
  • Koç Vuruşu: Gün arasında devamlı olarak aç kapa meydana getirilen ve ani kapatılan musluklarda muayyen bir tazyik kaybı meydana gelebilmektedir.
  • Zaman bağlı olarak süreli ani aç kapa işlemlerinde de basıncın çıkıp çıkıp inmesine koç vuruşu denilmektedir. Bu işlemlerin zarar verilmemesi için bina döşem sisteminde geniş çapı bulunan boruların tercih edilmesidir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir ?

Su kaçağı emareleri aniden anlaşılmayabilir. Bazen kendini izah edebilir zaman zaman de gizli saklı olarak kaçak bina içinde yayılmaya başladığında bazı sinyalleri bununla beraber getirebilmektedir. Su kaçağının belli başlı nedenlerini aşağıda birkaç adım ile belirlemiş bulunmaktayız.
Su faturalarında olup biten ani artışlar su kaçağının habercisi olabilmektedir.
Alt kata su sızması niteliğinde gözle görülen emareler bulunabilir. Tadilat yapılması ve tamir işlemlerinde hala bitmek bilmeyen komşuya su damlama veya duvarlarda suların gezmesi ciddi problemleri bununla beraber getirebilmektedir.
Banyo ve lavabolarda bulunan seramik arası derzler düzgüsel şartlarda beyaz renkli olur. Üzerinden çok fazla vakit geçmesi ile beraber bu renkte hafifçe sararmalar meydana gelebilmektedir. Oysaki su kaçağı olan banyo ve lavabolarda derz aralarında ani sararmalar meydana gelmektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti işlemi artık eskiden olduğu benzer biçimde tahmini kırma yöntemi ile değil teknolojik açıdan gelişmiş cihazlar ile yapılmaktadır. Kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerini son teknoloji gelişmiş kameralı cihazlarla yapmaktayız. Su kaçaklarının oluşma sebepleri içinde birçok etkili bulunuyor. Tesisat borularının vakit içinde yıpranmasıyla tesisatın yanlış uygulanması da su kaçaklarının oluşmasına niçin olabilir. Su kaçağı mevzusunda hizmet almak istediğinizde ne olursa olsun kurumsal firmaları seçmeye itina gösterin. Çünkü bu muamele ihtisas ve tecrübe gerektiren bir konudur.

Firmamız su kaçağı bulma mevzusunda sektörde önder firmalardan biridir. Bu Konuda Profesyonel hizmet veriyor ve bu hizmetini de alanında uzman ekibi ile sürdürüyor. Su kaçağı bulma işlemi teknolojik makineler desteğiyle yapılıyor. Kısa müddette alakalı kaçak tespit edilerek tamir işlemine geçilebiliyor. Sunulan bütün hizmet içinde ne olduğu güvence kapsamı içinde yer alıyor. Su kaçağı tespiti tavan kabarması, su sızıntısı benzer biçimde şikayetler sebebiyle evde rahatça yapılabilir. Dairenin fena kokması duvarlarda oluşan nemlilik ve küflenme evde su kaçağı tespitinin öteki belirtileridir. Ancak noktasal su kaçağı tespiti için ustalaşmış firmalardan yardımcı alınmalıdır. Geçmiş yıllarda su kaçağı tespiti için fayansların kırılması gerekmekteydi ve su kaçağı bulunana kadar kırma işlemi devam ederdi. Günümüzde artık kırmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkündür.

11.08.2021
21
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara