Su Sızıntısı Tespiti

Su Sızıntısı Tespiti
İçeriği Puanla

Su Sızıntısı Tespiti Eğer dairede yaşayan şahıs sayısı 1 sene arasında değişmemiş ise, önceki su faturalarınıza bakarak kullandığınız suyun metre küp hacmini test edebilirsiniz, şayet son aylarda fazlaca değişik derecede bir masraf bulunduğunu görüyorsanız su kaçağı problemi yaşıyor olabilirsiniz.

Su Sızıntısı Tespiti

Su faturanız son zamanlarda yüksek mi geliyor, son olarak gelen su faturalarınızı karşılaştırarak fiyat farkından bir çözümleme yapılabilir, normal olarak bu daire de oturan kişilerin değişmemesi niteliğinde geçerli bir araştırma olacaktır.

Su Sızıntısı Tespiti

Biraz ilginç gelebilir sadece bu emek harcama yardımıyla kirli su tesisatındaki arızayı belirleyebilirsiniz. Su sızıntılarının en fazlaca yaşandığı yerlerden birisi klozetler olmaktadır. Klozetler gizliden su kaçırırlar ve gözle ayrım edilmesi fazlaca zordur, yapmanız ihtiyaç duyulan klozet su tankına bir miktar boya ilave etmek ve bir müddet klozeti kullanmayarak klozetten akıyor mu kontrol etmektir.

Klozet sifonuna basmadığınız şekilde renkli boyayı görüyorsanız, klozetin su kaçırdığını anlayabilirsiniz. Herhangi bir tesisatçıya klozetin şamandırasını değiştirerek su kaçağından kurtulabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız tavsiyeleri uygulamakta yarar var, eviniz 25 yaşın üstünde ise sıhhi tesisat borularınızın ömrü azalmış olabilir, su ısıtıcılı çalışan pompalar, ve öteki su tesisatını kullan bütün aygıt hortumlarını test edin, yavaş da olsa bir sızıntıya sebep olabilirler, alt kat komşunuzun tavanında bir küflenme var mı malumat isteyin, bütün bu anlatılanları test ederek muhtemel bir gizli saklı su kaçağı & su sızıntısı var mı kendiniz rahatça tespit edebilirsiniz. Bütün çabalarınıza karşın arızayı bulamıyorsanız firmamızdan yardım isteyin.

Termal kamera: Kalorifer borusu benzer biçimde sıcak su borularında oluşan sızıntıları tespit etmeye yarayan bu cihazlar, akustik dinleme aleti ile beraber kullanılırlar. Termal kameralar kullanılırken parkelerin sökülmesine gerek duyulmaz. Nemi algılayabilen yüksek çözünürlüğünde olan termal kameralar, minik ısı farklılıklarını görüntüleyebilirler.

Su Sızıntısı Tespiti Bulma

Nem ölçer: Binadaki nemi saptamak çok zordur. Su sızıntıları belli bir seviyeye vardığında duvarlarda, tavanda yada zeminde bariz işaretler olur. Ancak rutubet kaynaklı problemler tavandan su damlayana veya duvarlar nemlenene kadar anlaşılmayabilir. Bu cihazlar, banyo benzer biçimde sıvı ile münasebet eden ortamlarda 3 santimetre kadar derinliğe inebilirler.

Ancak rutubet ölçerler destek cihazlardır ve sızıntıların yerini tam olarak belirlemenizi sağlamazlar. Kameralı cihazlar ve dinleme aleti ile beraber kullanıldıklarında daha süratli müddette netice almaya destek olurlar.
Çatı sızıntıları veya üst kattaki banyo borularında oluşan çatlaklar sebebiyle oluşan sızıntılar, kızılötesi kameralı görüntüleme cihazları yardımıyla kolayca anlaşılabilir.

Kızılötesi kameralar kullanılarak zemindeki, tavandaki veya duvarlardaki gizli saklı sızıntılar algılanabilir. Bu kuvvetli ve duyarlı araçlar, düzgüsel gözle görünemeyen veya hiç bir kir bulunmayan sadece su kaçağı olan bölgeleri görüntüleyebilirler.Kızılötesi kameralar ortamdaki ısı farklılıklarını gösterirler. Cihazın ekranında gökkuşağı renklerinde sahneler oluşur.

Kırmadan Su Kaçağı

Su Sızıntısı Tespiti Fiyatları

Bu görüntülerde muntazam yapılmamış izolasyon sebebiyle oluşan soğuk noktalar tanımlanabilir. Yüksek çözünürlüğünde olan cihazlarda rutubet de tespit edilebilir.

Ekip üyelerimizin tümü, su sızıntı tespiti mevzusunda eğitimli, nitelikli ve deneyimli tesisatçılardır. Hizmetimize güveniyoruz! Tüm dahili sıcak ve soğuk boru sızıntıları için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Eskiyen su borularının bereketli yönetimi ile sızıntılar kolayca tespit edilebilir ve onarılabilir. Sonuçta su kesintileri ve ekonomik kayıplar azaltılır. Bu problemin kati çözümü için hidrantlı ve vanalı su borularının bulunmuş olduğu yeraltına, kolayca çıkarılabilen sensörler monte edilir. Su sızıntısı meydana vardığında, sensörler su sızıntısı sebebiyle oluşan titreşimi kaydeder.

Ayrıca birden fazla sensörden toplanan veriler, yer altı borusundaki su sızıntısı noktasında devamlı olarak standardize yapar. Su borularınızda bu biçim bir sistem bulunmuyorsa, teknolojik ekipmanlarımız yardımıyla su sızıntısı bulma işlemini, süratli ve rahat şekilde gerçekleştiriyoruz.

Parkenin altında şilte dediğimiz izolasyon malzemesi vardır. Parke şiltesi ses yalıtımı sağlamış olduğu için patlak boruda sesin yukarı çıkmasını engeller. Yüksek teknolojiye haiz su kaçağı cihazlarımız duyarlı olduğundan parke altında su kaçağını bulur.

Su Sızıntısı Tespiti Firması

Su kaçağı tespit tutarları dairenin ebatlarına gore değişim gösterir. Dubleks dairenin tespit fiyatı ile düzgüsel bir dairenin kaçak bulma fiyatı farklıdır. Aradaki ayrım banyo sayısı ve mutfak sayısından kaynaklanmaktadır. Tesisat boruları birbirine bağlı olduğundan su kaçağını bulmak için bütün tesisatın çıkış noktalarını körlememiz gerekiyor.

Stetoskop çoğu zaman doktorların kullandığı sesleri daha iyi halde algılamaya yarayan bir duyarlı ses dinleme aygıtıdır. Bu alet desteği ile evde kendiniz su kaçağı tespiti için ön çözümleme yapabilirsiniz. Öncelikle birtakım noktalara dikkat etmeniz gerekebilir. Bu noktalara dikkat ettiğinizde su kaçağını kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ilk mühim mevzu kaçağın noktasal olarak tespitidir. Bu cihaz ile noktasal olarak su kaçağı tespiti yapmanız olası olabilir. Fakat aleti sıhhatli kullanmanız ve neticeleri iyi yorumlamanız gerekir. Diğer mühim mevzu ise birtakım durumlarda yanlış bilgilere ulaşabilirsiniz. Tam anlamıyla doğru noktasal tespit noktasını bulamayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara