Su Sızıntısını Bulma Servisi

su kaçağı arama servisi
0

Su sızıntısı, ev ve iş yerlerinde hayatı felç eden en büyük sorunlardan biridir. Altınızda bulunan daireye veya iş yerine su sızdığı vakit su sızıntısını bulma servisi sorunları halletme noktasında yardımcı olur. Kimi zaman işinin ehli olan ekip daire incelemesi yaparak kimi zaman da teknolojik cihazlarla su sızıntısının tespiti yapılabilir. Sızıntının tamirine yönelik onay alan servis çalışanları, gerekli özveri ve profesyonellik çerçevesinde sızıntı sorunu gidermeye çalışır ve tekrardan daireyi sorunsuz noktaya getirir.

Su sızıntısı tespit edilirken kullanılan teknolojik aletler;

 • Yapıyı incelemeye gelen servis, yapıya dair birkaç test uyguladıktan sonra akustik dinleme cihazı ile sorun tespiti yaparak tesisatın sızıntısını kontrol eder. Sorun kimi zaman pis su giderinde de meydana gelebilmektedir.
 • Pis-atık su borularındaki kırık, çökme ve eğim gibi hatalarda su sızıntısına neden olabilecek her türlü arızayı gösteren kameralı su sızıntısı tespit aleti, su sızıntısını bulma konusunda görev yapan servislerin kullandıkları bir alettir.
 • Termal yani ısı kameraları ise sıcak su borularının veya kalorifer borularının arıza tespiti aşamasında kullanılır. Termal kameranın kullanımı işinde profesyonel servisler tarafından yapılır. Kimi zaman kaloriferden kaynaklı sorunların tespit edilememesi aynı zamanda da yapıya zarar vermektedir.

İşlerin temiz bir şekilde yürümesine olanak sağlayan bu cihazlar gün geçtikçe daha yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Piyasada, sızıntı tespit ve onarımında yılların ustası olmaya gerek kalmadan profesyonel kimlik kazanmış birçok firma vardır. Firmalara erişim ve yardım istemek bazen bir telefonla bazen de web sitesinde gezinmekle de olabilecek kadar kolaydır.

Su Sızıntısının Sebepleri

Su sızıntısının sebebi herhangi bir tesisat olabilir. Kimi zaman temiz su tesisatı, kimi zaman kalorifer tesisatı kimi zaman da atık su gideri olarak adlandırılan pimaşlardan kaynaklı su sızıntısı meydana gelebilir. Sızıntıyı bulmaya yönelik çalışan profesyonel servis, teknolojiden yararlanarak kırıp dökmeden de temiz ve pis su sızıntılarının meydana geldiği noktayı kolaylıkla tespit edebilme becerisine sahiptir. Kısaca su sızıntısının sebepleri ve dikkat edilmesi gereken noktalar:

 • Şebeke sularının gece basıncının artması ve bu basınçtan ötürü boruların ek yerlerinde sızıntı oluşması,
 • Tesisatı döşeyen ustadan kaynaklı tekniksel hatalar,
 • Fabrikadan hatalı çıkan boruların tesisatta yer alması,
 • Yapıda meydana gelen çökmenin sonucu tesisatın zarara uğraması ve
 • Atık su giderlerinin ek yerlerindeki contaların işlevlerini yerine getirememesidir.

Su Sızıntısını Bublanklma Servisinin Görevleri

Su sızıntısı, yapılarda ciddi hasarlar meydana getirebilmektedir. Örneğin tavan ve duvarların rutubet ile kaplanması hem yapıya hem yapı içinde yaşayan kişilere zarar verebilmektedir. Bu durumda tesisatın onasımı gerçekleşmediğinde rutubet yayılarak yapının eskimesine ve hasarlar almasına sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarda profesyonel kişilerden yardım almak kalıcı çözüm sağlamaktadır. Teknolojiden yararlanan servisle çalışmak sorunu direkt bulmada yardımcı olabilmektedir. Sızıntı tespiti yapıldığı takdirde yapıda yaşayan kişinin onayı ile derinlemesine inceleme başlamaktadır.

Sızıntının bulunması noktasında hasarlı su kaybı yaşayan borular incelenmektedir. Birkaç cihazla beraber su sızıntısının yeri tam tespit edildiğinde müdahale işlemi başlar. Kırıp dökmeden su sızıntısının tespit edilmesi, yapıda yaşayanlar için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Yapıda meydana gelen sızıntı nedeniyle çözüm oluşturmak isteyen sızıntı bulma servisinin görevleri ise şu şekildedir;

 • Yapıyı zarara uğratacak büyüklükte su sızıntısı sorunlarında tesisat yenileme ve onarma hizmeti,
 • Su tesisatında oluşan tıkanıklıkların açılması ve temizlenmesi hizmeti,
 • Kalorifer borularının petek kısımlarındaki boruların tıkanması durumunda açma işleminin gerçekleştirilmesi,
 • Rutubetin oluşturduğu su sızıntısının tespit ve onarımı vb.

 

Anahtar Kelimeler: su sızıntısını bulma servisi, akustik dinleme cihazı, kameralı su sızıntısı tespit aleti, su sızıntısının sebepleri, sızıntı bulma servisinin görevleri

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA