Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma

Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma
İçeriği Puanla

Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma  Genellikle sıcak su borularında olup biten sızıntının yerini doğru saptamak için kullanılmaktadır. Fakat öteki cihazlardan noksan bir yönünün bulunduğunu söyleyebiliriz. Markası hangi marka olursa olsun Termal Isı Kameralar, destek bir cihazdır. Cihaz yardımıyla ilkin sıcak su borularının yerinde tespiti yapılır. Daha hemen sonra Dinleme Cihazı ile nokta atışı yapılarak kaçağın yerinin tespit edilmesi sağlanır.

Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma

Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma

Pis Su Kamerası: Sızıntının meydana geldiği kirli su giderinde birtakım hasarlar meydana getirmektedir. Pis Su Kamerası yardımıyla, el sayeinde servis hizmeti verdiğimiz bölgelere göndermiş olduğumuz kamera ile tespitler yapılabilmektedir. Yapılan ayrıntılı tespitler sonucunda tesisat hataları yada boru kırıkları, cihazın ekranında görülmektedir. Böylelikle sorunlu bölgelere müdahaleler mümkündür.

Nem Ölçer: Sıvı ile münasebet halinde bulunan alanların 3 santimetre kadar derinine inebilen Nem Ölçer aleti, rutubet seviyesini ayrıntılı ölçmek için kullanılmaktadır. Cihazın noksan bir yönü olarak, sızıntının yeri tam olarak tespit cihazıyla tespit edilememektedir. Tıpkı Termal Kamerada olduğu benzer biçimde Nem Ölçer aleti da destek bir aygıt olarak kullanılmaktadır. Böylelikle iş yükü azaltılarak, sıkıntı giderilebilmektedir.

Ersoylar  Su tesisat sorunlarında ancak kaçak ve sızıntı problemleri karşılaşmayız. Üst menüde görüldü benzer biçimde firmamız tıkanıklık açma, tuvalet tıkanıklık sorunları, lavabo açma, tuvalet açma, masraf ve kanal açma sorunları benzer biçimde bir fazlaca tesisat sorununda ihtisas desteği sağlar. Su kaçağı işlerinde olduğu benzer biçimde tıkanıklık işleri arasında bizleri yeğleyen müşterilerimize cihazla (tıkanıklık açma robotu) ile hizmet vermekteyiz. Tıkalı olduğu düşünülen tesisat boruları içersine kameralı aygıt gönderilmekte ve tıkanan yere kadar seyretme yapılabilmektedir.

Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma ve Tespiti

Bir dairede su kaçağı var ise, en önce bu su kaçağının hangi tesisat sisteminde bulunduğunu belirlememiz gerekir. Parke altında yada fayans altında su kaçağı yada su sızıntısı olması tespit edilmesine mani değildir. Fakat birazcık daha sıkıntılı bir süreç gerektirir.

Temiz su tesisatı parke altından geçiyorsa ve su kaçağı laf konusuysa, akustik ses dinleme aleti yardımıyla su kaçak tespiti yapmak mümkündür. Ayrıca noktasal olarak tespit edilebilir.

Kalorifer borusunda su kaçağı var ise ve tekrar parke altından geçiyorsa tekrar termal kamera desteğiyle noktasal olarak sorunlu yer belirlenebilir. Ayrıca parkeleri sökmeye gerek bile kalmaz.

Atık su boruları parke altından geçmez fakat kural dışı bir vaziyet laf konusuysa, kameralı görüntüleme aleti borunun içini incelenmiş olduğu için pimaş borusunun parke altından veya betonun altında geçiyor olması durumu değiştirmez.

Tespit sırasında teknolojisi yüksek cihazlarımız yardımıyla kırma, dökme, hatta gürültü yapılmaz, kısa vakit içinde su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur tespit edilir. Günün her saati su kaçağı tespit işlemi yaptırabilirsiniz. Tespit aşamasında tadilat türü bir muamele yapmayız.

Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma Nasıl?

Su kaçağı sonrası, tesisat sistemine bağlı olarak değişik tadilat türü emekler yapılmaktadır. Temiz su borularında su kaçak tespiti yapılırsa, yeri noktasal olarak tespit edilir ve bulunur. Tespit edilen noktada emek harcama yapılacak kadar küçük bir alan açılır. Örnek vermek gerekirse; Bir tek fayans yerinden alınır ve sızma olan su borusu kesilir yerine maşon takılır. Tadilat ve onarım işlemi bittikten sonrasında lüzumlu malzemeler ile oluşturulan bölge kapatılır ve alınan fayans yeniden yerine takılır. Çalışma yapıldığına dair küçük bir iz bile kalmaz.

Aynı vaziyet kalorifer boruları doğalgaz su boruları için de geçerlidir. Termal kamera desteğiyle su kaçağının veya su sızıntısının yeri noktasal olarak tespit edildikten sonrasında emek harcama yapılacak kadar alan açılır.

Yukarıda bahsedilen tadilat ve tamirat emek harcamaları temiz su borusundaki ve kalorifer borusundaki su kaçağı yada su sızıntısı için geçerlidir. Atık su borularında su kaçağı yada sızdırma laf konusuysa, bu biçim küçük tadilatlar ile sıkıntı giderilemez. Pimaş borusu çatlamışsa, contasında yada başka bir yerinde sıkıntı var ise yama yapma ihtimali olmadığı için çatlak olan pimaş borusunun tamamen yerinden sökülüp yerine yenisi takılmalıdır.

Bunun benzer biçimde tadilatlarda firmamızın tamir ekipleri vazife yapmaktadır. Ersoylar tesisat ekiplerimiz tesisat sektörüne yıllarını vermiş deneyimli ustalardan ve destek elemanlardan oluşmaktadır. Ustalarımız tadilatı büyük bir titizlikle yaparak güvence dibine alır. Firmamız tarafınca meydana getirilen bu tür tadilatlar 1yıl güvence dibine alınır. Firmamızın yapmış olduğu tadilatlarda bir sıkıntı çıkması niteliğinde 1 sene süreyle ücretsiz bir şekilde problemler giderilir.

İstanbul su kaçak bulma işi meydana getiren firmalar, artık kırma dökme yapmadan su kaçaklarını cihazlarla tespit etmektedirler. Bu sayede topyekün tesisatınızı yenilemek zorunda kalmayacaksınız. Su kaçakları çoğu zaman alt kat komşuya damlama ve kabartılar benzer biçimde ortaya çıkmaktadır.

Bu sorunların çözümü artık fazlaca rahat yapılmaktadır. Boru görüntüleme kameraları yardımıyla sorunlu bölgeyi bulmak artık fazlaca kolaylaşmıştır. Geleneksel yöntemlerle meydana getirilen su kaçağı tespit işlemlerinde fayanslar kırılır ve su tesisatı topyekün değişirdi. Bu da hem vakit bununla beraber maliyet yitirilmesine niçin olurdu. Teknolojinin ilerlemesi ile artık bu problemler ortadan kalmış ve su kaçağı tespitleri nokta atışı olarak tespit edilmektedir.

Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma İstanbul

Evlerde su kaçağının emareleri çoğu zaman duvarlarda veya tavanda sararma ve küflenme, fena koku ve su kabarcıklarının birikmesi benzer biçimde görülür. BU emareler evinizde yada alt kat komşunuzda var ise en kısa müddette cihazlı su kaçağı tespiti meydana getiren bir firmadan teknik yardımcı almalısınız. Su kaçak bulma için evinize gelen firma, en önce temiz su tesisatında sızdırmazlık testi yapar.

Eğer ki su kaçağı tespiti yapılırsa, akustik dinleme aleti ile su kaçağının yeri tespit edilir ve ancak o noktada fayans kırılır ve tamir işlemi yapılır. Temiz su tesisatından sıkıntı görünmezse, boru içi kamera görüntüleme sistemi ile atık kirli su borusunun içi test edilir. Bu kısımda de su kaçağı tespit edilemezse kalorifer tesisatı için termal kamera kullanarak su kaçağının yeri bulunur. Görüldüğü benzer biçimde bu firmalar su kaçağının yerini tespit edebilmek için bütün cihazları beraber kullanmaktadırlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara