Su Tesisat Kaçağı Tespiti

su kaçağı 2
0

Apartman binalarında ya da iş yerlerinde en çok karşılaşılan problemler arasında su kaçağı gelmektedir. Su tesisat kaçağı tespiti eski yöntemlerle yapıldığında kaçağın bulunduğu yer ve çevresinin kırılması, açılması ve kontrol edilmesi gerekirdi Sonrasında kaçak tespit edilemediğinde olma ihtimali olan bölgelerde kırılarak araştırma yapılırdı. Banyonuzda ya da mutfağınızda su kaçağı meydana geldiğinde tespit ve tamir süreçleri birkaç gün ya da daha uzun sürüp bu alanların kullanım dışı kalırdır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber bu durum yerini elektronik aletlerle kaçak tespiti yapmaya bırakmıştır. Bu sayede hem maliyet hem de iş gücünden tasarruf yapılmaktadır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti işlemini yapmak için farklı cihazlar kullanılmaktadır.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespit Etme

Öncelikle su kaçağı olduğu düşünülen bölge hakkında müşteriden bilgi alınır. Temiz su tesisatında baro metre aracılığıyla su basıncı ölçülür. Eğer su basıncı azalmışsa cihazla su kaçağı tespiti yapılmış olur. Sonrasında kaçağın olduğu yerdeki borunun içine termal kamera koyulur. Bu kamera sayesinde kaçağın bulunduğu yer kolayca tespit edilir. Termal kamera kullanılarak yapılan bu işlemden sonra en fazla bir fayans büyüklüğündeki alanda kırma işlemi yapılır. Uzman ekibimiz tarafından kırma işlemi yapılan alan tespit tamamlandıktan sonra eski haline gelmesi için onarılır.

Akustik Dinleme Cihazı ile Su Kaçağı Tespit Etme

Su kaçağı olduğu düşünülen bölge su sesine duyarlı akustik dinleme cihazı ile kontrol edilir. Tespit yapılır yapılmaz küçük bir alan kırılarak su kaçağı bulunur ve onarılır. Akustik dinleme cihazı ile işlem yapma süresi maksimum 5/10 dakika arasında olduğu için zamanın verimli kullanılması sağlanır.

Su Tesisatı

Apartmanlarda ve iş yerlerinde sıklıkla karşılaşılan sorunların başında su tesisatı problemleri gelir. Binaların inşa edildiği zamanda kullanılan malzemeler zamanla yıpranır, kırılma ya da paslanma meydana gelir. Eski binalardaki su tesisatında kullanılan malzemelerle günümüzde gelişmiş teknoloji sayesinde değişen malzemeler farklılık gösterir. Firmamız nokta atışı çözümleriyle sizlere kaliteli ve hızlı bir hizmet sunar. Kaçak tespiti ve tamir işlemleri uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Hem sorunlarınız çözülür hem de maddi olarak kazançlı çıkmış olursunuz. Ersoylar Tesisat olarak ekibimizle İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Bir telefonla bize ulaşabilir ve su tesisatı sorunlarınızın çözümü için bilgi ve destek alabilirsiniz.

Su Tesisat Kaçağının Göstergeleri

  • Evinizdeki ya da iş yerinizdeki tüm musluklar kapalıysa ve su sayacınızı kontrol ettiğinizde sayacın dönmekte olduğunu görürseniz.
  • Evinizin ya da iş yerinizin duvarlarında nemlenme ve rutubet oluşmuşsa
  • Banyo ya da mutfakta bulunan fayansların arasındaki derzlerde renk farklılıkları meydana gelmişse
  • Su faturalarınızda önceki aylara göre artış gözlemliyorsanız
  • Su tesisatının olduğu duvarların çevresinde ve yerde nemlenme oluşmuşsa
  • Su tesisatı olan bölgelerde rutubet kokusu alıyorsanız

Bu ve buna benzer şikayetlerin olması su tesisat kaçağının olduğu ve en kısa zamanda tespit edilmesi gerektiğinin göstergeleridir.

Firmamız su kaçağı tespiti konusunda kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti prensipleriyle iş yapmaktadır. Telefon numaralarımızdan bize ulaşan tüm müşterilerimize özenle hizmet verilmektedir. Binalarda yaşanan su sorunları komşu daire ya da binaya kadar ulaşıp zarar verebileceği için tespitinin çabuk yapılması ve çözülmesi çok önemlidir. Ersoylar su kaçağı tespiti ile evinizde ya da iş yerinizde yaşadığınız su kaçağı sorunlarınız en kısa sürede çözülür. Sorununuzu duvar ve fayanslarınıza zarar vermeden cihazlarla hızlı şekilde tespit ederiz. Kaliteli ve garantili hizmet anlayışımız ve uzman ekibimizle İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu yakasında müşterilerimizin taleplerini karşılamaktayız.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA